Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Ketonal dostępny bez recepty - dawkowanie i zastosowanie

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2020-03-12 09:30
Ketonal dostępny bez recepty

Ketonal Active bez recepty to często wybierany lek z grupy NLPZ, działający przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Charakteryzuje się dobrym profilem bezpieczeństwa i szybkim działaniem. Zalecana dobowa dawka wynosi 3 razy po 1 kapsułce 50 mg.

Ketonal Active – jakie ma zastosowanie?

Produkowany przez firmę SANDOZ Ketonal Active to lek, którego substancją czynną jest należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) ketoprofen. Ten organiczny związek chemiczny znany jest z działania przeciwbólowego, przeciwgorączkowego i przede wszystkim przeciwzapalnego, dlatego jest często wybieraną substancją czynną we wspomnianej grupie leków. Zmniejsza objawy odpowiedzi zapalnej – sztywności stawów, podwyższonej temperatury ciała czy obrzęku. 

Ketonal Active stosuje się przede wszystkim w objawowym i krótkotrwałym leczeniu bólu o nasileniu od lekkiego do umiarkowanego. Ponieważ ma bardzo szerokie spektrum działania, polecany jest zwłaszcza przy bólach głowy, bólach mięśniowych, kostno-stawowych, pooperacyjnych, pourazowych, towarzyszących krwawieniom miesiączkowym, pojawiających się w przebiegu schorzeń reumatycznych i rzadziej w łagodzeniu innych zespołów bólowych. Specjaliści podkreślają, że Ketonal Active nie działa przeciwdrobnoustrojowo i hamuje agregację (proces zlepiania) płytek krwi.

Sposób przyjmowania Ketonalu Active

Przyjmowanie i dawkowanie Ketonalu Active zostało dokładnie przedstawione w dołączonej do leku ulotce dla pacjenta. W razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć porady specjalisty – farmaceuty lub lekarza. Lek może być bezpiecznie stosowany przez dorosłych i młodzież powyżej 15. roku życia. Jeśli jednak po 5 dniach kuracji objawy nie ustąpią bądź dolegliwości nasilą się, konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Ketonal Active należy przyjmować doustnie. Farmaceutyk ma wygodną do połknięcia formę kapsułek, które najlepiej zażywać w trakcie posiłków, popijając przynajmniej 125 ml (0,5 szklanki) wody lub mleka. Ketoprofen dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, a maksymalne stężenie we krwi osiąga średnio po 1,5 godziny od podania. Efekt działania w związku z tym odczuwa się szybko, co sprawia, że jest to jeden z częściej wybieranych preparatów bez recepty. Nie tylko niweluje ból, ale pozwala na normalne funkcjonowanie, bez konieczności rezygnacji z ulubionych aktywności.

Ketonal Active – dawkowanie leku

Zalecana dzienna dawka Ketonalu Active dla dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia to 1 kapsułka co 8 godzin, czyli 3 razy na dobę. Preparat ma wysoki wskaźnik bezpieczeństwa, w związku z czym, przy braku przeciwwskazań do stosowania i odpowiednim dawkowaniu, nie należy obawiać się wystąpienia działań niepożądanych.

Aby upewnić się, że lek może być przyjmowany bez obaw wystąpienia skutków ubocznych, warto przed pierwszym zastosowaniem zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego zażywania. W przypadku dawkowania ustalonego przez lekarza, podczas wizyty u specjalisty koniecznie należy wspomnieć o innych lekach, które stosowane są doraźnie lub czasowo, w związku z innymi schorzeniami i dolegliwościami. Podobnie należy postąpić w sytuacji, kiedy dopiero planowane jest stosowanie innych leków – warto bowiem upewnić się, czy nie wystąpi reakcja niepożądana przy połączeniu różnych substancji czynnych.

Kiedy sięgnąć po Ketonal Active?

Ponieważ Ketonal Active działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, wskazany jest w objawowym leczeniu bólu o lekkim lub umiarkowanym nasileniu. Szybkie działanie farmaceutyku przynosi ulgę szczególnie w bólach mięśniowych, kostno-stawowych, bólach głowy, ale również w przypadku dotkliwego bólu zęba. Po Ketonal bez recepty warto więc sięgnąć, jeśli potrzebujemy doraźnej pomocy w niwelowaniu dolegliwości, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jego działanie powoduje, że szybko i bezpiecznie można wrócić do przerwanej aktywności, stąd też lek jest często wybierany przez osoby, które nie chcą tracić czasu na zmaganie się z bólem. 

Dodatkowe zalety Ketonalu Active to jego łatwa dostępność i przystępna cena (opakowanie 20 kapsułek można nabyć już za nieco ponad 10 zł). Bez problemu można go kupić w aptekach stacjonarnych oraz wybranych e-aptekach.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ketonal Active, 50 mg, kapsułki twarde. Skład: Ketonal Active: 1 kapsułka zawiera 50 mg ketoprofenu oraz 186,10 mg laktozy jednowodnej. Wskazania: Ketonal Active: Krótkotrwałe, objawowe leczenie lekkiego do umiarkowanego bólu różnego pochodzenia, np. bóle mięśniowe, kostno-stawowe, ból głowy. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną, kwas acetylosalicylowy (ASA) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (w tym występujące w przeszłości reakcje nadwrażliwości, tj. skurcz oskrzeli, napad astmy, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka lub inne reakcje alergiczne wywołane przez ketoprofen, ASA lub inne NLPZ. U takich pacjentów notowano ciężkie, rzadko zakończone zgonem przypadki reakcji anafilaktycznych. Astma w wywiadzie. Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. III trymestr ciąży. Ciężka niewydolność serca. Czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie albo perforacja przewodu pokarmowego w wywiadzie. Choroba Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Skaza krwotoczna. Ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność wątroby. Ketoprofenu nie stosować u pacjentów ze zwiększonym ryzykiem zaburzeń żołądkowo-jelitowych, np. u osób w podeszłym wieku, pacjentów stosujących leki przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe, kortykosteroidy, inne NLPZ i selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny. Podmiot odpowiedzialny: Sandoz GmbH, Biochemiestrasse 10, 6250 Kundl, Austria.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów