Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku CHLORAMFENIKOL (REC.) z innymi lekami


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie AMOKSYCYLINĘ oraz CHLORAMFENIKOL. Stosowanie obu leków równocześnie może osłabiać działanie bakteriobójcze amoksycyliny. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie odczucia, że działanie leków jest za słabe, a choroba mimo ich przyjmowania nie ustępuje lub w razie wystąpienia innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
CHLORAMFENIKOL (REC.) i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORAMFENIKOL oraz CHLOROCHINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko zaburzeń w składzie komórek krwi. Wystąpi wówczas osłabienie, nudności, przyspieszenie tętna, gorączka. Możesz także odczuwać mrowienie, drętwienie, osłabienie i ból kończyn, zwłaszcza jeżeli chorujesz na cukrzycę i/lub jesteś w podeszłym wieku. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
CHLORAMFENIKOL (REC.) i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORAMFENIKOL oraz RYFAMPICYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować brak efektów działania chloramfenikolu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORAMFENIKOL oraz SULFASALAZYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko zaburzeń w składzie komórek krwi. Wystąpi wówczas osłabienie, nudności, przyspieszenie tętna, gorączka. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
CHLORAMFENIKOL (REC.) i
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KWAS ACETYLOSALICYLOWY oraz CHLORAMFENIKOL. Jeżeli chloramfenikol podawany jest doustnie lub dożylnie to łączne stosowanie tych leków może powodować zmniejszenie ilości czerwonych krwinek, czyli anemię. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana może być konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia osłabienia, nadmiernej senności, bladości lub zażółcenia skóry i błon śluzowych lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORAMFENIKOL oraz CYKLOFOSFAMID. Stosowanie obu leków jednocześnie może osłabiać przeciwnowotworowe działanie cyklofosfamidu, w związku z czym leczenie może nie przynosić spodziewanych efektów. Wzrasta także ryzyko zmniejszenia liczby krwinek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja z onkologiem w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORAMFENIKOL oraz FENOBARBITAL. Stosowanie obu leków jednocześnie może osłabiać działanie chloramfenikolu, przy jednoczesnym nasileniu działania fenobarbitalu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORAMFENIKOL oraz FENYTOINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować nasilenie ich działań niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CHLORAMFENIKOL oraz METOTREKSAT. Stosowanie obu leków jednocześnie może osłabiać działanie metotreksatu, przy jednoczesnym zwiększeniu ryzyka wystąpienia jego działań toksycznych objawiających się zwiększoną podatnością na zakażenia, bólami i zawrotami głowy, nadmiernym zmęczeniem, krwawieniami z nosa, stanami zapalnymi w obrębie jamy ustnej, nudnościami, wymiotami, biegunką. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji CHLORAMFENIKOL (REC.) z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece