Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Fue przeszczep włosów

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-07-27 14:11
Czaro-białe zdjęcie kobiety z lewego profilu.

SkyClinic to ciesząca się dobrą sławą klinika, w której to wykonywane są zabiegi medycyny estetycznej oraz coraz popularniejszy przeszczep włosów metodą FUE. Uzyskała ona status Diamentowej Kliniki przyznany przez system ARTAS USA. SkyClinic doceniana jest nie tylko przez pacjentów z Polski, ale również całej Europy. Wieloletnie doświadczenie i profesjonalne podejście personelu jest gwarancją zadowolenia podczas korzystania z usług tego miejsca.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Zabieg przeszczepu włosów innowacyjną metodą FUE jest niezwykle precyzyjny, a przy tym wysoce bezpieczny. Przeszczep włosów po raz pierwszy został wykonany w 1939 roku i obejmował właśnie przeszczep włosów na głowie. Opiera się on na ręcznym pobraniu mieszków włosowych, po czym wszczepieniu ich w wybrane miejsce na głowie. Mieszki włosowe są pobierane zazwyczaj z tylnej części głowy albo z boków. Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym.

Ta metoda transplantacji włosów niesie ze sobą pewne korzyści. Przede wszystkim metoda fue nie pozostawia blizn, gdyż nie używa się podczas niej skalpela. Proces gojenia jest krótki i nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Zabieg daje długotrwałe rezultaty i gwarantuje naturalny efekt. Przeszczepione włosy są też mocne. Pacjent może więc cieszyć się nowymi włosami i zupełnie odmienionym wyglądem.

Komu polecany jest przeszczep włosów metodą FUE w naszej klinice?

Zabieg przeszczepu włosów zalecany jest przede wszystkim osobom cierpiącym na łysienie androgenowe. Zmagają się z nim zwłaszcza panowie, jednak czasem również przytrafia się kobietom. Łysienie androgenowe może dotknąć ludzi w różnym wieku, nawet tych młodych. Zabieg przeszczepu włosów sprawdzi się również w przypadku osób z tendencją do powstawania blizn, z mało elastyczną skórą i skłonnością do przerostowych blizn. Fue przeszczep włosów jest też kierowany do pacjentów, u których pobranie mieszków z głowy jest niemożliwe. W tym wypadku można pobrać materiał do przeszczepu z torsu, brody czy też okolic intymnych.

Zabieg transplantacji włosów- skąd można pobrać mieszki włosowe?

Pojedyncze mieszki włosowe pobiera się z części potylicznej głowy, a więc z tyłu oraz ze skroniowej, czyli nad uszami pacjenta. Jest to ważne, gdyż owłosienie w tych strefach nie ma receptorów dla androgenów, a więc jest świetnym obszarem pobrania włosów do wszczepienia przeszczepów. Włosy w tym obszarze są obecne nawet u ludzi borykających się z zaawansowanym łysieniem. Jeżeli jednak ich liczba jest zbyt mała, wówczas dochodzi do pobrania mieszków włosowych z klatki piersiowej, kończyn dolnych, brody czy okolicy łonowej. Metoda FUE należy do zabiegów małoinwazyjnych, a do implantacji pobiera się co najwyżej 3000 mieszków włosowych.

Jak wygląda przeszczep włosów metodą FUE?

Najpierw dochodzi do pobrania włosów ze strefy dawczej, po czym pobrane mieszki włosowe są przeszczepiane do strefy biorczej. Pacjentowi podawane są przed tym środki znieczulające. Strefa pobrania materiału jest dokładnie golona, co pozwana na precyzyjne pobranie mieszków włosowych. Możliwe jest wcześniejsze pobranie całego niezbędnego materiału, czy też pobieranie i przenoszenie włosów w strefę biorczą podczas jednego zabiegu. Przed wszczepieniem włosy są właściwie przygotowywane. Do pobrania materiału doświadczony personel używa narzędzi o średnicy 0,7 do 1 milimetra.

Niewielkie otwory w miejscu pobrania materiału goją się bardzo szybko. Zabieg wykonywany przez lekarza specjalistę wymaga pełnego skupienia i niebywałej precyzji. Transplantacja włosów ma w końcu na celu uzyskanie naturalnego i estetycznego efektu. Zabieg trwa od 4 do 6 godzin. Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, a więc po zakończonej procedurze może on wrócić tego samego dnia do domu.

Transplantacja włosów- zalecenia przed i po zabiegu

Przed wykonaniem transplantacji z pacjentem przeprowadzana jest konsultacja. Niezbędne okazuje się też wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych (badanie ogólne moczu, HBS, HCV, układ krzepnięcia, morfologia). Kilka dni przed zabiegiem nie należy stosować leków wpływających na krzepliwość krwi, czyli na przykład aspiryny. Nie należy pić alkoholu, herbaty, ani mocnej kawy. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza. Skóra głowy może być zaczerwieniona i dotkliwa. Pacjent może przykładać na bolesne obszary lód, stosować środki przeciwbólowe.

Przez okres 7 dni powinien spać z lekko uniesioną głową, a przez 2 tygodnie powinien zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu i gorących kąpieli. Nie można także po przeszczepie nosić ciasnych nakryć głowy. Chcąc przyspieszyć gojenie ran, warto stosować emolienty przez kilka pierwszych dni, aby nawilżać obszar poddany zabiegowi. Czas powrotu do aktywności zawodowej zależy od rodzaju wykonywanej pracy. W przypadku pracy biurowej można już po kilku dniach wrócić do swoich obowiązków.

Kiedy można liczyć na pierwsze efekty przeszczepu włosów?

Po kilku tygodniach od zabiegu dochodzi do częściowego wypadnięcia włosów. Co ważne jest to zjawisko naturalne. Pierwsze efekty pojawiają się po około 4 metodach od transplantacji włosów metodą FUE, natomiast ostateczny rezultat uzyskuje się po ok. 9 miesiącach.

Jakie są zalety transplantacji włosów metodą FUE?

  • brak widocznych blizn w miejscu pobrania przeszczepów,
  • możliwość wykonania procedury u osób ze skłonnością do powstawania blizn przerostowych,
  • możliwość noszenia bardzo krótkich włosów po zabiegu,
  • naturalny efekt wyglądu włosów,
  • brak długiego i bolesnego okresu rekonwalescencji,
  • szybki powrót do codziennych obowiązków i pełnej sprawności fizycznej,
  • brak konieczności wizyt kontrolnych,
  • możliwość korygowania blizn skóry owłosionej głowy.

Jakie są przeciwskazania do wykonania przeszczepu włosów?

Nie u wszystkich można wykonać ten zabieg. Czasem zdarza się, że do kliniki przychodzą pacjenci, którzy mogą jeszcze poradzić sobie z łysieniem poprzez zastosowanie leczenia farmakologicznego. Jednym z przeciwwskazań do wykonania transplantacji jest łuszczyca, zwłaszcza w swojej aktywnej fazie. Przeszczep może być wykonany jedynie w przypadku ustąpienia jej objawów. Możliwość przebycia zabiegu wykluczają też pewne problemy zdrowotne jak nieleczona cukrzyca i nadciśnienie. W tym wypadku ustabilizowanie sytuacji zdrowotnej też pozwala na przeszczepianie włosów, nawet osobom cierpiącym na te schorzenia. Tak samo w przypadku pacjentów onkologicznych, u których po ukończeniu leczenia także można wykonać tę procedurę.

Przeszczep włosów metodą FUE jest bezpiecznym i bezbolesnym sposobem na odzyskanie atrakcyjnego wyglądu. Nie trzeba obawiać się bólu podczas tego procesu, gdyż transplantacja przeprowadzana jest pod znieczuleniem miejscowym. Warto jedynie pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarskich, zarówno przed, jak i po wykonaniu przeszczepu. Transplantacja możliwa jest u większości pacjentów. Co ważne, to skuteczny sposób na zagęszczenie włosów, które stają się piękne i mocne.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów