Korzeń Lukrecji interakcje ulotka zioła do zaparzania  50 g

Trudno dostępny w aptekach

 

Korzeń Lukrecji zioła do zaparzania | 50 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Liquiritiae radix
Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁ. ZIELARSKI "KAWON-HURT" NOWAK SP.J.Opis produktu Korzeń Lukrecji

Kiedy stosujemy lek Korzeń Lukrecji?

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w łagodzeniu dolegliwości trawiennych, takich jak uczucie pieczenia i niestrawność oraz jako środek wykrztuśny w kaszlu towarzyszącym przeziębieniu.

Korzeń Lukrecji - działanie leku

- wykrztuśne- przeciwzapalne- przeciwskurczowe

Jaki jest skład leku Korzeń Lukrecji?

1 g produktu zawiera 1 g Glycyrrhiza glabra L. i/albo Glycyrrhiza inflata Bat. i/albo Glycyrrhiza uralensis Fisch., radix (korzeń lukrecji).


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Korzeń Lukrecji?

Nadwrażliwość na substancję czynną - korzeń lukrecji.


Korzeń Lukrecji – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

W razie wystąpienia jakichkolwiek niewymienionych działań niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Al. Jerozolimskie 181C

02-222 Warszawa

Tel: + 48 22 49 21 301

Fax: + 48 22 49 21 309

e-mail: ndl@urpl.gov.pl 

Działania niepożądane można również zgłaszać podmiotowi odpowiedzialnemu.


Korzeń Lukrecji - dawkowanie leku

Dzieci i młodzież

Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Dawkowanie

Dorośli i osoby w podeszłym wieku.

W łagodzeniu dolegliwości trawiennych: ok. 1,5 g korzeni lukrecji (1 łyżeczka) zalać
¾ szklanki (ok. 150 ml) zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5 – 7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Tak przygotowany odwar pić od 2 do 4 razy na dobę po posiłkach.

Czas stosowania: Nie stosować dłużej niż 4 tygodnie. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

W kaszlu towarzyszącym przeziębieniu: ok. 1,5 g korzeni lukrecji (1 łyżeczka) zalać
¾ szklanki (ok. 150 ml) zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5 – 7 minut, odstawić na 15 minut, przecedzić. Tak przygotowany odwar pić 2 razy na dobę.

Czas stosowania: Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień (7 dni) pomimo stosowania produktu leczniczego, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Korzeń Lukrecji – jakie środki ostrożności należy zachować?

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Jeśli objawy nasilą się podczas stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Pacjenci przyjmujący leki zawierające korzeń lukrecji nie powinni przyjmować równocześnie innych leków mających w składzie korzeń lukrecji ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia ciężkich zdarzeń niepożądanych takich jak: zatrzymanie wody w organizmie, hipokaliemia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca. Ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych nie zaleca się stosowania produktów zawierających korzeń lukrecji lub jego przetwory u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, chorobami nerek, wątroby i zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego lub hipokaliemią. Jednoczesne stosowanie z lekami moczopędnymi, glikozydami nasercowymi, kortykosteroidami, lekami przeczyszczającymi lub innymi lekami które mogą nasilić zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej nie jest zalecane.
W przypadku wystąpienia duszności, gorączki lub ropnej wydzieliny w drogach oddechowych należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Przyjmowanie leku Korzeń Lukrecji w czasie ciąży

Badania prowadzone na zwierzętach wykazały toksyczność reprodukcyjną preparatów z korzenia lukrecji. Patrz punkt 5.3

Bezpieczeństwo stosowania podczas ciąży nie zostało określone. Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i laktacji nie jest zalecane.

Nie są dostępne dane dotyczące wpływu korzenia lukrecji na płodność.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Produkty na kaszel bez recepty

    W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwkaszlowe, wykrztuśne w postaci tabletek, syropów, ziół itp., oraz produkty homeopatyczne, stosowane w kaszlu suchym lub mokrym.

  • Katar

    Preparaty na katar łagodzą nieprzyjemne objawy nieżytu nosa, takie jak: zatkany nos, nadmierna ilość wydzieliny, kichanie, utrudnione oddychanie, a często również kaszel, bóle głowy i zapalenie zatok. W leczeniu objawów zatkanego nosa spowodowanego przeziębieniem i zapaleniem zatok, doskonale sprawdzają się leki zawierające w swoim składzie związki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i udrażniającym zatoki. Dostępne spraye, tabletki, syropy,maści oraz sztyfty ułatwiają oddychanie, zmniejszając obrzęk błon śluzowych nosa i wspomagając prawidłowe funkcjonowanie zatok. Podstawą leczenia kataru jest stosowanie leków obkurczających naczynia błony śluzowej nosa i poprawiających drożność dróg oddechowych. Warto sięgnąć także po suplementy diety, które zawierają odpowiednio dobraną kompozycję wyciągów roślinnych. Naturalne składniki znajdujące się w dziewannie, kwiatach bzu czarnego, werbenie i lukrecji wspomagają fizjologiczne nawilżenie błon śluzowych układu oddechowego i zatok (np. Zatoxin, Sinulan Forte, Sinufast). U większych dzieci i u dorosłych warto stosować inhalacje parą wodną z dodatkiem olejków aromatycznych, mentolu czy naparów z rumianku.

  • Trawienie

    Preparaty na lepsze trawienie wspomagają prawidłowy przebieg procesów trawiennych, zmniejszając uczucie ciężkości i niestrawność. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (niestrawność, wzdęcia, nudności, ucisk w nadbrzuszu) to nieprzyjemne dolegliwości, które mogą pojawić się u osób w różnym wieku. W zwalczaniu tego rodzaju symptomów doskonale sprawdzają się leki syntetyczne oraz preparaty ziołowe, które wspomagają prawidłową pracę układu pokarmowego. Dostępne wyroby wykazują działanie rozkurczowe, żółciotwórcze, żółciopędne oraz wspomagające trawienie. Składniki aktywne preparatów na lepsze trawienie wpływają korzystnie na prawidłowy przebieg procesów trawiennych, w przypadku uczucia pełności i ciężkości po posiłkach, usprawniając działanie wątroby i dróg żółciowych. Objawy niestrawności są często związane z przejedzeniem, zbyt szybkim jedzeniem, niedokładnym gryzieniem pokarmów lub spożywaniem dużych ilości tłustych potraw. Warto wówczas sięgnąć po odpowiedni specyfik, który może wspomóc układ trawienny. W tej kategorii dostępne są preparaty w różnych postaciach: kapsułek, tabletek, płynów lub ziół na wątrobę i trawienie (np. Gastrobonisol, Enzyvit, Verdin Fix,Travisto). Zdarza się, że problemy trawienne mogą być spowodowane nietolerancją laktozy. W takiej sytuacji można zastosować enzym laktazę (np. Lactocontrol).


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.