Disulfiram WZF interakcje ulotka tabletki do implantacji 0,1 g 10 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

Disulfiram WZF tabletki do implantacji | 0,1 g | 10 tabl.

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Disulfiramum
Podmiot odpowiedzialny: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.Opis produktu Disulfiram WZF

Kiedy stosujemy lek Disulfiram WZF?

Pomocniczo w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Produkt jest przeznaczony dla wybranych i współpracujących pacjentów, z zastosowaniem odpowiedniego leczenia wspomagającego.Jaki jest skład leku Disulfiram WZF?

Jedna tabletka do implantacji zawiera 100 mg Disulfiramum (disulfiramu).

Substancje pomocnicze: patrz punkt 6.1


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Disulfiram WZF?

Nadwrażliwość na disulfiram i tiokarbaminiany.

Stan upojenia alkoholowego, spożywanie napojów zawierających alkohol etylowy lub stosowanie preparatów zawierających alkohol w ciągu ostatnich 12 godzin przed zabiegiem. Stwierdzona niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, uprzednio przebyta niewydolność obwodowa krążenia.

Zaburzenia psychiczne, psychozy (z wyjątkiem przebytych ostrych psychoz alkoholowych), próby samobójcze w wywiadach.

Nie należy stosować preparatów zawierających disulfiram bez świadomej zgody pacjenta.


Disulfiram WZF – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Może wystąpić senność, nudności, wymioty, metaliczny posmak lub smak czosnku w ustach, przemijająca impotencja, pacjent może się łatwo męczyć.

W rzadkich przypadkach odnotowywano reakcje psychotyczne, w tym stany depresyjne, paranoiczne, schizofrenię, manię.

Odnotowywano skórne reakcje alergiczne, zapalenie nerwów obwodowych, uszkodzenie hepatocytów.


Disulfiram WZF – dawkowanie leku

Tabletki do implantacji znajdujące się w oryginalnym opakowaniu są jałowe.

Lek wszczepia się podpowięziowo, rozmieszczając gwiaździście 8 do 10 tabletek. Zabieg można powtórzyć po 8 miesiącach.

Tabletki przeznaczone do wszczepienia muszą być jałowe, nie mogą być uszkodzone, bez żadnych zanieczyszczeń.


Disulfiram WZF – jakie środki ostrożności należy zachować?

W okresie leczenia disulfiramem obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych. Spożycie alkoholu w trakcie stosowania disulfiramu może powodować wystąpienie objawów zagrażających życiu. Dlatego też preparat może być stosowany wyłącznie za zgodą pacjenta oraz pod warunkiem poinformowania go o zagrożeniach związanych ze spożyciem alkoholu w czasie stosowania leku.

Lek można zastosować po przeprowadzeniu bardzo dokładnego wywiadu i rozważeniu wszystkich zalet i wad takiego leczenia alkoholizmu.

Objawy nietolerancji alkoholu (patrz p. 5.1. Właściwości farmakodynamiczne) mogą wystąpić także po zastosowaniu płynów zawierających alkohol (np. płyny do płukania jamy

ustnej, sosy. ocet. syropy przeciwkaszlowe, środki rozgrzewające, płyny po goleniu i inne kosmetyki zawierające alkohol).

Podczas stosowania disulfiramu należy zachować ostrożność u pacjentów z: niewydolnością nerek, wątroby, chorobami układu oddechowego lub serca, cukrzycą, padaczką. Wystąpienie reakcji disulfiramowej może pogłębić stopień zaawansowania tych chorób.


Przyjmowanie leku Disulfiram WZF w czasie ciąży

Ciąża: nie zaleca się stosowania disulfiramu w pierwszym trymestrze ciąży.

Zalecając disulfiram pacjentkom w ciąży należy rozważyć stosunek korzyści z leczenia do

ryzyka, biorąc pod uwagę działania niepożądane wywołane przez alkoholizm.

Odnotowano rzadkie przypadki wrodzonych nieprawidłowości u niemowląt, których matki stosowały disulfiram w skojarzeniu z innymi lekami.

Karmienie piersią: Nie stosować podczas karmienia piersią. Nie ma danych dotyczących przenikania disulfiramu do mleka kobiecego. Nie należ}-stosować disulfiramu podczas karmienia piersią, zwłaszcza gdy istnieje możliwość wystąpienia interakcji z preparatami, które może przyjmować dziecko.


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Pozostałe leki działające na układ nerwowy

    W tej kategorii znajdziejsz wszytskie inne leki działąjace na układ nerwowy, w tym leki stosowane w leczeniu oraz łagodzeniu objawów choroby Alzheimera, leki wykorzystywane w leczeniu nałogów itp.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Statystyki Disulfiram WZF

Zgodnie z dostępnymi w bazie ABD statystykami jesteśmy w stanie zakomunikować, że sprzedaż w kategorii leki stosowane w chorobach układu nerwowego zmieniła się o 8.1%. Najwyższa sprzedaż w grupie leki stosowane w chorobach układu nerwowego została przez ktomalek.pl zanotowana dla wymienionych województw: kujawsko-pomorskie, lubelskie, opolskie. Między okresem z ilością najwyższej sprzedaży produktów z grupy leki stosowane w chorobach układu nerwowego, do których należy Disulfiram WZF, a miesiącem, w którym zanotowaliśmy najmniejszą sprzedaż, daje się zanotować dysproporcja, która jest równa 71.08%.

Disulfiram WZF - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Zgodnie z statystykami wyszukiwarki internetowej KtoMaLek.pl wynika, że lek Disulfiram WZF jest wyszukiwany przez internautów następujących regionów dolnośląskie, mazowieckie, wielkopolskie. Potrafimy poza tym udzielić wiadomości na temat miejscowości, w których najwięcej mieszkańców poszukuje Disulfiram WZF. Są to wymienione lokalizacje: Kraków, Legnica, Warszawa.

W wyszukiwarce internetowej KtoMaLek.pl można wspomnieć o grupie leki stosowane w chorobach układu nerwowego. Jednym ze środków, które jesteśmy w stanie do niej zaliczyć jest Disulfiram WZF. Województwo mazowieckie jest bez dwóch zdań na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ilość zapytań o preparaty w grupy leki stosowane w chorobach układu nerwowego. Jeżeli poszukujecie preparatów z tożsamej samej kategorii, to są nimi na przykład: Anticol (WIĘCEJ).

Z pomocą zebranych przez naszą wyszukiwarkę KtoMaLek.pl informacji jesteśmy w stanie napisać, iż w miesiącach luty, grudzień przeprowadzono najwięcej zapytań dla produktu Disulfiram WZF. Najmniej intensywnie lek był natomiast wyszukiwany przez osoby w następujących miesiącach luty, grudzień. 58.16% to ilość, która równa jest różnicy między opisanymi porami roku.

Substancje czynne leku Disulfiram WZF?

W skład leku Disulfiram WZF wchodzi substancja czynna Disulfiramum. Pośród leków w bazie internetowej wyszukiwarki leków KtoMaLek.pl taką samą substancję czynną posiada następująca liczba preparatów: 0.14%.

Jaka jest dostępność leku Disulfiram WZF?

Na terenie naszego kraju lek Disulfiram WZF ma na stanie mniejszość aptek. Jesteśmy w stanie więc poinformować bez cienia wątpliwości, iż są to leki trudno dostępne.

Czy Disulfiram WZF jest lekiem refundowanym?

Disulfiram WZF nie jest lekiem refundowanym.

Czy Disulfiram WZF jest lekiem na receptę?

Disulfiram WZF jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na witrynie internetowej KtoMaLek powinieneś wiedzieć, iż podczas zakupu leku w aptece musisz posiadać przy sobie receptę.


Disulfiram WZF opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: