Dostępny w ponad połowie aptek

 

Fervex D granulat do sporządzania roztworu doustnego | 0,5g+0,2g+0,025g | 8 sasz.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Paracetamolum, Acidum ascorbicum, Pheniram
Podmiot odpowiedzialny: UPSA SAS



Opis produktu Fervex D

Kiedy stosujemy lek Fervex D?

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat; może być stosowany przez chorych na cukrzycę.

Fervex D - działanie leku

Fervex D jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organizmie. Lek wskazany do stosowania powyżej 15 roku życia. Nie zawiera cukru.


Jaki jest skład leku Fervex D?

Jedna saszetka zawiera:

paracetamol 500 mg,

kwas askorbowy 200 mg,

maleinian feniraminy 25 mg


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Fervex D?

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu; ciężka niewydolność wątroby lub nerek, jaskra z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z towarzyszącą retencją moczu, dzieci poniżej 15 lat; fenyloketonuria (zawiera aspartam).


Fervex D – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Reakcje alergiczne w postaci: wysypki skórnej, rumienia, zapalenia skóry, plam, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, suchość w jamie ustnej, zaburzenie ostrości, zatrzymanie moczu. Przy długim stosowaniu może wystąpić uszkodzenie wątroby i nerek.

Fervex D - dawkowanie leku

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej 8 godzinne przerwy pomiędzy dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej lub zimnej wody. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.

Fervex D – jakie środki ostrożności należy zachować?

Ryzyko uzależnienia psychicznego przy stosowaniu dawek większych niż zalecane i długotrwałym leczeniu, aby uniknąć przedawkowania, należy sprawdzić czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu. U osób dorosłych o masie ciała powyżej 50 kg, całkowita dawka dobowa paracetamolu nie może być większa niż 4 gramy na dobę. Picie napojów alkoholowych lub przyjmowanie środków uspokajających (zwłaszcza barbituranów) nasila działanie uspokajające leków przeciwhistaminowych, dlatego należy unikać jednoczesnego ich przyjmowania.

Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby u pacjentów głodzonych i regularnie pijących alkohol. Ostrożnie stosować u pacjentów z niedoborem G6PD. Może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.


Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Środki na grypę i przeziębienie

    W tej kategorii znajdziesz produkty na przeziębienie i grypę, gardło, kaszel, katar, produkty przeciwalergiczne oraz produkty wspomagające odporność.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.