Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku CONTAC z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
CONTAC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CHLORFENAMINĘ oraz TEDYZOLID. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, a także suchość w ustach, zaparcia, trudności z oddawaniem moczu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
CONTAC i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORFENAMINĘ oraz FURAZOLIDON. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków możesz odczuwać nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji, wykonaniem zamierzonych ruchów. Mogą także wystąpić zaparcia, trudności z oddawaniem moczu, przyspieszenie rytmu serca, suchość w ustach. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
CONTAC i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORFENAMINĘ oraz MOKLOBEMID. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków możesz odczuwać nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji, wykonaniem zamierzonych ruchów. Mogą także wystąpić zaparcia, trudności z oddawaniem moczu, przyspieszenie rytmu serca, suchość w ustach. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORFENAMINĘ oraz RASAGILINĘ. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków możesz odczuwać nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji, wykonaniem zamierzonych ruchów. Mogą także wystąpić zaparcia, trudności z oddawaniem moczu, przyspieszenie rytmu serca, suchość w ustach. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
CONTAC i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORFENAMINĘ oraz SELEGILINĘ. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków możesz odczuwać nadmierne uspokojenie, senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji, wykonaniem zamierzonych ruchów. Mogą także wystąpić zaparcia, trudności z oddawaniem moczu, przyspieszenie rytmu serca, suchość w ustach. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
CONTAC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie AKLIDYNĘ oraz CHLORFENAMINĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować wystąpienie i nasilenie objawów niepożądanych takich jak: suchość w ustach, zaparcia, trudności w oddawaniu moczu, zaburzenia widzenia, przyspieszenie rytmu serca, nadmierna senność lub pobudzenie, zaburzenia koncentracji. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych niepokojących reakcji należy skonsultować się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
CONTAC i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie AMIFAMPRYDYNĘ oraz CHLORFENAMINĘ. Jednoczesne stosowanie tych leków moze spowodować osłabienie działania amifamprydyny. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach - informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BRYMONIDYNĘ i CHLORFENAMINĘ. Brymonidyna, obecna w kroplach ocznych, może przenikać do krwi i wchodzić w interakcje z innymi lekami. W tym przypadku w wyniku tego oddziaływania mogą wystąpić i nasilić się następujące objawy: senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji. Wstrzymaj się od prowadzenia samochodu i obsługiwania niebezpiecznych urządzeń mechanicznych. W razie nasilenia wymienionych objawów lub wystąpienia innych reakcji które Cię zaniepokoją - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CHLORFENAMINĘ oraz ALPRAZOLAM. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierna senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji. Objawy te mogą się nasilić zwłaszcza u osób starszych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W przypadku nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CHLORFENAMINĘ oraz AMISULPRYD. W czasie jednoczesnego stosowania tych leków może wystąpić nadmierna senność, zawroty głowy, trudności z koncentracją, myśleniem, oceną sytuacji. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W przypadku nasilenia wymienionych reakcji lub wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji CONTAC z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece