Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Legalna apteka internetowa – jak ją znaleźć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2019-06-24 15:08
legalna apteka

Według Centrum Badania Opinii Społecznej prawie 50% Polaków robi zakupy przez internet – liczby wraz z upływem lat cały czas rosną. Rynek e-commerce przybiera na sile, w sieci możesz znaleźć większy asortyment niż w sklepie stacjonarnym, nie wspominając o konkurencyjnych cenach i wygodzie – towar dowieziony do domu, bez kolejek i przepychanek. Wśród szerokiego wyboru ubrań, kosmetyków, sprzętów RTV i AGD w szranki stają również apteki, które zaczęły pojawiać się w sieci wraz z początkiem XXI wieku – nowy wiek, nowy początek! Mimo postępu czasu nadal spora liczba osób podchodzi do aptek internetowych ze szczególną ostrożnością – i słusznie! W internecie roi się od oszustów, a w przypadku leków i suplementów diety czujność musi być wzmożona, dlatego warto dowiedzieć się jak znaleźć wiarygodną i legalną aptekę internetową.

Jakie warunki musi spełnić legalna apteka wysyłkowa

W kilku prostych krokach można zweryfikować wiarygodność apteki. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ produkty niedopuszczone do sprzedaży przez GIF lub GIS mogą zaszkodzić zdrowiu!

  • Apteka internetowa = Apteka stacjonarna: Każda e-apteka musi posiadać siedzibę apteki stacjonarnej. Jeżeli prowadzona jest jedynie sprzedaż internetowa miej się na baczności, to powinno wzbudzić czujność! W rachubę nie wchodzi sprzedaż z garażu, wynajętego budynku czy piwnicy. W celu weryfikacji na stronie internetowej apteki należy szukać adresu apteki stacjonarnej – najczęściej taka informacja znajduje się w zakładce o firmie lub kontakt.

  • Każda legalna apteka online musi posiadać na swojej witrynie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Jak informuje nas jeden z pracowników apteki internetowej i-apteka.pl najczęściej właściciele umieszczają na stronach internetowych link z odniesieniem do rejestru medycznego, który szybko weryfikuje czy działalność prowadzona jest zgodnie z prawem i nie nagina obowiązujących zasad sprzedaży leków drogą internetową.

  • Wiarygodna apteka internetowa powinna posiadać na swojej stronie danego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego (pełna nazwa, adres, numer telefonu, fax i adres e-mail).

  • Z dniem 3 maja 2015 roku weszło w życie prawo, które wymaga aby każda apteka internetowa posiadała na swojej stronie wspólny logotyp Unii Europejskiej, który jest odniesieniem do Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, gdzie znajdują się przyznane zgody na prowadzenie działalności.

  • Apteka online, która prowadzi legalną działalność powinna zapewnić pacjentowi dyżur telefoniczny w godzinach otwarcia apteki.

Legalna apteka internetowa = Szeroka oferta produktów

Apteka internetowa, której oferta jest uboga i znajdują się w niej jedynie leki na odchudzanie, potencję lub środki Rx, które sprzedawane są wyłącznie z przypisu lekarza może nie być wiarygodnym źródłem – apteki online zawsze posiadają w swojej ofercie kilka, a nawet kilkanaście tysięcy produktów! Z racji tego, że popularność aptek internetowych cały czas rośnie, każdy sklep online dokłada wszelkich starań, aby pacjent znalazł produkty, które go interesują i co najważniejsze – mogą być sprzedawane drogą internetową! W ofertach nie znajdziecie produktów na receptę (prawo w Polsce zabrania wysyłki leków Rx) lub środków, które muszą być przechowywane w lodówce – w trosce o stan jakościowy produktów! Dla większości pacjentów apteki internetowe kojarzą się jedynie z lekami i suplementami – nic bardziej mylnego: żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, szeroki wybór kosmetyków, akcesoria dla dzieci, zioła
i herbaty, sprzęty rehabilitacyjne, sprzęty medyczne, a nawet testy diagnostyczne. Wystarczy otworzyć wyszukiwarkę i wpisać frazy: apteka internetowa, apteka wysyłkowa, apteka online, to wystarczy, by znaleźć aptekę, która spełni Twoje oczekiwania.

Autor: Aneta Kozioł, i-Apteka.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów