FolActivin interakcje ulotka tabletki 0,4 mg 90 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

FolActivin tabletki | 0,4 mg | 90 tabl.

Rodzaj: żywność specjalnego przeznaczenia
Substancja czynna: Acidum folicum
Podmiot odpowiedzialny: NUTROPHARMA SP. Z O.O.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania FolActivin?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu FolActivin

Kiedy stosujemy FolActivin?

Do postępowania dietetycznego w :

-PROFILAKTYCE WAD CEWY NERWOWEJ

-OCHRONIE DNA PŁODU

-REDUKCJI HOMOCYSTEINY

Do postępowania dietetycznego u kobiet:

·W profilaktyce wad cewy nerwowej u płodu

·W niedoborach folianów, zwłaszcza:

- w okresie prekoncepcyjnym, w okresie ciąży i karmienia piersią

- w czasie stosowania doustnej antykoncepcji

·W celu obniżenia poziomu homocysteiny

·W zaburzeniach metabolizmu folianów ( polimorfizm MTHFR)

FolActivin - działanie

Właściwości

FolActivin zawiera zalecane przez specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa połączenie kwasu foliowego z jego aktywną formą, gotową do wykorzystania przez organizm. Kwas foliowy to jedyny folian o udowodnionej skuteczności w redukcji wad cewy nerwowej. Zastosowanie aktywnej zmetylowanej formy folianów jest szczególnie istotne u kobiet przygotowujących się do ciąży oraz w ciąży, które mają mniejszą wydajność enzymów odpowiedzialnych za metabolizm folianów (polimorfizm MTHFR ). Dotyczy to co drugiej kobiety w Polsce. Kobiety z polimorfizmem MTHFR są bardziej narażone na podwyższone stężenie homocysteiny. Homocysteina to aminokwas, który w nadmiarze może zwiększać ryzyko poronień nawykowych oraz wad cewy nerwowej. Przyjmowanie kwasu foliowego w okresie okołokoncepcyjnym skutkowało znaczną redukcją ryzyka wystąpienia u potomstwa wad cewy nerwowej. Zmetylowana forma kwasu foliowego w badaniach z udziałem kobiet ciężarnych wykazuje się porównywalną zdolnością do redukcji stężenia homocysteiny czy wysycenia folianami krwinek czerwonych; ma to szczególnie znaczenie u nosicielek polimorfizmu MTHFR.FolActivin – dawkowanie

Sposób użycia

1 tabletka dziennie lub według wskazań lekarza.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Witaminy i minerały dla kobiet w ciąży

    W tej kategorii znajdziesz produkty dedykowane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią zawierające witaminy i minerały. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek itp.

  • Kwas foliowy

    Kwas foliowy wspomaga prawidłowy rozwój kręgosłupa i istotnie obniża możliwość urodzenia dziecka z wadą cewy nerwowej. Kobiety, które suplementowały kwas foliowy przed ciążą i we wczesnej ciąży, gdy formuje się układ nerwowy i kręgosłup dziecka, częściej rodzą zdrowe dzieci, niedotknięte wadami cewy nerwowej. Odpowiednia podaż kwasu foliowego może zmniejszać ryzyko wystąpienia wad serca, wad układu moczowego, ciężkich zaburzeń mowy, autyzmu oraz różnych wad wrodzonych u dzieci. Dodatkowo suplementacja kwasu foliowego zmniejsza ryzyko występowania stanu przedrzucawkowego. Kwas foliowy (folacyna) jest witaminą z grupy B, którą znajdziemy zarówno w preparatach jednoskładnikowych, jak i wieloskładnikowych witaminach dla kobiet w ciąży (np. Folic, Humavit Kwas Foliowy B6, B12, E, Medifolic kwas foliowy 400mcg). Obecnie zaleca stosownie kwasu foliowego w dawce 0,4 mg/dobę na 3 miesiące przed planowaną ciążą i w ciąży do 12 tygodnia ciąży. Warto wspomnieć, że nadmiar kwasu foliowego może maskować niedobory witaminy B12, co z kolei może przyczynić się do niszczenia układu nerwowego.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.