Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Leki i farmacja

papin.pl - zamów leki przez internet

Papin.pl – zamów leki przez internet

Szerząca się pandemia koronawirusa okazała się prawdziwym sprawdzianem dla ochrony zdrowia i niedawno wprowadzonych rozwiązań cyfrowych. W ostatnich tygodniach e-recepty i telewizyty stały się dla pacjentów codziennością i często jedyną możliwością realizacji potrzeb zdrowotnych. Konieczność działalności w sferze on-line dostrzegają także apteki, jednak utworzenie platformy e-commerce wiąże się ponoszeniem wysokich kosztów, a także masą formalności. Rozwiązaniem tego problemu jest papin.pl – platforma umożliwiająca uruchomienie przez apteki sprzedaży internetowej. Jakie korzyści płyną z tego rozwiązania dla pacjentów?

Nowa lista antywywozowa kwiecień 2020 r.

Nowa lista antywywozowa (kwiecień 2020 r.). Których leków może zabraknąć?

Od 17 kwietnia 2020 r. obowiązuje nowa, znacząco skrócona lista leków zagrożonych brakiem dostępności. Od marca, w związku z szerzącą się pandemią koronawirusa, opublikowano już sześć tzw. list antywywozowych. Część z nich, zwłaszcza na początku marca, była bardzo obszerna. Ministerstwo zdrowia działało prewencyjnie, chcąc zapobiec masowemu wykupywaniu środków ochronnych, preparatów dezynfekcyjnych oraz leków przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych. Jak prezentuje się najnowszy wykaz?

Bezdotykowa recepta KtoMaLek.pl

Bezdotykowa recepta – wsparcie w walce z koronawirusem

Do tej pory realizacja e-recepty wymagała od pacjenta podania w aptece numeru PESEL oraz numeru PIN recepty. W dobie szalejącej pandemii koronawirusa i konieczności ograniczania bezpośredniego kontaktu, rozwiązanie to jest niewygodne i ryzykowne zarówno dla pacjentów i farmaceutów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i aktualnym wyzwaniom, firma KAMSOFT udostępniła bezdotykową receptę, która ogranicza bezpośredni kontakt pacjenta z farmaceutą do niezbędnego minimum. Dowiedz się, jak działa bezdotykowa recepta i jak korzystać z tego rozwiązania.

Ministerstwo Zdrowia ogranicza sprzedaż leków Arechin i Plaquenil

Ministerstwo Zdrowia ogranicza sprzedaż leków Arechin i Plaquenil

Celem uchwalonej z początkiem marca specustawy koronawirusowej jest zapobieganie oraz zwalczanie zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Na jej podstawie Minister Zdrowia może podejmować różne kroki prawne. Jednym z nich jest możliwość wprowadzenia liczbowego bądź czasowego ograniczenia sprzedaży produktów leczniczych, wyrobów medycznych i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Już kilka dni temu Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) apelowało o wdrożenie obsługi ograniczenia czasowej i ilościowej sprzedaży leków w oprogramowaniu aptecznym. Resort zdrowia skorzystał z przysługującego prawa i od 2 kwietnia 2020 r. do odwołania wprowadził reglamentację dwóch, w ostatnim czasie najczęściej poszukiwanych leków – Arechin i Plequenil.