Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku DALACIN C z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
DALACIN C i
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KLINDAMYCYNĘ oraz ETYNYLOESTRADIOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować osłabienie antykoncepcyjnego działania etynyloestradiolu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. Stosuj dodatkowe metody antykoncepcji przez okres przyjmowania antybiotyku i przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie MYKOFENOLAN MOFETYLU oraz KLINDAMYCYNĘ. Klindamycyna może zmniejszyć ilość bakterii przebywających w jelitach. To spowoduje zmniejszenie wchłaniania mykofenolanu a tym samym osłabienie jego działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
DALACIN C i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie ACENOKUMAROL oraz KLINDAMYCYNĘ. Łączne stosowanie tych leków może powodować nasilenie działania przeciwzakrzepowego, zwiększając ryzyko krwawień, powstawania siniaków i wydłużenia czasu krwawienia z wszelkich zranień. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, osłabienia, znacznie wydłużonego czasu krzepnięcia krwi, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KLINDAMYCYNĘ oraz GENTAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów spowodowanych nieprawidłową pracą nerek i uszkodzeniem nerwów obwodowych. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, zaburzeń rytmu serca, drętwienia kończyn lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
DALACIN C i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KLINDAMYCYNĘ oraz WARFARYNĘ. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być nasilenie przeciwzakrzepowego działania warfaryny. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, osłabienia, znacznie wydłużonego czasu krzepnięcia krwi z wszelkich zranień, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia stolca, obecności krwi w moczu, kale lub plwocinie lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
DALACIN C i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie OSPEMIFEN oraz KLINDAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować nasilenie działania ospemifemu i jego objawów niepożądanych. Najczęściej są to uderzenia gorąca, skurcze mięśni i zmiany na skórze, ale wzrasta również ryzyko wystąpienia zakrzepów i dolegliwości ze strony serca. Mogą też wystąpić objawy niepożądanego działania klindamycyny. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KARBAMAZEPINĘ oraz KLINDAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków równocześnie może powodować nasilenie działania karbamazepiny i wystąpienie jej działań niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W przypadku wystąpienia zawrotów i bólów głowy, senności, uczucia zmęczenia, nudności, wymiotów, obrzęków, podwójnego widzenia, zaburzeń akomodacji, suchości błony śluzowej jamy ustnej lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji DALACIN C z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece