Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Prostata – to dopiero męska sprawa!

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-11-06 16:01
prostata męska sprawa

Są sprawy, które dotyczą głównie mężczyzn. Weźmy na celownik prostatę – gruczoł, którego kondycja wpływa m.in. na funkcjonowanie układu moczowego. Jeśli jesteś pewny siebie, upewnij się, że z twoją prostatą jest również wszystko w najlepszym porządku.

Stanem swojej prostaty powinni zainteresować się wszyscy mężczyźni, a obowiązkowo ci, którzy mają już za sobą czterdzieści lat życia. Warto poznać jej funkcje oraz umieć rozpoznać, w jakich sytuacjach możemy mieć z nią do czynienia.

Czym jest prostata i jaką odgrywa rolę?

Prostata to gruczoł krokowy, umiejscowiony pod pęcherzem moczowym. Dopóki jej wielkość nie odbiega od normy, wszystko powinno być w najlepszym porządku. Jeśli jednak rośnie, może mieć negatywny wpływ na oddawanie moczu.

Czy masz wpływ na swoją prostatę?

Z prostatą jest jak z ogólną kondycją organizmu – możemy o nią dbać poprzez prowadzenie zdrowego stylu życia. Składają się na niego: dieta, ruch i aktywność fizyczna oraz stosowanie się do kilku prostych wskazówek. Warto też rozważyć suplementację bogatą w składniki, które wspierają prawidłowe funkcje prostaty.

Zacznijmy od diety. Męska dieta powinna opierać się na dużej ilości ryb, chudego mięsa, jajach, nabiale, orzechach i pestkach oraz ciemnym pełnoziarnistym pieczywie. Do tego zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek czy olej lniany. W diecie mężczyzny ważne są: cynk, pomagający w utrzymaniu prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji rozrodczych oraz przyczyniający się do utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu we krwi, oraz selen przyczyniający się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy. Znajdują się one zarówno w produktach spożywczych, jak i w suplemencie diety dla mężczyzn Doppelherz® aktiv Na prostatę Forte, który zawiera również inne dobroczynne składniki: witaminę E i mangan pomagające w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz najważniejsze składniki w postaci roślinnych wyciągów wspierających prawidłowe funkcjonowanie prostaty, czyli: palmy sabałowej, oleju z pestek dyni oraz wyciągu z korzenia pokrzywy. W przyjmowaniu preparatu Doppelherz® aktiv Na prostatę Forte, tak jak w przypadku każdej innej suplementacji, ważna jest regularność i konsekwencja.

prostata banner

 

Drugą ważną sprawą w trosce o prawidłowe krążenie jest ruch. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość: chodzi tu zarówno o ruch i uprawianie sportu, jak i utrzymywanie regularnej aktywności seksualnej. Ma znaczenie wszystko, co pobudza krążenie i pozwala nam utrzymać ciało w dobrej kondycji. Wskazane są więc: bieganie, pływanie jazda na rowerze, na rolkach, sporty drużynowe i prawdopodobnie wszystko, co lubisz, wliczając w to seks.

Na co natomiast należy uważać? Na krępujące ruchy, zbyt obcisłe spodnie czy slipy oraz siodełko od roweru, mogące utrudniać krążenie krwi. Podobnie działają zbyt długie, gorące kąpiele. Należy też unikać palenia tytoniu i picia zbyt dużej ilości alkoholu. Proste? Proste!

Kiedy należy badać prostatę?

Profilaktycznym badaniom prostaty, czyli „męskiemu serwisowi” powinien poddawać się każdy mężczyzna po 40-tce.

 

Źródła:

Greczner T. Jak Dbać o kondycję? Rola aktywności Fizycznej w wieku 50+. Tom 2 z Serii Biblioteka Nestora. Wrocław: Oficyna Wydawnicza „Impuls”; 2009.

https://mojasilaruchu.pl/w-dobrej-kondycji/czym-dzisiaj-jest-meskosc-i-jak-ja-utrzymac-na-wysokim-poziomie


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów