Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Labioplastyka - nowoczesny zabieg dla nowoczesnych kobiet

Materiał zewnętrzny

Redakcja KtoMaLek.pl 2020-09-17 13:17
labioplastyka

Współczesne zdobycze medycyny pozwalają upiększać i modelować nie tylko twarz, skórę, nogi czy brzuch, ale również okolice intymne. Zajmuje się tym ginekologia estetyczna, a jednym z najpopularniejszych zabiegów w ramach tej specjalności jest labioplastyka.

Czym jest labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg, podczas którego dokonywana jest korekta warg sromowych, zarówno mniejszych, jak i większych. W przypadku tych pierwszych mówimy o labiominoroplastyce, a w odniesieniu do drugich o labiomajoroplastyce. Oba zabiegi polegają głównie na zmianie kształtu warg sromowych, zwykle na ich zmniejszeniu i skróceniu, choć możliwe jest również powiększenie. Na skutek zabiegu wargi sromowe pacjentki są nie tylko równe, ale również zyskują ładniejszy, młodszy wygląd. Pacjentka odzyskuje również komfort chodzenia, poruszania się, jazdy na rowerze i aktywnego uczestniczenia w zbliżeniach seksualnych.

Plastyka warg sromowych - chirurgicznie lub laserowo

Jeszcze do niedawna plastyka warg sromowych była wykonywana jedynie chirurgicznie, a więc metodą inwazyjną z nacięciem w odpowiednich miejscach. Nacięcia wykonywane są skalpelem, z wykorzystaniem najodpowiedniejszej techniki. Co do zasady, lekarz dąży do takiego nacięcia warg sromowych, które jednocześnie zapewni oczekiwany efekt oraz pozwoli maksymalnie ukryć blizny. Obecnie jednak labioplastyka wykonywana jest coraz częściej za pomocą lasera. Labioplastyka laserowa uznawana jest za metodę nowocześniejszą od metody chirurgicznej, dającą lepsze efekty zabiegu. W tym przypadku nadmiar tkanki na wargach sromowych usuwany jest za pomocą lasera. To metoda stosowana głównie u pacjentek, u których wystąpił duży nadmiar tkanki - więcej na ten temat można przeczytać na https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/labioplastyka/. Oprócz metody chirurgicznej i laserowej, labioplastykę można przeprowadzić również za pomocą radiofrekwencji, czyli z użyciem fal elektromagnetycznych. Przed wyborem najwłaściwszej metody lekarz przeprowadza wywiad z pacjentką i sprawdza, który ze sposobów przeprowadzenia zabiegu może przynieść najlepsze efekty.

Zupełnie innych metod używa się do powiększania warg sromowych. W tym przypadku zabieg polega na podskórnym wstrzyknięciu wypełniacza w postaci autologicznej tkanki tłuszczowej, czyli tkanki pobranej od pacjentki, lub innego wypełniacza, np. kwasu hialuronowego.

Dla kogo korekta warg sromowych?

Przerost lub atrofia warg sromowych to duży problem nie tylko pod względem estetycznym. Zbyt duże wargi sromowe mogą przeszkadzać w uprawianiu sportu, zbliżeniach seksualnych, a nawet w chodzeniu, dlatego zabieg ich zmniejszania jest polecany wszystkim paniom odczuwającym dyskomfort z tego powodu w codziennym życiu. Z kolei zbyt małe wargi sromowe lub ich niemal całkowity brak, stanowi dużą przeszkodę w utrzymaniu satysfakcjonującego życia seksualnego i przyczynia się do częstych infekcji intymnych. Panie po zabiegu labioplastyki odzyskują więc nie tylko komfort życia i pewność siebie, lecz także radość ze zbliżeń seksualnych. W przypadku młodych kobiet, które np. ucierpiały na skutek porodu siłami natury, ten aspekt jest ogromnie ważny i pozwala podjąć próby zajścia w kolejną ciążę. Labioplastyka jest przeznaczona dla każdej kobiety, która jest niezadowolona z wyglądu swoich okolic intymnych i chce to zmienić, korzystając z nowoczesnych metod ginekologii estetycznej.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów