Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku COMPETACT z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie APREMILAST oraz PIOGLITAZON. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do znacznego osłabienia działania apremilastu. Leczenie może nie przynosić spodziewanej poprawy. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie IBRUTYNIB oraz PIOGLITAZON. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do znacznego osłabienia działania ibrutynibu. Leczenie może być całkowicie nieskuteczne. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być łączone. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KOBIMETYNIB oraz PIOGLITAZON. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do osłabienia działania kobimetynibu. Istnieje ryzyko, że leczenie będzie nieskuteczne. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie MACYTENTAN oraz PIOGLITAZON. Jednoczesne stosowanie tych leków prowadzi do znacznego osłabienia działania macytentanu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TEDIZOLID oraz METFORMINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do znacznego nasilenia działania metforminy i jej objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń dotyczących sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Regularnie kontroluj poziom glukozy we krwi. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Pytasz o leki zawierające w swoim składzie PIOGLITAZON oraz TERYFLUNOMID. Stosowanie obu leków jednocześnie prowadzi do nasilenia działania pioglitazonu. Może nastąpić nadmierny spadek poziomu glukozy we krwi. Wzrasta także ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Regularnie kontroluj poziom glukozy we krwi. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu brzucha, nudności, żółtego zabarwienia skóry, ciemnego zabarwienia moczu - natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BIKTEGRAWIR oraz PIOGLITAZON. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować osłabienie przeciwwirusowego działania biktegrawiru. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BOZENTAN oraz PIOGLITAZON. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być słabsze, a tym samym mniej skuteczne działanie pioglitazonu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi. Jeżeli będzie ono zbyt wysokie lub wystąpią inne niepokojące objawy - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CHLORMADYNON oraz METFORMINĘ. Chlormadynon często powoduje wzrost stężenia glukozy we krwi. Tym samym dotychczasowa dawka metforminy może nie być wystarczająco skuteczna. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
COMPETACT i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CHLORMADYNON oraz PIOGLITAZON. Chlormadynon często powoduje wzrost stężenia glukozy we krwi. Tym samym dotychczasowa dawka pioglitazonu może nie być wystarczająco skuteczna. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Regularnie kontroluj stężenie glukozy we krwi i informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji COMPETACT z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece