Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Sensor FreeStyle Libre, który automatycznie mierzy poziom cukru – jak z niego korzystać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja L. 2020-12-14 15:03
sensorfreestylelibre

Sensor (czujnik) stanowi filar innowacyjnego systemu do monitorowania glikemii FreeStyle Libre. Został on zaprojektowany tak, by gwarantować skuteczność i dokładność pomiarów stężenia glukozy. Wystarczy założyć go na tylną stronę ramienia za pomocą jednorazowego aplikatora. Zajmuje to kilka chwil i jest bezbolesne. Aby go uruchomić wystarczy zbliżyć czytnik lub telefon z włączoną aplikacją FreeStyle LibreLink (1). Następnie będzie można dokonywać pomiarów poziomu cukru poprzez takie właśnie skanowanie sensora - bez konieczności kłucia palców (2).

Sensor automatycznie mierzy i zapisuje glikemię w dzień i w nocy. Aby sprawdzić jak zmienia się stężenie glukozy podczas snu wystarczy zeskanować sensor rano, po przebudzeniu. Oprócz wyniku z poziomem cukru i strzałką trendu wyświetli się także wykres z automatycznie zapisanych pomiarów z ostatnich 8 godzin.

Sensor do monitorowania glikemii zamiast nakłuwacza, krwi i pasków testowych

Bezigłowy system kontrolowania poziomu cukru FreeStyle Libre to przełomowe rozwiązanie w diabetologii. Pomiar stężenia glukozy odbywa się poprzez skanowanie sensora - badanie nie wymaga nakłuwania opuszki palców i nanoszenia krwi na pasek testowy. Jest zatem nie tylko bezbolesne, ale również proste, szybkie i dyskretne. Ciągły monitoring glikemii dostarcza także o wiele więcej informacji niż glukometr. Strzałka trendu pokazuje kierunek i tempo zmian glikemii. Raporty pomagają przeanalizować czas spędzony w zakresie docelowym, tendencje dobowe oraz ilość epizodów hipoglikemii. Można także dodawać notatki i łatwo sprawdzić jak każdy posiłek i aktywność fizyczna wpływa na glikemię. Wyniki można udostępniać lekarzowi. Jest to szczególnie ważne w dobie utrudnionego dostępu do specjalisty i teleporad.3

Badanie poziomu cukru poprzez skanowanie to więcej swobody w codziennej aktywności

Sensor FreeStyle Libre jest niewielki, dyskretny, przylega dobrze do ramienia i nie sprawia kłopotów podczas codziennych zajęć. Ponieważ jest wodoodporny, nie utrudnia kąpieli, brania prysznica lub pływania.4 Spośród innych urządzeń do monitorowania glikemii wyróżnia go brak konieczności kalibracji, która niepoprawnie wykonana często może skutkować nieprawidłowymi odczytami glikemii. 

Sensor FreeStyle Libre pozwala komfortowo kontrolować poziom cukru przez 14 dni. Glikemię można sprawdzać dowolną ilość razy w ciągu dnia.

Zakładanie sensora FreeStyle Libre w kilku prostych krokach

Aplikacja sensora, podobnie jak jego późniejsze użytkowanie, nie jest skomplikowana ani kłopotliwa. Skóra, na której sensor będzie umieszczony, powinna być czysta, zdezynfekowana i osuszona. Nie powinno się aplikować urządzenia bezpośrednio po kąpieli ani na skórę owłosioną, a także pokrytą kremem czy balsamem.

Sensor można zakupić jedynie poprzez stronę internetową www.FreeStyleLibre.pl

Artykuł promocyjny

ADC-30343 v1.0

1.Bezpłatna aplikacja FreeStyle Libre Link umożliwia pomiar poziomu cukru poprzez skanowanie sensora przy pomocy telefonu komórkowego i jest przeznaczona na smartfony z funkcją NFC i systemem operacyjnym Android 8.0 lub nowszym oraz na telefony iPhone 7 i nowsze z systemem operacyjnym w wersji 13.2 i nowszej. Listę kompatybilnych modeli telefonów oraz więcej informacji można znaleźć na stronie FreeStyle LibreLink. Aplikacja/Czytnik może odczytać dane z sensora, jeśli znajduje się do 4 cm od niego. Funkcje aplikacji FreeStyle LibreLink i czytnika FreeStyle Libre są podobne, ale nie identyczne. Sensor FreeStyle Libre komunikuje się z czytnikiem FreeStyle Libre, który uruchomił ten sensor, lub aplikacją FreeStyleLibre Link, która go uruchomiła. Sensor najpierw uruchomiony przez czytnik FreeStyle Libre będzie się również komunikował z aplikacją FreeStyle LibreLink (możliwość późniejszego korzystania z obydwu urządzeń).

2.Pomiar glikemii za pomocą sensora nie wymaga użycia nakłuwacza. Pomiar z opuszki palca jest konieczny w przypadku szybkich zmian stężenia glukozy, podczas których jej stężenie w płynie śródtkankowym może nie odzwierciedlać dokładnie stężenia we krwi lub kiedy odczuwane przez pacjenta objawy (przede wszystkim hipoglikemii) są niezgodne z odczytami systemu FreeStyle Libre. 

3. Aby udostępniać i odbierać odczyty stężenia glukozy użytkownik musi mieć połączenie z Internetem.

4.Sensor jest wodoodporny w wodzie o głębokości do 1 metra. Nie zanurzać na dłużej niż 30 minut.

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów