Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Zatrzymaj wypadanie włosów jednym prostym sposobem

Artykuł Partnera

2018-06-06 12:55
para stojąca na ganku

Udowodniono naukowo, że mężczyźni w pierwszej kolejności zwracają uwagę na włosy. Im dłuższe i bujniejsze, tym biologicznie zdrowsza i lepsza wydaje się partnerka. Podobnie na włosy zwracają uwagę kobiety. Bruce Willis im mniej ma włosów, tym bardziej jest męski i to się sprawdza u niektórych panów, jednak często utrata czupryny jest powodem do wstydu. Panowie chcą jak najdłużej cieszyć się pięknymi włosami. Szczególnie jeśli w rodzinie występowały już przypadki łysienia. Dla kobiet i mężczyzn istnieje proste rozwiązanie.

Jak rosną włosy?

  1. Faza anagenu – moment aktywnego wzrostu włosa. Komórki dzielą się bardzo intensywnie po to by stworzyć nowy włos. Ten moment jest mocno uwarunkowany generycznie, może trwać od 2 lat do nawet 7. U zdrowej osoby nawet 90% włosów znajduje się właśnie w tej fazie.
  2. Faza katagenu – po zakończeniu pierwszej fazy włos wchodzi w moment zanikania. Trwa on od dwóch do trzech tygodni. Korzeń włosa jest przebudowywany, zanika macierz, w której wcześniej komórki dzieliły się by włos mógł rosnąć. Włos jest wypychany przez skórę w kierunku powierzchni. Normalnie około 3% włosów powinno znajdować się w tej fazie.
  3. Faza telogenu – faza wypadania. Ta, której najbardziej nie chcemy. Pojedynczy włos jest zrogowaciałym, gdyż jego macierz jest martwa. Cebulka jest co raz delikatniejsza i w ciągu 30 do 90 dni sam wypada podczas mycia czy czesania. Najczęściej zostaje wypchnięty przez nowo rosnącą cebulkę. W tej fazie pozostaje 13% włosów.

Na budowę włosa składa się głównie białko zwane keratyną. Występuje ona również u zwierząt i spełnia dokładnie tę samą funkcję. Włos osadzony jest w mieszku włosowym, do którego uchodzi także gruczoł łojowy – stąd właśnie bierze się tłuszcz na skórze naszej głowy. Jedyną żywą częścią włosa jest cebulka, odpowiedzialna za wzrost włosa. Cebulka osadzona jest też w tak zwanej brodawce, czyli części, która jest silnie ukrwiona drobnymi naczynkami krwionośnymi które zapewniają jej dopływ składników odżywczych i budulcowych.

Dlaczego włosy wypadają?

Skoro to takie proste to dlaczego części z nas włosów wypada znacznie więcej niż innym? Najprościej odpowiedzieć, że odpowiedzialne są za to geny. Najczęstszym powodem utraty włosów jest tak zwane łysienie androgenowe, czyli nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny. Hormony, które naturalnie występują w naszym organizmie. U kobiet charakterystycznie łysienie rozpoczyna się od środka głowy, na przedziałku. Natomiast u mężczyzn z początku powiększają się zakola, a następnie znikają włosy na czubku głowy, pozostawiając aureolę po bokach.


Androgeny spełniają ważną rolę w życiu płciowym mężczyzn, ale występują też w niewielkich ilościach u kobiet. Za głównego sprawce całego zamieszania podaje się tu testosteron – czyli hormon, który sprawia, że mężczyźni są bardziej męscy. Chociaż nie dokładnie testosteron, ale jego pochodną dihydrotestosteron. Z jednej strony sprawia, że na twarzy pojawia się więcej owłosienia, z drugiej natomiast pojawia się w mieszkach włosowych na głowie, a tam osłabia cebulki włosów i prowadzi do szybszego ich wejścia w fazę katagenu. Po fazie telogenu nie powstają nowe cebulki, a mieszki włosowe zamykają się pozostawiając gładką skórę w miejscu, gdzie były włosy. To dotyka również kobiet, chociaż w innych rejonach głowy. Mechanizm jednak jest dość podobny. Nie ma jednego skutecznego leku, ale wiele osób poszukuje ratunku w internecie. Szukasz sposobu by zatrzymać wypadanie włosów? Wejdź na stronę: http://stopwypadaniuwlosow.pl/

Prosty krok – dobry szampon wzmacniający

Jednym z prostszych sposobów na zatrzymanie wypadania na wczesnym etapie jest zastosowanie szamponu zawierającego odpowiednie składniki. Ważne jest by zacząć stosowanie dość wcześnie i by stosować go regularnie. Efekty zazwyczaj są widoczne już po paru miesiącach. Minoksydyl, składnik szamponu Loxon, zastosowany miejscowo powoduje zatrzymanie miniaturyzacji mieszków włosowych, hamuje wypadanie włosów i przyspiesza wzrost nowych. Jednocześnie przez masaż głowy więcej krwi dopływa do cebulek włosowym, są więc lepiej odżywione i silniejsze. Substancja na ma udowodnione naukowo działanie, jednak jedynie stosowana konsekwentnie w dłuższym okresie czasu. Jeśli nie wiesz jakiego szamponu użyć wypróbuj szampon wzmacniający http://stopwypadaniuwlosow.pl/szampon-wzmacniajacy.

Źródła:

 

http://www.hairmedica.pl/wiedza/choroby-skory-glowy/lysienie/lysienie-androgenowe/
http://stopwypadaniuwlosow.pl/#leczenie-lysienia
http://hairlab.pl/fazy-wzrostu-wlosa/
http://www.studiolaser-depilacja.pl/depilacja-laserowa/cykl-wzrostu-wlosa.html


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów