Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku BACTRIM - IR z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BACTRIM - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie KWAS AMINOLEWULINOWY oraz SULFAMETOKSAZOL. Kwas aminolewulinowy zwiększa wrażliwość skóry na promienie słoneczne. Mogą wystąpić objawy poparzenia takie jak: zaczerwienienie, świąd, pęcherze. Jednoczesne stosowanie sulfametoksazolu znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia tych reakcji. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. Chroń skórę i oczy przed słońcem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BACTRIM - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie SULFAMETOKSAZOL oraz CISAPRYD. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BACTRIM - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie SULFAMETOKSAZOL oraz DARATUMUMAB. Leki te zmniejszają liczbę białych krwinek a tym samym zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich przyjmowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BACTRIM - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie SULFAMETOKSAZOL oraz SOTALOL. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, zaburzeń rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BACTRIM - IR i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie TRIMETOPRIM oraz CISAPRYD. Stosowanie obu leków równocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych zaburzeń rytmu serca. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza. W razie wystąpienia bólu w okolicy serca, nieregularnego rytmu serca, duszności, omdleń - konieczna jest szybka pomoc lekarza.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie AMIODARON oraz TRIMETOPRIM. Stosowanie obu leków równocześnie może nasilać działanie trimetoprimu, ale jednocześnie zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca i innych objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia nieregularnego rytmu serca, bólu w okolicy serca, osłabienia, duszności, omdleń lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BACTRIM - IR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie IWAKAFTOR oraz TRIMETOPRIM. Łączne stosowanie tych leków prowadzi do nasilenia działania trimetoprimu, ale także zwiększa ryzyko wystąpienia jego objawów niepożądanych. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi konieczność zmiany zaleceń odnośnie dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. W razie wystąpienia wymiotów, bólów brzucha, zawrotów głowy, zaburzeń świadomości, wysypki na skórze lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BACTRIM - IR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie KLOZAPINĘ oraz SULFAMETOKSAZOL. Stosowanie obu leków jednocześnie zwiększa ryzyko zmniejszenia liczby czerwonych i białych krwinek, a także płytek krwi. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. Wykonaj kontrolne badanie morfologii krwi. W przypadku wystąpienia stanów podgorączkowych, gorączki, bólów głowy, osłabienia, krwawienia z nosa, powstawania siniaków lub innych niepokojących objawów - skontaktuj się z lekarzem.


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie METOTREKSAT oraz TRIMETOPRIM. Stosowanie obu leków jednocześnie może nasilać działanie metotreksatu. Jednocześnie wzrasta ryzyko groźnego w skutkach zmniejszenia liczby krwinek białych i czerwonych oraz niedoboru kwasu foliowego. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszystkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
BACTRIM - IR i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie MIANSERYNĘ oraz SULFAMETOKSAZOL. Skutkiem jednoczesnego stosowania tych leków może być nadmierny spadek liczby białych krwinek. Oznacza to zmniejszenie zdolności organizmu do walki z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Wzrasta więc ryzyko wystąpienia zakażeń i stanów zapalnych różnych narządów, które mogą przebiegać bardzo ciężko, a nawet stanowić zagrożenie dla życia. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach natychmiast informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji BACTRIM - IR z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece