Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku COLDREX z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COLDREX i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENELZYNĘ oraz FENYLEFRYNĘ. Skutkiem jednoczesnego przyjmowania tych leków może być gwałtowny wzrost ciśnienia krwi, który może spowodować uszkodzenie różnych narządów, zawał serca i wylew krwi do mózgu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ mogą być one stosowane w odstępie co najmniej 14 dni. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi (powyżej 180/100 mm Hg), silnych bólów głowy, wymiotów, bólu w klatce piersiowej, duszności, drgawek - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COLDREX i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENYLEFRYNĘ oraz FURAZOLIDON. Stosowanie obu leków jednocześnie może doprowadzić do nagłego, znacznego wzrostu ciśnienia krwi, grożącego udarem mózgu i atakiem serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja, ponieważ leki te nie powinny być jednocześnie stosowane. Między ich podaniem powinno upłynąć co najmniej 14 dni. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FENYLEFRYNĘ oraz PSEUDOEFEDRYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może doprowadzić do nadmiernego skurczu naczyń krwionośnych, a tym samym do niedokrwienia narządów wewnętrznych (serca, mózgu, jelit) i kończyn (blada, chłodna skóra, mrowienie i drętwienie dłoni i stóp, zwiększona podatność na zimno). Następstwem skurczu naczyń będzie też wzrost ciśnienia krwi. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, silnego bólu brzucha - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COLDREX i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KABERGOLINĘ oraz FENYLEFRYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może doprowadzić do nadmiernego skurczu naczyń krwionośnych, a tym samym do niedokrwienia narządów wewnętrznych (serca, mózgu, jelit) i kończyn (blada, chłodna skóra, mrowienie i drętwienie dłoni i stóp, zwiększona podatność na zimno). Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia silnego bólu głowy, zaburzeń świadomości, bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, silnego bólu brzucha - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie LINEZOLID i FENYLEFRYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować znaczny wzrost ciśnienia krwi. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W razie wystąpienia wysokiego ciśnienia krwi, silnego bólu głowy, dolegliwości ze strony serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie EFEDRYNĘ oraz FENYLEFRYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować gwałtowny wzrost ciśnienia krwi, a tym samym zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu lub ataku serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. Jeżeli wystąpi silny ból głowy, zaburzenia świadomości, ból w okolicy serca, bardzo szybkie lub nieregularne bicie serca - potrzebna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COLDREX i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie FURAZOLIDON oraz PARACETAMOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować szybszy rozpad krwinek czerwonych prowadzący do anemii. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia osłabienia, zażółcenia skóry i błon śluzowych, ciemniejszego moczu lub kału, lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie LEFLUNOMID oraz PARACETAMOL. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Nie przekraczaj dawki paracetamolu zaleconej przez lekarza lub w ulotce. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, bólu brzucha (zwłaszcza w prawym boku), zażółcenia skóry, lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie METOTREKSAT oraz PARACETAMOL. Stosowanie obu leków równocześnie może powodować zmniejszenie wydalania metotreksatu z organizmu oraz nasilenie jego działań niepożądanych, w szczególności toksycznego działania na wątrobę. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Nie przekraczaj dawki paracetamolu zaleconej przez lekarza lub w ulotce. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, bólów brzucha, krwawień z przewodu pokarmowego, zmniejszonej ilości moczu lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
COLDREX i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie NEFOPAM oraz PARACETAMOL. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Nie przekraczaj dawki paracetamolu zaleconej przez lekarza lub w ulotce. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, bólu brzucha (zwłaszcza w prawym boku), zażółcenia skóry lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji COLDREX z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece