FE-LIP Liposomal Iron 20 mg interakcje ulotka żel doustny  30 sasz. po 5 g

FE-LIP Liposomal Iron 20 mg żel doustny | 30 sasz. po 5 g

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: LIPID SYSTEMS SP. Z.O.O.


Opis produktu FE-LIP Liposomal Iron 20 mg

Kiedy stosujemy FE-LIP Liposomal Iron 20 mg?

Przeznaczenie:

Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych w zwiększonym zapotrzebowaniu na żelazo. Zwiększone zapotrzebowanie na żelazo występuje m.in. u kobiet w ciąży, kobiet w okresie około menstruacyjny,, u dawców krwi oraz wegetarian i wegan*,*. Dostępność żelaza zależy od jego postaci oraz jakości spożywanego pokarmu.*,* Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

*Jarosz M., Bułhak-Jachymczyk B. Normy żywienia człowieka. WL PZWL, Warszawa 2008. ** Killip S. et.al., Iron Deficity Anemia, Am Fam Physician 2007; 75:671-678.

FE-LIP Liposomal Iron 20 mg - działanie

Właściwości:

FE-LIP® to preparat zawierający liposomalne żelazo zamknięte w opatentowanej formule LIPOSHELL®1. Zastosowanie technologii LIPOSHELL® pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności zamknięcia żelaza w liposomach, co bezpośrednio wpływa na jego stabilność i biodostępność. Liposomy LIPOSHELL® wykazują podobieństwo do błon komórkowych w organizmie ludzkim, dzięki czemu są bezpieczne i biozgodne. Dzięki formie liposomalnej żelazo, wchłaniane w jelitach, jest łagodne dla przewodu pokarmowego i nie daje metalicznego posmaku. Żelazo przyczynia się prawidłowego tworzenia czerwonych krwinek i hemoglobiny oraz przyczynia się do prawidłowego transportu tlenu w organizmie. Pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

· BEZ DODATKU CUKRÓW2

· BEZGLUTENOWY

· BEZ GMO

· ODPOWIEDNI DLA WEGETARIAN I WEGAN3


1. Nr zgłoszenia: PCT/EP2018/057400.2. Zawiera naturalnie występujące cukry. 3. Produkt nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.


Jaki jest skład FE-LIP Liposomal Iron 20 mg?

1 saszetka zawiera żelazo w formie liposomalnej: cytrynian amonu-żelaza (III) - 20 mg

FE-LIP Liposomal Iron 20 mg zalecane spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:

1 saszetka 1 raz dziennie. Zawartość saszetki spożyć bezpośrednio lub rozpuścić w niewielkiej ilości wody niegazowanej. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia.FE-LIP Liposomal Iron 20 mg – jakie środki ostrożności należy zachować?

Ostrzeżenia:

Kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu FE-LIP® powinny skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować z innymi preparatami zawierającymi żelazo. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.Przyjmowanie FE-LIP Liposomal Iron 20 mg w czasie ciąży

Kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu FE-LIP® powinny skonsultować się z lekarzem.

Skład


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.