Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Domowe testy diagnostyczne - co można nimi wykryć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2022-08-02 08:52
Mężczyzna wydmuchuje nos, ma katar infekcyjny lub katar alergiczny.

Testy do samokontroli to narzędzie diagnostyczne, które zrewolucjonizowało dziedzinę medycyny. Dzięki nim możesz bez większego problemu zadbać między innymi o profilaktykę w kierunku wielu schorzeń, jak na przykład alergii, nowotworów czy też chorób tarczycy. To bardzo ważny produkt, który pozwala na codzienne dbanie o swój stan zdrowia. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych dolegliwości, które możesz wykryć właśnie dzięki domowym testom diagnostycznym.

Infekcje intymne

Domowe testy diagnostyczne w kierunku infekcji intymnych to bardzo ważny składnik apteczki każdej kobiet. Warto pamiętać bowiem, że wszelkie dolegliwości, takie jak:

 • upławy,
 • świąd i pieczenie,
 • ból i pieczenie podczas oddawania moczu,
 • ból podczas stosunku płciowego,
 • zmiana konsystencji, ale także koloru i zapachu wydzieliny,

mogą być objawem poważnych schorzeń i dolegliwości. Wystarczy w tym miejscu wymienić chociażby:

 • wirusa HIV,
 • rzęsistka pochwowego,
 • bakterię Gardnerella vaginalis,
 • grzybicę pochwy,
 • kiłę,
 • infekcję dróg moczowych,
 • chlamydię.

To bardzo poważne choroby, które wymagają interwencji lekarskiej, a także wprowadzenia odpowiedniego leczenia. Niestety wiele infekcji intymnych przebiega zupełnie bezobjawowo. Stąd warto pamiętać także o regularnej profilaktyce, zwłaszcza jeżeli często uczęszcza się na basen, saunę czy do klubów fitness, czyli miejsc, w których ma się kontakt z większą liczbą osób. 

Tego typu testy do samokontroli znajdziesz między innymi na stronie https://samsiezbadaj.pl. Każdy test jest zaopatrzony w odpowiednią i jasno napisaną instrukcję obsługi, ale również w konkretne akcesoria, jak na przykład pipeta do pobierania moczu.

COVID-19

Od 2019 roku w Polsce i na świecie mierzyć się musimy z pandemia koronawirusa. Choroba ta szybko opanowała większość krajów, prowadząc do zamrożenia nie tylko gospodarki, ale także życia jako takiego. Szybko okazało się, jak ważna jest możliwość przeprowadzania testów na COVID-19 samodzielnie w domu. Dzięki temu nie tylko wiemy, czy jesteśmy zarażeni, ale także możemy niezwłocznie stwierdzić, czy jesteśmy osobą, która zaraża innych. Jest to zaś podstawowa broń do walki z pandemią koronawirusa. 

Procedura wykonania testu jest niezwykle prosta, dzięki temu można go bez większego problemu wykonać samodzielnie w warunkach domowych. W przypadku testów, które są dostępne, np. na stronie sklepu samsiezbadaj.pl, potrzebny jest wyłącznie wymaz z nosa. Testy do samokontroli może wykonać nie tylko dorosły, ale także dziecko, a to niezwykle istotne w przypadku COVID-19. Co równie ważne – najlepsze testy są już w stanie wykryć także najnowsze mutacje koronawirusa, w tym mutację delta czy omicron.

Choroby nowotworowe

Schorzenia te zalicza się obecnie do jednych z najczęściej powodujących śmierć w Polsce i na świecie. Dlatego zadbanie o profilaktykę w tym momencie wydaje się naprawdę niezwykle istotne, zwłaszcza, że sam test nie jest bardzo drogi w porównaniu do konsekwencji, do jakich prowadzić może choroba nowotworowa. 

Wykonanie takiego testu w warunkach domowych jest jasne i proste. Wystarczy zgodnie z instrukcją, która jest dołączona do produktu, pobrać materiał genetyczny. Następnie należy przekazać go do określonego laboratorium i zapisać się na stronie badań genetycznych, aby otrzymać wynik przeprowadzonej kontroli. Wszystko jest jasno określone w instrukcji, nie musisz się bać, że pominiesz jakiś ważny krok. Przedstawiciele laboratorium również pokierują cię w odpowiednie miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Alergie

Alergie to popularny temat, gdyż coraz więcej osób faktycznie ma problemy, czy to z pyłkami roślin, czy z glutenem. Często nie zdajemy sobie sprawy z przyczyn naszych dolegliwości, na przykład żołądkowych, a odpowiedź może być naprawdę prosta – nietolerancja glutenu. Warto zatem wykonać samodzielnie w domu testy do samokontroli, by zapobiec rozwojowi swoich dolegliwości. Pamiętaj, że produkt tego typu jest tylko wstępem do dalszego leczeniu już u specjalisty alergologa. 

Choroby tarczycy

Nadczynność czy niedoczynność tarczycy? Zastanawiasz się, czy cierpisz na problemy z hormonem TSH? Nic prostszego! Wystarczy, że wykonasz test na tarczycę, a potem zgłosisz się z wynikiem do odpowiedniego specjalisty, jeżeli ten wzbudzi twoje podejrzenia lub będzie dla ciebie niejasny. Pamiętaj, że testy do samokontroli są wstępem do ewentualnego dalszego leczenia. To narzędzie profilaktyczne, które skraca kolejki w przychodniach czy szpitalach. W przypadku wystąpienia niedoboru czy zwiększonej ilości TSH – należy zgłosić się do endokrynologa w celu ustalenia kolejnych kroków leczenia.

Domowe testy diagnostyczne, jak zostało już to wielokrotnie wspomniane, są ważnym elementem profilaktyki czy leczenia, ale nigdy nie zastąpią lekarza specjalisty. Są one pierwszym krokiem, o który warto zadbać i regularnie go wykonywać w celu zadbania o stan swojego zdrowia.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów