Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Materac to skuteczna odpowiedź na bóle kręgosłupa w każdym wieku

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-09-29 09:49
Kobieta siedzi na łóżku, trzyma rękę w odcinku lędźwiowym, bolą ją plecy.

Bóle kręgosłupa mogą przydarzyć się każdemu - i to niezależnie od wieku. Szczególnie narażone są na nie jednak osoby, które nie uprawiają sportów, większość czasu spędzają w pozycji siedzącej lub stojącej oraz seniorzy. Bardzo często przyczyną uporczywego bólu staje się także materac. Na szczęście jednak jego zmiana jest w stanie pomóc każdemu. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, a dowiesz się, jak skutecznie wyeliminować ból pleców przy pomocy materaca.

Ból pleców i jego przyczyny

Wbrew pozorom bóle kręgosłupa mogą doskwierać nie tylko osobom starszym. Coraz częściej cierpią na nie także młodzi ludzie, którzy prowadzą siedząco-stojący tryb życia. Ciągłe zabieganie oraz brak aktywności fizycznej w znacznej mierze przyczynia się do problemów z kręgosłupem. W połączeniu ze stresem i chorobami cywilizacyjnymi, na które cierpi coraz więcej ludzi - powstawanie tego typu zwyrodnień jest niemalże pewne. Bardzo często powodem złego samopoczucia staje się także źle dobrany materac. Jest jednak skuteczny sposób, by temu zaradzić. I to niezależnie od przyczyny występowania bólu.

Kobieta siedzi w siadzie skrzyżnym na łóżku, wykonuje tzw. agrafkę, rozciągając barki.

Porządny materac - remedium na bóle pleców

Bóle pleców możemy podzielić na kilka grup. Pierwsza z nich to bóle, które pojawiają się znienacka w odcinku szyjnym. Kolejną grupę stanowi ból krzyża doskwierający w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Zwykłe spowodowane są nieprawidłową postawą lub zbyt długim przebywaniem w tej samej pozycji. Ostatnią grupę stanowią bóle wywołane schorzeniami takimi jak rwą kulszowa czy przepuklina dysku, które odczuwa się głównie w odcinku piersiowym. Leczenie dwóch ostatnich dolegliwości bywa żmudne - wymaga nie tylko czasu, ale i zmianie dotychczasowych przyzwyczajeń.

Na szczęście jednak towarzyszące im bóle można w wielu przypadkach zniwelować za pomocą materaca, który zapewni plecom odpowiedniego wsparcia. Szczególnie polecane są wyroby medyczne marki Hilding, które dostępne są m.in. na stronie internetowej materaceplock.pl. Wśród nich znajdują się m.in. modele takie jak Hilding Makarena. Jest to dwustronny materac sprężynowy, który posiada aż 7 stref twardości. Dzięki temu produkt idealnie dopasowuje się do kształtów ciała. Podobne właściwości posiada także jednoosobowy materac 90x200 typu multipocket. Szczególnie miejsce zajmują także materace termoelastyczne.

Mężczyzna siedzi na skraju łóżka, chwyta się za bolące plecy i kark.

Materac termoelastyczny - ulga dla kręgosłupa

Zdaniem wielu specjalistów najlepszym wyborem w przypadku bólu pleców są materace termoelastyczne. Z tego też względu nie mogło zabraknąć ich w ofercie Hilding. Doskonałym tego przykładem jest model Hilding Rumba, który posiada siedem stref twardości. Idealnie zabezpiecza więc ciało przed zapadaniem się w materac. Wysokoelastyczna pianka, z której jest on skonstruowany, otula ciało i dostosowuje się do kształtów sylwetki. Dzięki temu w trakcie spoczynku kręgosłup może odpocząć w takiej pozycji, by mógł się on zregenerować po ciężkim dniu. W efekcie rano będziesz czuć się rześko, a co najważniejsze - bez bólu.

Materace termoelastyczne marki Hilding wyróżniają się właściwościami przeciwodleżynowymi. Na uwagę zasługuje także model Hilding Salsa, który dodatkowo wzmocniono elastyczną pianką Flexifoam. Z tego względu polecane jest osobom zmagającym się z chronicznymi bólami kręgosłupa. Produkt sprawdzi się również w przypadku osób, których plecy z powodu pracy bądź nadwagi zostały nadmiernie obciążone.

Ból pleców - wina złego materaca

Na końcu warto również odpowiedzieć na pytanie, które nurtuje bardzo wiele osób. Czy bóle kręgosłupa mogą być spowodowane źle dobranym materacem? Niestety tak. Często pojawiają się one w przypadku źle dobranego pod względem twardości produktu. Bóle pleców mogą pojawić się zarówno u osób, które śpią na zbyt miękkiej, jak i na zbyt twardej powierzchni. Dlatego tak ważne jest to, by dobierać materac pod kątem wagi osoby lub pary, która będzie go użytkować.

Kolejną z przyczyn pojawiania się bólu może być także materac, który uległ nadmiernej eksploatacji. Pojawiające się u jego powierzchni wgłębienia, fałdy, a nawet i wystające sprężyny z pewnością wpłyną na obniżenie komfortu i pogorszenie samopoczucia. Co zrobić w takiej sytuacji? Czasem wystarczy obrócić materac na drugą stronę. Niestety jednak w większości przypadków konieczna będzie wymiana materaca na nowy. Tylko w ten sposób można będzie pozbyć się bólu. Kupując nowy materac, warto natomiast sięgnąć po model od sprawdzonego producenta. Niestety najtańsze z dostępnych na rynku produktów mogą jedynie pogłębić uczucie bólu i stać się przyczyną powstawania poważnych schorzeń kręgosłupa.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów