Krem na blizny i rozstępy interakcje ulotka   100 ml | tub.stoj.

Brak informacji o dostępności produktu

 

Krem na blizny i rozstępy 100 ml | tub.stoj.

Rodzaj: kosmetyk

Podmiot odpowiedzialny: DERM SERVICE


Opis produktu Krem na blizny i rozstępy

Kiedy stosujemy Krem na blizny i rozstępy?

Blizny przerosłe i zanikowe, keloidy, pourazowe, pooparzeniowe, pooperacyjne (stosować po zdjęciu szwów i wygojeniu się rany), potrądzikowe, przed i po naświetlaniach, rozstępy. Blizny przykurcza- jące, po owrzodzeniach.

Krem na blizny i rozstępy - działanie

Scars & Stripes to niezwykle skuteczny krem medyczny stosowany w zapobieganiu i leczeniu blizn i rozstępów. Jego działanie oparte jest na czterech różnych składnikach aktywnych. Każdy z nich zmniejsza stan zapalny, zaczerwienienie i normalizuje zaburzoną strukturę tkanek, uwidaczniającą blizny i rozstępy. Krem zawiera także trzy różne estry witaminy A, które odbudowują i zmiękczają skórę oraz dodatkowo silny składnik przeciwstarzeniowy, który zwiększa elastyczności skóry, wyrów- nuje i wygładza jej fakturę. Bogaty skład kremu zapewnia wielokierunkowe działanie zarówno na blizny przerosłe jak i zanikowe (np. rozstępy).

Blizny przerosłe: reguluje nadmierny wzrost ziarniny co zapobiega tworzeniu się blizn przerosłych. Zmiękcza i rozluźnia tkankę bliznowatą, wpływając korzystnie na strukturę kolagenu, ale również wpływając na zmniejszenie reakcji zapalnej. Działa wygładzająco i zmiękczająco na stwardniałą i przerośnięta tkankę blizny. Uelastycznia i spłaszcza blizny oraz przyspiesza ich zbledniecie.

Blizny zanikowe: odbudowuje struktury białkowe w tkance blizny zanikowej i w rozstępach. Przeciwdziała powstawaniu nowych.

W każdym rodzaju blizn znosi uczucie napięcia i świądu, wzmacnia elastyczność skóry.

Główne składniki:

Skwalan–tostabilnaiodpornąnautlenianiepochodnaskwalenu,naturalnegokomponentuwy- dzielinygruczołówłojowychatakżeskładnikaspoiwamiędzykomórkowegonaskórka.Dziękinowa- torskimrozwiązaniomtechnologicznymwkosmetykachmedycznychBeautéPacifiquezastosowano zmikronizowaną do wielkości nanomotrycznej cząsteczkę skwalanu, o wysokiej zdolność przenikania przeznaskórekipenetracjidogłębszychwarstwskóry.Nanometrowecząsteczkiskwalanu,owyso- kim powinowactwie do lipidowych struktur naskórka, stanowią również bardzo dobry nośnikdla witaminyAiinnychskładnikówaktywnychrozpuszczalnychwtłuszczach.Młodaizdrowaskóra zawieradużąilośćskwalenu,jednakjegopoziomdrastyczniespadazwiekiem.Niedobórskwalenu wskórzemożeprowadzićdojejprzedwczesnegostarzeniasię,nadmiernegowysuszeniaiutratyela-

styczności.Skwalanaplikowanynaskóręprzeciwdziałatymzjawiskom.Działanawilżająco,wzmac- nianaturalnąbarieręlipidowąskóry,przezcoograniczatransepidermalnąutratęwody.Lekkoskórę zmiękcza,uelastycznia,natłuszcza(bezuczuciaciężkościi„tłustości”)orazodtwarzautraconąstruk- turę.Posiadawłaściwościgojące,naprawcze,antybakteryjneiprzeciwgrzybiczne.Redukujewolne rodnikiformującesięnapowierzchniskóry.Ograniczaprocesystarzenia.Stymulujelepszącyrku- lacjękrwiiodżywienieskóryorazrównoważymetabolizmwjejobrębie.Chroniprzeddziałaniem promieniowaniaUV,oparzeniamisłonecznymi(pochłanianiapromieniewzarumienionejokolicy)i innymi czynnikami środowiskowymi. Redukuje tworzenie się blizn.

Skwalan zaliczany jest do drogich składników kosmetycznych, spotykanych głównie wekskluzywnych kosmetykach.

Wyciąg z wąkroty azjatyckiej (Centella asiatica) – wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Przeciwdziałauszkodzeniomtkanekskórycopozytywniewpływanametabolizmfibroblastówisyn- tezęwłókienkolagenowychielastycznych.Odbudowujestrukturybiałkowewtkancebliznyzaniko- wejiwrozstępach.Stymulujesyntezękwasuhialuronowego,odpowiedzialnegozanawilżenieskóry. Przyspieszaprocesgojeniasięran,Jestznanymśrodkiemopotwierdzonymdziałaniuregeneracyj- nym,przepisywanymprzezlekarzyod50lat(np.lekinagojeniesięran,gdyodskórywymaganajest wielokrotnie zintensyfikowana synteza włókien kolagenowych, warunkująca zasklepienie ubytku).

Olejznasionwinogron(Vitisvinifera)–tenspecjalnyolejchilijskizawieraresweratrolidużądaw- kęprocyjanidyny.Pełnadokumentacjamedycznaudowadnia,żezarównoresweratrol,jakiprocy- janidynamogąspowalniaćstarzenieiprzedłużaćdługośćżyciakomórek–zawartewtymprodukcie pozwalają zachować zdrowy wyglądskóry.

WyciągzbakteriizMorzaArktycznego(Pseudoalteromonassp.)–wyciągitenwspomagasynte- zękolagenuzwalczającróżnemechanizmy,którepowodująrozstępy.Chronitkankęłącznąprzed uszkodzeniami,pomagaodtworzyćuszkodzoneelementymacierzypozakomórkowej.Zmniejszaza- czerwienieniaskóry,przyspieszagojenieranyizmniejszawewnętrznenapięciemięśniwrozciągnię- tejskórze.Regenerujeinawilżaskórę.

Wyciąg z szanty zwyczajnej (Marubium vulgare) i Ester tripeptydu z kwasem palmitynowym

–stymulujeodtworzenieutraconegokolagenuielastynyorazodbudowujestrukturętkankimacierzy pozakomórkowej.Ujędrniainormalizujeelastycznośćwtkanceblizny.Zmniejszazaczerwienienie.

Palmitynian retinylu (witamina A) – kapsułkowana w kroplach skwalanu o nanometrowychroz- miarach,witaminaAmożewnikaćgłębiejwskóręwodpowiedniejilości,abypobudzaćkomórkii syntetyzowaćutraconestrukturywłókienkolagenu,jakwzdrowejskórze.

Tokoferol(witaminaE)–odgrywaważnąrolęwochronieskóryijejwytworówprzedszkodliwym działaniem wolnych rodników. Działa jak naturalna substancjanawilżająca.

Octanretinylu–zapewniadziałaniezbliżonedoPalmitynianuretinylu,któryjestwyjątkowosta- bilnąpostaciąwitaminyA.Pozwalakomórkomskóryodbudowaćizregenerowaćuszkodzonąskórę tak samo jak Palmitynianretinylu.

Propionianretinylu–totrzeciwyjątkowyrodzajWitaminyAonajsilniejszymdziałaniu,jaki obecniedostępnyjestnarynku.

Wyciągzliściczerwonokrzewu(rooibos)(Aspalathuslinearis)–toekstraktzunikalnejrośliny występującej w Republice Południowej Afryki. Zawiera antyoksydanty, w tym Aspalathin, który znaleźćmożnatylkowrooibos.Licznepublikacjenaukoweopisująróżnorodnekorzyścirooibos, składniktenznanyjestjakowartościowenaturalnelekarstwonacałymświecie,osilnychwłaściwo- ściach przeciwzapalnych i przeciwporażeniowych.Jaki jest skład Krem na blizny i rozstępy?

1.Aqua/Woda,

2.Gliceryna,

3.Skwalan,

4.Wyciągzwąkrotyazjatyckiej (Centellaasiatica),

5.Glikol butylenowy,

6.Olejzawokado(Perseagratissima),

7.Mieszaninaalkoholucetylowegoistearynowego,

8. Olej z nasion winogron (Vitis vinifera),

9. Kwas stearynowy,

10. PEG-100 Stearate,

11. Bursztynian bis (2-etyloheksylu),

12.Lanolina,

13.Olejzmigdałów(Prunusdulcis),

14.PEG-20Stearate,

15.Caprylyl/Capryl Glycoside,

16.Lecytyna,

17.Wyciąg z bakterii z Morza Arktycznego (Pseudoalteromonassp.),

18. Acetyl Tripeptide-30 Citrulline,

19. Pentapeptide-18,

20. Guma ksantanowa,

21. Sorbinian potasu,

22. Caprylyl Glycol,

23. Pantenol,

24. Wyciąg z szanty zwyczajnej (Marubium vulgare),

25. Pantolactone,

26. Benzoesan sodu,

27. Ester tripeptydu z kwasem palmitynowym,

28. Fenoksyetanol,

29. Etyloheksylogliceryna,

30. Sól sodowa kwasu mlekowego,

31. Octan tokoferolu,

32. Kwas stearynowy,

33.Alkoholbehenylowy,

34.Palmitynianretinylu (witamiaA),

35.Tokoferol (witaminaE),

36.Octan retinylu,

37.Olejznasionsłonecznika(Helianthusannuus),

38.Wyciągzkorzenialukrecjigładkiej (Glycyrrhiza glabra),

39. Propionian retinylu,

40. Butylenowy hydroksytoluen,

41.Maltodekstryna,

42. Wyciąg z liści czerwonokrzewu (rooibos) (Aspalathus linearis),

43. Etylenodiaminotetraoctan tetrasodu,

44. Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer


Krem na blizny i rozstępy – dawkowanie

Sposób stosowania:

Wcieraj krem w miejsca objęte zmianami (blizny, rozstępy) rano i wieczorem. Na blizny stosować po całkowitym wygojeniu się rany, na rozstępy możliwie jak najszybciej.


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty do ciała

    W tej kategorii znajdziesz produkty upiekszające ciało, preparaty do pielęgnacji skóry atopowej i skłonnej do alergii oraz urazów, redukujące blizny, stosowane w nadmiernej potliwości, do pielęgnacji okolic intymnych, do depilacji, do masażu, do opalania, do pielęgnacji biustu, do skóry naczynkowej, do skóry po terapii onkologicznej, do skóry skłonnej do nadmiernego łuszczenia i rogowacenia, do pielęgnacji skóry trądzikowej, dla kobiet ciężarnych, do skóry twarzy, normalnej i mieszanej, suchej i wrażliwej, skłonnej do podrażnień, do pielęgnacji zmęczonych i opuchniętych nóg, do pielęgnacji skóry cukrzyków, przeciwzmarszczkowe, ujędrniajace, nawadniajace, wzmacniające, wyszczuplające, przeciw rozstępom, antycelulitowe, do kąpieli. Dostępne w postaci kremów, żeli, balsamów, olejków itp.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: