Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Mata do akupresury — czy warto z niej korzystać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-12-29 14:03
Kobieta w sportowym stroju korzysta w maty do akupresury w swoim salonie.

Mata do akupresury ma coraz więcej zwolenników na całym świecie, a to wszystko dzięki prozdrowotnemu działaniu na nasze ciała. Pomaga rozluźnić napięte miejsce, zredukować stres i poprawić funkcjonowanie układu krwionośnego. Oczywiście to nie wszystkie zalety stosowania z maty. Dlaczego warto z niej korzystać? Sprawdź!

Akupresura i jej zbawienne działanie

Starożytna metoda leczenia pochodząca z Chin to właśnie akupresura, która polega na pobudzeniu energii życiowej, tzw. qi. Energia ta gnieździ się w czternastu punktach na ciele, a punkty te nazywane są meridianami. Stały przepływ qi w ciele zapewnia ucisk meridian, a działanie to przyczynia się do zachowania równowagi energetycznej, która wpływa na nasze zdrowie.

Pacjent w czasie uciskania odpowiednich punktów odczuwa dyskomfort, a czasem lekki ból, zabieg ten jednak wpływa pozytywnie na samoleczenie się organizmu. Przepływ qi zapewnia zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. 

Akupresura i akupunktura to metody leczenia, które polegają na przepływie energii w organizmie. Jednak akupresura polega na uciskaniu meridian, a akupunktura na nakłuwaniu igłami odpowiednich punktów na ciele. 

Mata do akupresury — jej działanie i zalety

Budowa maty jest bardzo prosta i tak naprawdę składa się z wypustek przypominających kwiat lub rozetkę, wykonanych ze sztucznego materiału. Ich bliskie umieszczenie ma wpływ na optymalne rozłożenie ucisku na ciele, dzięki czemu użytkownik naciska na matę ze stałą siłą. 

Osoby początkujące powinny wykonywać masaż około 20 minut, a zbiegiem czasu należy wydłużać masaż — jednak nie można przekraczać dwóch godzin dziennie. Dla debiutantów maty początek może być trudny i bolesny, dlatego czas jej użytkowania powinno dopasować się do swoich możliwości. Należy pamiętać, że zaczynając od kilku minut dziennie stopniowo zwiększając czas dyskomfort będzie się zmniejszać. 

Wykonanie prawidłowo masażu polega na położeniu matu na miękkim podłożu, np. kanapa, łóżko — takie ułożenie maty powoduje idealne dopasowanie do naszego ciała. Mata powinna być używana na nagie ciało, jednak w początkowej fazie można użyć cieniutkiej bluzki. Dla debiutantów zaleca się wykonywanie masażu w pozycji leżącej, a bardziej zaawansowani użytkownicy mogą uskuteczniać go siedząc.

Korzyści płynące z użytkowania maty

Korzystanie z maty wpływa pozytywnie na organizm i potrafi zredukować wiele dolegliwości, mowa tutaj o zdrowiu fizycznym oraz psychicznym. Mata do akupresury All4Fit ma realny wpływ na zredukowanie napięcia w mięśniach oraz zmniejszenie odczuwanego bólu, oraz zapewnia odpowiedni przepływ energii qi w ciele. 

Stosowanie maty może pomóc w zmniejszeniu wielu objawów, takich jak: bóle głowy, migrena, ból kręgosłupa i rwa kulszowa, zaburzenia snu, stany depresyjne oraz bóle stawów. Wypustki uciskając ciało mają wpływ na układ krwionośny poprawiając jego funkcjonowanie. Mata oprócz strony leczniczej ma również działanie odprężające, dlatego przyczynia się do zredukowania stresu i stanów nerwicowych. Jeśli zastanawiasz się, czy korzystanie z maty jest odpowiednie dla Ciebie i nie potrafisz się zdecydować zawsze możesz skonsultować to ze swoim lekarzem.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów