Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Dlaczego warto łączyć magnez i witaminę B6?

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2022-03-09 11:52
dlaczego warto przyjmować magnez z innymi witaminami

Suplementacja magnezem staje się coraz bardziej powszechna i trudno się dziwić, gdyż pierwiastek ten jest niezbędny w niemalże wszystkich procesach życiowych, a w wyniku stresu i nieprawidłowej diety bardzo łatwo o jego utratę z organizmu. By temu zapobiec, warto sięgnąć po dobrej jakości preparaty z magnezem, zawierające również witaminę B6. Dlaczego właśnie to połączenie jest najbardziej korzystne dla naszego organizmu? O tym w artykule.

Magnez nazywany jest pierwiastkiem życia. To dlatego, że bierze on udział w niemalże wszystkich procesach życiowych organizmu. Jest niezbędny dla prawidłowej pracy mięśni, i układu krwionośnego. Magnez wspiera też funkcjonowanie mózgu i Jest to więc pierwiastkiem niezbędnym zarówno dla naszego zdrowia, jak i dobrego samopoczucia. Jednak magnez bardzo łatwo się wypłukuje z organizmu. Przyczynia się do tego nadmiar kawy i innych używek, a także niewłaściwa dieta, czy nadmierna aktywność fizyczna. Na jego niedobór narażone są też osoby odczuwające na co dzień w silny stresie oraz cierpiące na różnego rodzaju choroby przewlekłe. By nie narazić się na niedobór magnezu w organizmie, warto wesprzeć się dobrej jakości preparatami, które uzupełnią codzienny jadłospis o ten ważny pierwiastek.

Magnez i witamina B6 – dlaczego jest to połączenie doskonałe?

Magnez i witamina B6 to dwa składniki, które działają ze sobą synergicznie, co oznacza, że nawzajem wspierają swoją wchłanialność. Magnez najlepiej przyswaja się w środowisku kwaśnym, które zapewnia obecność witaminy  B6. Ponadto oba wzmacniają swoje działanie. Każdy składnik jest niezbędny dla zapewnienia prawidłowego działania układu krążenia. Warto więc wybrać produkt zawierający magnez z witaminą B6, by móc zoptymalizować wpływ tych związków na organizm.

Kto powinien sięgać po magnez B6 lek?

Połączenie magnezu i witaminy B6 w jednym preparacie to znakomite rozwiązanie dla każdego. Przede wszystkim poleca się je osobom aktywnym fizycznie. Zarówno magnez, jak i witamina B6 skutecznie wspierają pracę mięśni.  

Także osoby odczuwające niepokój powinny sięgnąć po lek z magnezem wzbogacony o witaminę B6. Oba składniki pomagają na zaburzenia snu o niewielkim nasileniu, a także łagodzą wahania nastroju.

Badania dowodzą, że magnez z witaminą B6 sprawdzi się także w diecie osób zmagających się z dolegliwościami ze strony układu krwionośnego. Magnez bowiem pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej.

A jeśli szukacie dobrze przyswajalnego leku z magnezem i witaminą B6, sprawdźcie ofertę marki Magnefar.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Magnefar® B6 Bio:
1 tabletka powlekana zawiera 60 mg jonów magnezu w postaci magnezu cytrynianu (Magnesii citras) oraz 6,06 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).

Magnefar® B6 Forte:
1 tabletka powlekana zawiera 100 mg jonów magnezu w postaci magnezu cytrynianu (Magnesii citras) oraz 10,10 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).

Podmiot odpowiedzialny: Biofarm Sp. z o.o., ul. Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów