Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Implanty - na jakie koszty się przygotować? Sprawdzamy

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-02-02 11:22
Pacjent w gabinecie stomatologicznym podczas konsultacji protetycznej.

Braki w uzębieniu wpływają nie tylko na nasz wygląd i pewność siebie, ale mogą mieć również poważne konsekwencje zdrowotne. Utrata nawet jednego z zębów może prowadzić do przemieszczania się reszty uzębienia. Dlatego właśnie dziury po usuniętych zębach trzeba zastąpić implantami. Jak wygląda implant zęba i ile kosztuje taki zabieg?

Wstawienie implantów wymaga kilku wizyt

Zanim przedstawimy ceny implantów, warto wiedzieć, że taki zabieg wymaga kilku wizyt. Końcowa cena nie odzwierciedla więc tylko kosztu materiałów, ale również wizyt, które są potrzebne do odpowiedniego dobrania i założenia implantów. Sama konsultacja implantologiczna to koszt ok. 100-200 złotych.

Jeszcze przed stworzeniem implantu należy wykonać badania i prześwietlenia. Żeby ocenić stan szczęki i rozmieszczenie poszczególnych zębów i korzeni, konieczne jest wykonanie zdjęć pantomograficznych i tomograficznych. Diagnostyka radiologiczna to koszt ok. 150-200 złotych. Samo założenie implantów składa się z dwóch etapów – zabiegu chirurgicznego i protetycznego. Należy też naprawić wszelkie ubytki i usunąć próchnicę z innych zębów - nasze uzębienie musi być całkowicie zdrowe. Jak widać, jest to skomplikowana procedura, która wymaga dużej wiedzy i działań na kilku płaszczyznach. Jeżeli zastanawiasz się, czy implanty bolą albo co ile trzeba wymieniać implanty, warto zapoznać się np. z treściami na stronie gabinetu Dental Fraternity zajmującego się implantami

Cena implantu jest zależna od jego rodzaju

Rodzaje implantów zębowych oczywiście różnią się pomiędzy sobą cenami. Jeżeli zależy nam na dobrej jakości i długim korzystaniu z implantu, to warto wybrać materiał o jak najwyższej jakości oraz zaufać specjalistom. Doświadczony zespół założy implanty, którymi będziemy mogli cieszyć się latami. 

Jeden implant tytanowy może kosztować od 2000 do nawet 4500 tysiąca złotych. Trzeba również wziąć pod uwagę cenę łącznika protetycznego oraz śruby gojącej. 

Dlaczego ceny implantów podawane są zawsze w widełkach?

Zazwyczaj ciężko podać konkretną odpowiedź na pytanie: ile kosztuje założenie implantu? Jest tak, ponieważ na jego cenę wpływa wiele czynników. Przede wszystkim na rynku obecnych jest kilku producentów implantów i ich produkty różnią się od siebie cenami. Po drugie na cenę wpływa też metoda ich założenia. Rozróżniamy implanty jednofazowe (równoczesne założenie implantu i protezy) oraz dwufazowe (zabieg rozbity na dwie wizyty).

Oczywiście cena implantu jest też zależna od tego, czy chcemy wstawić protezę jednego zęba, czy kilku. W przypadku wstawianiu kilku implantów podczas jednego leczenia możemy zaoszczędzić na badaniach i zdjęciach rentgenowskich.

Co jeszcze trzeba doliczyć do ceny implantu?

Do kosztu implantu zęba musimy też oczywiście doliczyć koronę. Jej koszt zaczyna się już od 500 złotych. Porcelanowa korona pozwala nam w pewnym stopniu na zastąpienie prawdziwego zęba, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i funkcjonalność. Jeżeli nie chcemy czekać kilku miesięcy na wstawienie korony stałej (rana wokół implantu musi się najpierw zagoić), to mamy możliwość wstawienia korony tymczasowej, która na kilka miesięcy zastąpi nam prawdziwy ząb. To dodatkowy koszt rzędu kilkuset złotych.

Jak widać, koszt implantu zęba jest zależny od wielu czynników, dlatego jego dokładna cena wraz ze wszystkimi potrzebnymi zabiegami może wahać się od 2000 do nawet 5000 czy 6000 tysięcy złotych. Jest to jednak rozwiązanie, które pozwoli nam cieszyć się stałym uzębieniem przez długie lata.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów