Ibalgin Sport interakcje ulotka krem (0,05g+200j.m.)/g 30 g

Brak informacji o dostępności produktu

 

Ibalgin Sport krem | (0,05g+200j.m.)/g | 30 g

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Ibuprofenum, Heparynoidum
Podmiot odpowiedzialny: SANOFI AVENTIS SP. Z O.O.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Zażywasz ten lek?
Nie ryzykuj zdrowiem

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.plOpis produktu Ibalgin Sport

Kiedy stosujemy lek Ibalgin Sport?

Produkt jest wskazany do stosowania w leczeniu miejscowym objawów zapalnych ostrych i przewlekłych chorób reumatoidalnych, bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów i kręgosłupa. Ibalgin Sport można również stosować jako środek pomocniczy w leczeniu schorzeń takich jak: zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, zapalenie żył wędrujące, zapalenie żylaków, zmiany miejscowe wywołane leczeniem obliteracyjnym żylaków, zapalenie ścięgien oraz zapalenie mięśni i powięzi, leczenie zmian pourazowych powstałych np. przy uprawianiu sportu, takich jak obrzęki, stłuczenia, krwiaki pourazowe, urazy stawów, uszkodzenia tkanek okołostawowych.


Jaki jest skład leku Ibalgin Sport?

1 g kremu zawiera 50 mg (5%) ibuprofenu (Ibuprofenum) oraz 200 j.m. heparynoidu (Heparynoidum).

Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ibalgin Sport?

Nadwrażliwość na ibuprofen, heparynoid lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie

6.1.

Nie należy stosować u pacjentów, u których po podaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały napady astmy, pokrzywka lub alergiczny nieżyt nosa.

Nie należy stosować na otwarte rany, zmiany skórne, błony śluzowe i do oczu.


Ibalgin Sport – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Poniżej podano działania niepożądane zgodnie z klasyfikacją MedDRA i następującymi określeniami częstości występowania: nieznana (nie można ocenić na podstawie dostępnych danych).

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Częstość nieznana: miejscowe podrażnienie w postaci pieczenia, świądu, zaczerwienienia lub wysypki*.

Zaburzenia układu immunologicznego

Częstość nieznana: możliwe wystąpienie reakcji alergicznej*.

* działania niepożądane mogące wystąpić u wrażliwych pacjentów


Ibalgin Sport - dawkowanie leku

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 2-3 razy na dobę, nie częściej niż co 4 do 5 godzin, rozprowadzić warstwę kremu o grubości 1 mm na chorej powierzchni i otaczającej okolicy a następnie delikatnie wetrzeć. W przypadku schorzeń żył na chore miejsce można zastosować na noc opatrunek uciskowy. W przypadku leczenia rozległych i bolesnych krwiaków na początku leczenia zaleca się, o ile jest to możliwe, zastosowanie opatrunku okluzyjnego, najlepiej na noc.

W celu złagodzenia silnego bólu zaleca się uzupełnienie leczenia podaniem ibuprofenu w tabletkach.


Ibalgin Sport – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie należy stosować w przypadku skazy krwotocznej, różnych postaci plamicy, małopłytkowości, hemofilii i różnego rodzaju stanów związanych ze skłonnością do krwawień.

Nie należy stosować kremu na duże powierzchnie ciała w przypadku zwiększenia wyników OB, gdyż stosowanie produktu może maskować istotne zmiany tego wskaźnika.

Produkt zawiera parahydroksybenzoesan metylu i parahydroksybenzoesan propylu, dlatego może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Produkt zawiera glikol propylenowy, dlatego może powodować podrażnienie skóry.

Długotrwałe stosowanie może wywołać u niektórych pacjentów skórne reakcje nadwrażliwości. Jeśli wystąpią zmiany skórne (zaczerwienienie, wysypka, świąd, pieczenie, rumień), produkt należy odstawić.

Stężenie ibuprofenu stosowanego miejscowo osiągane w krążeniu układowym jest znacznie mniejsze niż po podaniu doustnym, jednak pacjenci z chorobami nerek, zaburzeniami żołądka i jelit powinni poradzić się lekarza przed zastosowaniem produktu.

Po każdorazowym zastosowaniu produktu leczniczego należy umyć ręce.


Przyjmowanie leku Ibalgin Sport w czasie ciąży

W okresie ciąży lub laktacji produkt może być stosowany tylko przez krótki czas, wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. W ostatnim trymestrze ciąży nie zaleca się stosowania produktu ze względu na możliwy wpływ na przebieg akcji porodowej (wpływ na krwawienie).


Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy


Może Cię również zainteresować:

Co to są słodziki?

Odżywianie i Diety

Co to są słodziki?

Plaga otyłości w dzisiejszych czasach to nie historia zza oceanu. Coraz bardziej otyli stają się także Europejczycy. Zgodnie z danymi z 2016 roku nawe...

Jak dbać o swoją wątrobę?

Zdrowie

Jak dbać o swoją wątrobę?

Wątroba odpowiada za wiele funkcji w naszym organizmie. Niestety nasz tryb życia może zaburzać pracę wątroby. Gdy działa ona nieprawidłowo, zaczyna wy...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.