Concerta

tabletki o przedłużonym uwalnianiu | 0,036 g | 30 tabl. | Methylphenidati hydrochloridum

lek na receptę z kopią | refundowany | JANSSEN-CILAG PHARMACEUTICA N.V.

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece


Concerta interakcje ulotka tabletki o przedłużonym uwalnianiu 0,036 g 30 tabl.

Wskazania

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD).

Produkt Concerta jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku 6 lat i starszych jako część kompleksowego programu leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder- ADHD) w przypadkach, kiedy inne sposoby postępowania terapeutycznego nie są wystarczająco skuteczne. Leczenie musi być prowadzone pod nadzorem lekarza mającego doświadczenie w leczeniu dziecięcych zaburzeń zachowania. Rozpoznanie powinno być zgodne z kryteriami DSM-IV lub wytycznymi ICD-10 i opierać się na kompleksowym wywiadzie i szczegółowym badaniu. Rozpoznanie nie może opierać się wyłącznie na jednym lub kilku objawach.

Nie jest znany żaden swoisty czynnik odpowiedzialny za etiologię ADHD. Nie ma też pojedynczego testu potwierdzającego rozpoznanie ADHD. Właściwe rozpoznanie wymaga zastosowania zarówno medycznych, jak i innych specjalistycznych kryteriów diagnostycznych, takich jak: psychologiczne, edukacyjne oraz społeczne.

Pełen kompleksowy program leczenia typowo składa się z działań psychologicznych, edukacyjnych i społecznych, jak również farmakoterapii. Ma on na celu stabilizowanie dzieci z zespołem zaburzenia zachowania, który charakteryzować się może następującymi objawami: przewlekłą niemożnością skupiania uwagi na dłuższy czas, niestabilnością emocjonalną, impulsywnością, umiarkowaną do ciężkiej nadaktywnością, niewielkimi objawami neurologicznymi oraz nieprawidłowym zapisem EEG. Zdolność uczenia się może być zaburzona lub nie.

Leczenie produktem Concerta nie jest wskazane u wszystkich dzieci z ADHD, a decyzja o zastosowaniu leku musi zostać podjęta na podstawie bardzo dokładnej oceny stopnia ciężkości i przewlekłości objawów u dziecka w stosunku do jego wieku.

Podstawowe znaczenie ma właściwe działanie edukacyjne, zwykle niezbędna jest również interwencja psychospołeczna. Kiedy te środki naprawcze okażą się nieskuteczne, decyzję o zastosowaniu środków stymulujących można podjąć na podstawie szczegółowej oceny ciężkości objawów u dziecka. Stosowanie metylofenidatu powinno odbywać się zawsze zgodnie z zarejestrowanymi wskazaniami oraz z wytycznymi dotyczącymi rozpoznania oraz przepisywania leku.Skład


Przeciwwskazania


Działania niepożądane


Dawkowanie


Środki ostrożności

Concerta cena

115,41


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Statystyki Concerta

Należy poinformować, że sprzedaż produktów w zestawie leki stosowane w chorobach układu nerwowego zmieniła się w ciągu poprzednich lat o 8.1%. Odnośnie grupy leki stosowane w chorobach układu nerwowego największą sprzedaż zanotowaliśmy w wymienionych województwach: świętokrzyskie, zachodniopomorskie, lubuskie. Miesiąc z najniższą sprzedażą różni się od miesiąca z najwyższą sprzedażą o 71.08%.

Concerta - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

W przypadku omawianego leku możemy powiedzieć, że ilość wyszukiwań uległa dużej zmianie. Dolnośląskie, śląskie, lubuskie to regiony, w których lek Concerta był wyszukiwany najczęściej. Miasta z największa liczbą wyszukiwań dla produktu Concerta to Wrocław, Warszawa, Łódź.

Warto również wspomnieć, że lek Concerta należy do grupy leki stosowane w chorobach układu nerwowego. Wymieniona kategoria znajduje się w 20% wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl. Z naszych danych wynika, że województwo mazowieckie to region, w którym najczęściej sięga się po leki stosowane w chorobach układu nerwowego. Pozostałe popularne leki z wspomnianej grupy to Medikinet CR 10mg, Medikinet 10mg (WIĘCEJ).

W miesiącach listopad, marzec, wrzesień zauważyliśmy największe ilości wyszukań dla produktu Concerta. Najniższa ilość wyszukiwań dla tego preparatu została przez nas zaobserwowana w następujących miesiącach październik, lipiec, styczeń . Pomiędzy tymi miesiącami różnica wynosi 490.91%.

Substancje czynne leku Concerta?

Lek zawiera wskazane substancje czynne: Methylphenidati hydrochloridum - 0.71% opakowań z grupy leki stosowane w chorobach układu nerwowego zawiera ten składnik.

Jaka jest dostępność leku Concerta?

Mniejszość aptek będących w serwisie KtoMaLek.pl ma wymieniony lek obecnie w swojej ofercie. Jest więc lekiem trudno dostępnym na terenie Polski.

Czy Concerta jest lekiem refundowanym?

Concerta jest lekiem refundowanym. Wysokość refundacji leku Concerta wynosi R - Ryczałt, PO - Pełniący obowiązki obronne.

Czy Concerta jest lekiem na receptę?

Concerta jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na stronie KtoMaLek.pl musisz wiedzieć, że przy odbiorze leku w aptece będziesz musiał mieć przy sobie receptę.


Concerta opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: