Gripaxin C37 interakcje ulotka krople  30 ml

Gripaxin C37 krople | 30 ml

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: ASEPTA MGR DARIUSZ WĄSIKIEWICZ


Opis produktu Gripaxin C37

Gripaxin C37 - działanie

Gripaxin C37® dzięki połączeniu olejków i ekstraktu z czystka wspomaga organizm w okresie jesienno-zimowym i zimowo-wio­sennym oraz:

1. Łagodzi odczucie suchości gardła, zwłaszcza w czasie przełykania.
2. Wzmaga wydzielanie śluzu, zwłaszcza przez błony śluzowe górnych dróg oddechowych, nawilżając gardło.
3. Działa osłaniająco i łagodząco.
4. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie dróg oddechowych dzięki naturalnym olejkom eterycznym.
5. Wspomaga układ odpornościowy.

1. Majeranek (Origanum majorana L.) — najważniej­szym składnikiem biologicznie czynnym ziela maje­ranku jest olejek eteryczny. Przeciwutleniacze zawarte w olejku majerankowym usuwają szkodliwe rodniki z organizmu. Olejek z majeranku zawiera związki prze­ ciwdrobnoustrojowe: alfa-terpinen, gamma-terpinen, p-cymen, 4-terpineol, sabinen, linalool, borneol, karwakrol, eugenol, saponiny, białka (13%), witaminy i sole mineralne. W historii Grecji majeranek był symbolem szczęścia , zwanym „radością gór". W okresie renesansu popularne były saszetki z majerankiem, które noszono na piersi jako medykament na drogi oddechowe — już wówczas duże znaczenie wiązano z aromatycznymi wła­ściwościami ziela. Jednak dopiero wynalezienie metody destylacji, pozwalające na wyizolowanie cennych związ­ków lotnych z liści, pozwoliło na maksymalizację poten­cjału terapeutycznego Origanum majorana L. Olejek z majeranku działa osłaniająco, przynosi ulgę i szczegól­nie łagodząco wpływa na górne drogi oddechowe, do­ datkowo ma właściwości uspokajające i rozluźniające.

2. Bazylia (Ocimum basilicum L.) — roślina ta jest upra­wiana w dużych ilościach w różnych regionach świata, ma szerokie zastosowanie w tradycyjnej medycynie irańskiej jako zioło kulinarne oraz jest dobrze znana jako źródło środków aromatyzujących. Naturalnie występuje we wschodniej Anatolii w Turcji. Ze względu na wyso­ ką zawartość fitozwiązków, takich jak związki fenolowe i olejki eteryczne, takie jak estragol, linalool i eugenol bazylia ma szerokie dobroczynne właściwości zdrowotne. Pozytywnie wpływa na układ immunologiczny.

3. Cynamonowiec kamforowy (Cinnamomum cam­ phora L.) — gatunek drzewa należący do rodziny waw­ rzynowatych (Lauraceae). Występuje w południowych Chinach, na Tajwanie, Japonii oraz w Wietnamie. Gatu­ nek długowieczny, żyje do 1000 lat. Przez starożytnych Chińczyków był uważany za drzewo życia. Cynamono­ wiec kamforowy jest naturalnym źródłem kamfory. Kamforę stosuje się jako środek pobudzający central­ny system nerwowy i serce. Stymuluje krążenie krwi w organizmie i ułatwia oddychanie. Związki, które od­ najdziemy w korze opisywanej rośliny, to aldehyd cyna­monowy, kumaryny, eugenol, pinen, cymen ,kwasy fe­nolowe, terpeny, węglowodany, garbniki i wiele innych. Najważniejsze właściwości przeciwutleniające cynamo­nowca kamforowego wykazują kwasy fenolowe i kuma­ ryna. Na zachodzie, głównie w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych, składniki te określa się mia­nem nutraceutyków (ang. nutraceuticals), czyli substan­cji wzbogacających, które mogą działać prozdrowotnie. Według badań uczestniczą one zarówno w procesach naprawczych w organizmie, jak i adaptacyjnych. Kwasy fenolowe charakteryzują się właściwościami przeciwu­tleniającymi i to dzięki nim tak pozytywnie oddziałują na zdrowie człowieka.

4. Czystek (Cistus incanus L.) — pochodzi z śródziemno­morskich regionów Europy Południowej i Afryki Północ­nej. To roślina zielna bogata w różne związki polifeno­lowe, w szczególności kwasy fenolowe (kwas galusowy, kwas elagowy, kwas p-kumarowy), flawonoidy (kwer­cetyna, hiperozyd, rutyna), fitosterole, śluzy i garbniki, a także olejki eteryczne i żywice. Zawartość związków fenolowych jest głównie odpowiedzialna za ich dzia­łanie przeciwutleniające, antyoksydacyjne i mających zdolność wymiatania wolnych rodników.


Jaki jest skład Gripaxin C37?

oliwa z oliwek extra virgin; olejek z majeranku (Origanum majo­ rana L.); olejek z bazylii (Ocimum basilicum L); olejek kamforowy (Cinnamomum camphora L.); ekstrakt z czystka (Cistus incanus L.). Produkt może zawierać śladowe ilości kurkumy.


Gripaxin C37 zalecane spożycie

4-6 kropli na łyżkę (5 ml) soku, wody lub herbaty, 2-4 razy dziennie. Popić dużą ilością wody. Ze względu na swój charakterystyczny, intensywny smak olejek może powodować wydzielanie śliny.

Wstrząsnąć przed użyciem. Stosować rozcieńczony. Nie prze­ kraczać zalecanej porcji dziennej. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dobre rezultaty daje rozcieńczanie w maślance, jogurcie lub kefi­rze. Można przyjmować olejek z serkiem homogenizowanym lub z przetartymi zupami.

W czasie stosowania Gripaxinu C37® należy zwiększyć ilość spo­żywanych płynów. Aby dodatkowo wzmocnić florę jelitową na­leży podczas przyjmowania Gripaxinu C37® spożywać produkty powstałe w wyniku skwaszenia mleka (kefir, jogurt, maślanka) lub kapustę kiszoną itp.

Jedna porcja 1 kropla zawiera:

1,46 mg olejku z majeranku; 0,57 mg olejku z bazylii; Jedna porcja 8 kropli zawiera:

11,68 mg olejku z majeranku; 4,56 mg olejku z bazylii; Jedna porcja 12 kropli zawiera:

17,52 mg olejku z majeranku; 6,84 mg olejku z bazylii; Jedna porcja 24 krople zawierają:

35,04 mg olejku z majeranku; 13,68 mg olejku z bazylii;

Produkt jest suplementem diety i nie może być stosowany, jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Należy przechowywać w sposób nie­ dostępny dla małych dzieci.


Gripaxin C37 – jakie środki ostrożności należy zachować?

1. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
2. Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby zażywające leki powinny skonsultować się z lekarzem przed spożyciem preparatu.
3. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyj je dużą ilością czystej bieżącej wody, przez co najmniej 10 minut. Bez zwłocznie skontaktuj się z lekarzem.
4. Osoby o skłonnościach do alergii powinny przed spożyciem preparatu sprawdzić, czy nie wystąpi alergia, rozpoczynając od 1 aplikacji doustnej i stopniowo, jeśli nie wystąpi alergia zwiększyć ilość aplikacji nie przekraczając zalecanej porcji dziennej.
5. Stosować produkt w rozcieńczeniu.

Rad i sposobów stosowania Gripaxinu C37® podanych na ni­ niejszej ulotce nie należy traktować jako zastąpienie wizyty u lekarza bądź stosowania środków leczniczych.


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.