Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku BRAMITOB z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BRAMITOB i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie DEFERAZYROKS oraz TOBRAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie EWEROLIMUS oraz TOBRAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie FUROSEMID oraz TOBRAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek i pogorszenia słuchu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca, pogorszenia słuchu lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BRAMITOB i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie SIROLIMUS oraz TOBRAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BRAMITOB i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie TEMSIROLIMUS oraz TOBRAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TENOFOWIR oraz TOBRAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie może powodować upośledzenie funkcji nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany zabarwienia lub ilości moczu, obrzęków, skurczy mięśni, nieregularnego rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BRAMITOB i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TOBRAMYCYNĘ oraz LANZOPRAZOL. Jednoczesne stosowanie tych leków może spowodować obniżenie poziomu magnezu we krwi. Objawia się ono zmęczeniem, zaburzeniami koncentracji, pamięci i snu, drżeniem mięśni a nawet zaburzeniami rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Uzgodnij z lekarzem przyjmowanie preparatów zawierających magnez i informuj go wszelkich niepokojących objawach.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TOBRAMYCYNĘ oraz TAKROLIMUS. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia objawów ich niepożądanego działania na nerki. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmniejszonej lub zwiększonej ilości moczu, zmiany zabarwienia moczu, osłabienia, obrzęków, nieregularnego rytmu serca, wysokiego ciśnienia krwi lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie TOBRAMYCYNĘ oraz TORASEMID. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko nasilenia ich niepożądanego działania na nerki i pogorszenia słuchu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia pogorszenia słuchu, nudności i wymiotów, zmniejszenia objętości oddawanego w ciągu doby moczu, zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, świądu skóry, nieregularnego rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
BRAMITOB i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ACEKLOFENAK oraz TOBRAMYCYNĘ. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń w pracy nerek. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. W razie wystąpienia nudności, wymiotów, zmiany ilości lub zabarwienia moczu, obrzęków, wysokiego ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji BRAMITOB z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece