Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dziecko i ciąża

leki na gorączkę

Leki na gorączkę dla dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Podwyższona temperatura u dzieci jest naturalną reakcją obronną organizmu, jednak za każdym razem kiedy się pojawia wywołuje w rodzicach niepokój. Dlatego, aby jak najszybciej się z nią uporać, podają oni dzieciom leki przeciwgorączkowe. Jednak czy zawsze jest to konieczne? Kiedy należy stosować środki obniżające gorączkę? Jak robić to prawidłowo? Które z nich są odpowiednie dla najmłodszych? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

dziecko leki

Dziecko zwymiotowało lek - co zrobić?

Dzieci to wyjątkowi pacjenci. Chorują znacznie częściej niż dorośli - nawet 10-12 razy w ciągu roku, co wiąże się z koniecznością podawania im lekarstw, które niekoniecznie lubią. Często dziecko wzbrania się przed ich przyjęciem, ale problemy rodziców nie kończą się na tym - niejednokrotnie zdarza się, że już po ich spożyciu maluch zaczyna wymiotować. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy lek ma wtedy prawo zadziałać? Czy podać dziecku kolejną porcję leku czy zaczekać, aż do czasu planowanej kolejnej dawki?

jak podawać antybiotyki dziecku

Antybiotyki dla dziecka - jak podawać i na co uważać?

Dzieciństwo to czas beztroski i zabawy, ale także zwiększonej podatności na infekcje. Dziecko choruje znacznie częściej niż dorosły - nawet do 10-12 razy w roku. Większość z tych zachorowań powodowana jest przez wirusy. Jednak jeśli choroba ma podłoże bakteryjne, konieczne jest wdrożenie odpowiedniej antybiotykoterapii. A jak mądrze stosować antybiotyki u dziecka? Jakich ważnych zasad należy przestrzegać i jakich błędów unikać?