Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku CEFOTAXIM -MIP z innymi lekami


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFOTAKSYM oraz AMFOTERYCYNĘ B. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach a zwłaszcza w razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmian ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, nieregularnego rytmu serca.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFOTAKSYM oraz ENTEKAWIR. Skutkiem ich jednoczesnego stosowania może być nasilenie działania ale także zwiększone ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFOTAKSYM oraz ERYTROMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może prowadzić do osłabienia bakteriobójczego działania cefotaksymu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
CEFOTAXIM -MIP i
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFOTAKSYM oraz ETYNYLOESTRADIOL. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować osłabienie antykoncepcyjnego działania etynyloestradiolu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach. Stosuj dodatkowe metody antykoncepcji przez okres przyjmowania antybiotyku i przez co najmniej 7 dni po zakończeniu leczenia.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFOTAKSYM oraz TETRACYKLINĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może prowadzić do osłabienia bakteriobójczego działania cefotaksymu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie MYKOFENOLAN MOFETYLU oraz CEFOTOKSYM. Cefotaksym może zmniejszyć ilość bakterii przebywających w jelitach. To spowoduje zmniejszenie wchłaniania mykofenolanu a tym samym osłabienie jego działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie NIMODYPINĘ oraz CEFOTAKSYM. Leki te mogą powodować zaburzenia w pracy nerek. Ich jednoczesne stosowanie zwiększa więc ryzyko wystąpienia niewydolności tego narządu, której objawami są zwykle: nudności, brak apetytu, obrzęki, zmniejszenie objętości oddawanego moczu, zmiana zabarwienia moczu, kurcze mięśni, podwyższone ciśnienie krwi. Mogą wystąpić również objawy spowodowane niepożądanym wpływem na układ nerwowy takie jak: zawroty głowy, dezorientacja, zaburzenia słuchu, osłabienie, drętwienie, mrowienie lub palenie mięśni kończyn, drgawki. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia wymienionych objawów lub pojawienia się innych niepokojących reakcji - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
CEFOTAXIM -MIP i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CEFOTAKSYM oraz ACENOKUMAROL. W czasie zażywania antybiotyku i kilka dni po jego odstawieniu przeciwzakrzepowe działanie acenokumarolu może być silniejsze. Wzrasta więc ryzyko wystąpienie krwawień i krwotoków. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność modyfikacji sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia niecodziennych krwawień (np. z nosa), ogólnego złego samopoczucia, krwiaków podskórnych, smolistego zabarwienia kału lub innych niepokojących objawów – skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie CEFOTAKSYM oraz AMIKACYNĘ. Jednoczesne stosowanie tych antybiotyków ma na celu szybsze i skuteczniejsze zwalczenie bakterii. Leki te jednak mogą spowodować wystąpienie zaburzeń w pracy nerek i w tym przypadku ryzyko to wzrasta. W razie wystąpienia nudności, zmiany ilości lub barwy moczu, obrzęków, świądu skóry, wysokiego ciśnienia krwi, nieregularnego rytmu serca lub innych niepokojących objawów – skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji CEFOTAXIM -MIP z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece