Czy moje leki wchodzą w interakcje?

Wyszukaj pierwszy lek, a następnie dodaj kolejny, by sprawdzić, czy nie wchodzą między sobą w interakcje.

Wybrane leki

Interakcje leku ALUGASTRIN z innymi lekami

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ALUGASTRIN i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie BIKTEGRAWIR oraz WODOROTLENEK GLINU. Glin hamuje wchłanianie biktegrawiru z przewodu pokarmowego. Grozi to znacznym osłabieniem przeciwwirusowego działania biktegrawiru. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu przyjmowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. Nie zażywaj preparatów zawierających wodorotlenek glinu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ALUGASTRIN i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie WODOROTLENEK GLINU oraz RALTEGRAWIR. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować osłabienie działania raltegrawiru. Tym samym nie będzie on skuteczny w walce z wirusem HIV. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
bardzo istotna

Dotyczy
ALUGASTRIN i


Przyjmujesz leki zawierające w swoim składzie WODOROTLENEK GLINU oraz PAZOPANIB. Jednoczesne stosowanie obu leków może w znacznym stopniu osłabiać przeciwnowotworowe działanie pazopanibu. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie AZYTROMYCYNĘ oraz WODOROTLENEK GLINU. Wodorotlenek glinu może zmniejszać wchłanianie azytromycyny z przewodu pokarmowego. Tym samym będzie ona mniej skuteczna w zwalczaniu bakterii. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj schematu dawkowania. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie CEFUROKSYM oraz WODOROTLENEK GLINU. Skutkiem jednoczesnego, doustnego, przyjmowania tych leków może być zmniejszenie wchłaniania cefuroksymu a tym samym osłabienie jego działania. Będzie on mniej skuteczny w zwalczaniu bakterii. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie ERLOTYNIB oraz WODOROTLENEK GLINU. Stosowanie obu leków jednocześnie może spowodować osłabienie działania erlotynibu a tym samym zmniejszenie jego skuteczności. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu dawkowania. W przypadku, gdy oba leki zaordynował ten sam lekarz - przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GEFITYNIB oraz WODOROTLENEK GLINU. Wodorotlenek glinu może zmniejszać wchłanianie gefitynibu z przewodu pokarmowego a tym samym spowodować osłabienie jego przeciwnowotworowego działania. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja onkologa w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj jego zaleceń. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Między lekami

Interakcja
istotna

Dotyczy
ALUGASTRIN i


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GLIN oraz DELAFLOKSACYNĘ. Glin zmniejsza wchłanianie delafloksacyny z przewodu pokarmowego. Tym samym jej skuteczność w zwalczaniu bakterii będzie mniejsza. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, wskazana jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. Skonsultuj z lekarzem przyjmowanie preparatów zawierających glin i wykupionych bez recepty. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Informuj lekarza o wszelkich niepokojących objawach.


Leki o które pytasz zawierają w swoim składzie GLIN oraz DOKSYCYKLINĘ. Skutkiem jednoczesnego przyjmowania będzie ich słabsze i mniej skuteczne działanie. Jeżeli leki zostały przepisane przez różnych lekarzy, konieczna jest konsultacja w celu ustalenia, czy leki te mogą być jednocześnie stosowane, a jeśli tak, to czy nie zachodzi potrzeba zmiany zaleceń odnośnie sposobu ich podawania. W przypadku, gdy leki zaordynował ten sam lekarz przestrzegaj schematu dawkowania. Nie zażywaj preparatów zawierających glin bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. O wszelkich niepokojących objawach informuj lekarza.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące interakcji ALUGASTRIN z innymi lekami?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece