Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Pieluszkowe zapalenie skóry - czym jest i jak z nim walczyć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-01-15 11:15
pieluszkowe zapalenie skóry

Niemowlęta i małe dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie korzystać z nocnika, a tym bardziej z toalety, mimowolnie są narażone na pieluszkowe zapalenie skóry. Noszenie pieluchy jest wygodne pod względem utrzymywania czystości, jednak oczywiste jest, że bezpośredni kontakt skóry z wilgocią, a może nawet drożdżakami obecnymi w kale dziecka, powoduje pewne ryzyko wystąpienia dolegliwości skórnych. Jak rozpoznawać pieluszkowe zapalenie skóry i jak chronić malucha przed jego uporczywymi objawami?

Jak zapobiegać podrażnieniom?

Skóra małego dziecka jest dużo cieńsza od skóry dorosłego człowieka, wymaga wyjątkowej pielęgnacji i ochrony, ponieważ nie trudno o otarcia i zaczerwienienia. Objawy pieluszkowego zapalenia skóry zna większość rodziców - odparzenia, podrażnienia, zaczerwieniona pupa i ból, na który uskarża się maluch głośnym płaczem podczas dotyku. Świadomość, że dziecko niemal bez przerwy doświadcza uporczywego bólu pod pieluszką, męczy wielu rodziców.


Teoretycznie wystarczy regularna higiena pupy malucha, częsta zmiana pieluchy, dokładne czyszczenie najlepiej z użyciem czystej wody i używanie kremów do codziennej pielęgnacji dziecięcej skóry. Codzienność jednak pokazuje, że nawet najbardziej skrupulatni pod kątem higieny rodzice obserwują odparzenia u swojego maluszka na przykład podczas biegunki.

Szczególnie warte uwagi są preparaty takie jak sudocrem - występuje on w dwóch wydaniach, care & protect dla zachowania codziennej bariery ochronnej skóry, jej odżywienia i skutecznego zapobiegania podrażnieniom i expert, kiedy skóra potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Higiena to nie wszystko!

Pieluszkowe zapalenie skóry to dość powszechna przypadłość wieku dziecięcego. Natychmiastowa reakcja rodzica na jej objawy może zatrzymać jej rozwój. Jeżeli po paru dniach wzmożonej higieny i używaniu odpowiedniego kremu na podrażnienia skóra dziecka odzyska zdrowe zabarwienie, nie trzeba się niczym martwić. Kluczowa jest reakcja i dobrze dobrane kosmetyki. Które ze wszystkich dostępnych na rynku spełnią najlepiej swoje zadanie? Przy odpowiedzi na to pytanie musimy uwzględnić dopracowanie składów preparatów pod kątem wyjątkowych potrzeb maluszków.
Jednak sudocrem proponuje nie tylko leczenie, ale i profilaktykę. Codzienna ochrona delikatnej dziecięcej skóry pomoże oszczędzić najmłodszym bólu. Przepływ powietrza jest mocno ograniczany przez pieluszkę, przez co wilgoć wraz z ciepłem ciała szybko mogą spowodować u malucha podrażnienia. Jak to mówią, lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego po dobrej jakości kosmetyki dziecięce warto sięgnąć od razu, aby nie doprowadzać do sytuacji, w której stanie się to koniecznością.

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów