Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Podkolanówki uciskowe - sposób na lepszą kondycję nóg

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2023-03-17 12:31
Kobieta zakłada na nogi podkolanówki uciskowe.

Zmęczone, spuchnięte i obolałe nogi oznaczają nie tylko dyskomfort i nieestetyczny wygląd. Długotrwałe siedzenie i stanie może być jedną z przyczyn powstawania żylaków, a intensywne uprawianie sportów - przeciążeń i kontuzji. Podkolanówki uciskowe mogą być świetnym wsparciem zmniejszającym przykre dolegliwości i zapobiegającym skutkom codziennych obciążeń. Atestowane produkty medyczne pomogą Ci zadbać o kondycję nóg.

Podkolanówki uciskowe jako wyrób medyczny

Na rynku znajdziesz różne skarpety uciskowe - są produkowane dla osób borykających się z nieprzyjemną obolałością nóg i niewydolnością żylną kończyn dolnych w różnych stadiach, ale także dla osób aktywnych fizycznie, narażonych na nadmierne obciążenia i kontuzje. Ich zadaniem jest stymulacja krążenia, poprawa wydolności żylnej i odciążenie nóg. Noszenie dobrych podkolanówek kompresyjnych przynosi namacalne efekty, a więc ulgę i złagodzenie zmian już po kilku godzinach.

Co to znaczy „dobrych”? Jeśli chcesz wydajnie wydać pieniądze na swoje zdrowie, sięgaj po wyroby medyczne, np. podkolanówki uciskowe z megamedic.pl. Każdy produkt dostępny na stronie jest atestowany - posiada wpis do urzędu rejestracji wyrobów medycznych i oznaczenie CE świadczące o spełnianiu norm Unii Europejskiej o zdrowiu, bezpieczeństwie i ochronie środowiska.

Zarówno podkolanówki na żylaki, jak i te przeznaczone dla sportowców, powinny być sprawdzone pod kątem funkcjonalności i bezpieczeństwa dla zdrowia. Polecane wyroby są wykonane z antyalergicznych materiałów spełniających surowe wymogi, a ich wytrzymałość pozwala na długi czas stosowania - o ile będziesz przestrzegać zaleceń dotyczących użytkowania i prania.

Podkolanówki na żylaki i podkolanówki przeciwzakrzepowe

Podkolanówki przeciwżylakowe poprawiają codzienny komfort i zapobiegają rozwojowi problemów. Są trzy rodzaje takich podkolanówek różniące się klasą ucisku:

  • podkolanówki uciskowe 1 stopnia,
  • podkolanówki uciskowe 2 stopnia,
  • podkolanówki uciskowe 3 stopnia.

Pierwsze z nich, należące do I klasy, możesz nosić już po pojawieniu się pierwszych objawów choroby żylnej. Jeśli puchną Ci stopy i zauważasz na nogach „pajączki”, to może oznaczać zaburzenia krążenia żylnego. Jeśli dodatkowo masz predyspozycje genetyczne i prowadzisz siedzący tryb życia, sięgnięcie po podkolanówki uciskowe na żylaki to naprawdę dobry krok, by ograniczyć rozwój problemu. Możesz stosować je także profilaktycznie i w celu złagodzenia zmęczenia, również w trakcie ciąży oraz długich podróży.

Jeśli masz już stwierdzoną chorobę żylną, konieczne mogą okazać się bardziej zaawansowane podkolanówki uciskowe. 2 stopień kompresji przeznaczony jest dla osób, u których występuje żylakowatość nóg z tendencją do obrzęków, opuchlizna pourazowa, małe owrzodzenia, powierzchowne zapalenie zakrzepowe żył lub ciężka niewydolność żył u ciężarnych.

Skuteczne leczenie chorób żylnych w zaawansowanym stadium zapewniają podkolanówki kompresyjne przeciw żylakom z III klasy ucisku. W przypadku produktów Variteks najsilniejsza kompresja gwarantowana jest w okolicy stawu skokowego w górnym kierunku, co ułatwia właściwą cyrkulację krwi.

Klasa ucisku skarpet powinna być skonsultowana z lekarzem - używaj ich według ścisłych zaleceń i pod jego kontrolą. Przestrzeganie zaleceń dotyczy zwłaszcza podkolanówek klasy II i III. Aby dobrać rozmiar, zmierz obwód swojej łydki i kostki, a następnie porównaj je z tabelą producenta.

Skarpety uciskowe dla sportowców

Oddzielną grupą podkolanówek są skarpety uciskowe dla sportowców i osób aktywnych. Ich noszenie poprawia poziom dotlenienia i pozytywnie wpływa na absorbowanie wstrząsów. Mikromasaż tkanek, lepsza cyrkulacja krwi, wzmocnienia wokół mięśni - to wszystko przekłada się na większą efektywność treningu i regenerację po jego zakończeniu. Możesz liczyć na znacznie mniejsze przeciążenie przy jednoczesnym zachowaniu wygody i swobody ćwiczeń.

Jeśli często odczuwasz nasilone zmęczenie nóg, a w dodatku masz predyspozycje genetyczne do powstawania żylaków, zawczasu zadbaj o siebie. Podkolanówki kompresyjne przyniosą Ci ulgę oraz długofalowe efekty. Możesz ochronić swoje nogi przed konsekwencjami długotrwałego obciążenia.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów