Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Porady

Opuchnięte kostki - co może być przyczyną?

Opuchnięte kostki - co może być przyczyną?

Obrzęki kończyn dolnych to powszechna dolegliwość, występująca niezależnie od wieku i płci. Opuchnięte kostki to częsty problem osób starszych, unikających aktywności fizycznej, a także osób zmagających się z nadmierną wagą i kobiet w ciąży. Zwykle nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia, zdarza się jednak, że opuchlina jest jednym z pierwszych symptomów poważnych chorób. Jeżeli obrzęk utrzymuje się przez dłuższy czas, warto ten problem omówić z lekarzem.

Glukometr - co należy o nim wiedzieć?

Glukometr (aparat do mierzenia poziomu cukru) – co należy o nim wiedzieć?

Glukometr to małe i praktyczne urządzenie służące do pomiaru cukru we krwi w warunkach domowych. Jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych urządzeń medycznych. Umożliwia szybkie wykrycie nieprawidłowości związanych z glikemią, dzięki czemu można znacznie ograniczyć ryzyko rozwoju powikłań związanych z cukrzycą. Dla osób chorujących na cukrzycę jest on niezmiernie ważny, ponieważ muszą z niego korzystać nawet do kilkunastu razy dziennie. W jaki sposób działają aparaty do pomiaru cukru? Kiedy używać glukometru, i jak prawidłowo wykonać pomiar?

Galmedic

Odtrucie alkoholowe w Krakowie – kompleksowa terapia alkoholowa

Nałóg ma to do siebie, że stosunkowo łatwo jest w niego wpaść, a trudno się z niego wydostać. Substancja odurzająca aktywuje w ciele szereg reakcji, które kojarzą się alkoholikowi z przyjemnymi doznaniami. Alkohol jest dla niego odskocznią, sposobem na relaks, metodą walki z przemęczeniem, przygnębieniem i niemocą. Czy wobec tego jest w ogóle możliwe pożegnanie się z nałogiem? Z zachowaniem odpowiednich zasad – oczywiście, że tak. Szukasz skutecznego, ale przede wszystkim bezpiecznego sposobu na odtrucie alkoholowe? – Kraków ma dla Ciebie doskonałą ofertę.

Czy grupa krwi powinna definiować naszą dietę?

Czym są grupy krwi? Czy grupa krwi powinna definiować naszą dietę?

„Dieta Karniwora”, „Dieta Dukana” albo „Dieta zgodna z grupą krwi” – coraz częściej słyszymy informacje o nowych dietach „cud”, które dyktują nam jak powinniśmy jeść, aby czuć się świetnie i lepiej wyglądać. Biorąc pod lupę przytoczoną dietę zgodną z grupą krwi, należałoby zadać pytanie, czy grupa krwi mówi nam o tym jak powinniśmy się odżywiać? Czym właściwie są grupy krwi i co wspólnego mają z jedzeniem?

Płukanie zatok w walce z infekcjami – czy jest skuteczne?

Płukanie zatok w walce z infekcjami – czy jest skuteczne?

Gdy chorujemy i zmagamy się z uciążliwym katarem, sięgamy po różne metody udrażniania nosa. Najszybciej ulgę przynoszą krople do nosa na bazie ksylometazoliny bądź oksymetazoliny, jednak substancje te mogą powodować obrzęk nosa, a w konsekwencji uzależnienie. Coraz bardziej popularną metodą jest mechaniczna metoda oczyszczania nosa i zatok z zalegającej wydzieliny – irygacja. Czy płukanie zatok pomaga w walce infekcją? Czym i w jaki sposób płukać zatoki?

Jak dbać o higienę i uniknąć infekcji?

Jak dbać o higienę i uniknąć infekcji?

Pogłębiający się problem związany z epidemią koronawirusa w Europie i na świecie obudził żywą dyskusję na temat tego, jak się chronić przed zakażeniem groźnym wirusem. Choć sytuacja jest poważna, o profilaktyce zdrowotnej powinniśmy pamiętać każdego dnia, by chronić się przez innymi patogenami, w tym wirusami grypy i paragrypy. Mówiąc o profilaktyce zwykle zaleca się, by przestrzegać „podstawowych zasad higieny”. Co to właściwie oznacza?

Halitoza – jak walczyć z nieświeżym oddechem?

Halitoza – przekleństwo nieświeżego oddechu

Przykry zapach z ust to wyjątkowo wstydliwa i problematyczna kwestia, zwłaszcza w kontekście spotkań towarzyskich. Zazwyczaj nieświeży oddech to konsekwencja niezbyt dokładnej higieny jamy ustnej lub zjedzenia potrawy o intensywnym i drażniącym zapachu. Wystarczy jednak dokładne szczotkowanie zębów lub chwilowe żucie gumy, by nieprzyjemnego zapachu się pozbyć. Może się jednak zdarzyć, że pomimo podjętych działań przykry zapach nadal się utrzymuje. Mówimy wówczas o halitozie. Skąd bierze się halitoza i jak z nią walczyć?

strona medyczna

Czy profesjonalni lekarze powinni mieć swoją stronę internetową?

Szukanie różnego rodzaju porad medycznych w Internecie, nie należy do rzadkości. Nie zawsze jednak znajduje się pomocne informacje, dlatego warto szukać tam, gdzie na pytania odpowiadają specjaliści - lekarze. Należy jednak pamiętać, że „luźne porady” nigdy nie zastąpią wizyty u lekarza, dlatego placówki medyczne powinny wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i tworzyć własne strony internetowe, poprzez które umożliwiona zostanie rejestracja do konkretnego gabinetu.