Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Bloomea® Paris: sposób na zmarszczki, rozstępy i blizny

Artykuł sponsorowany

Redakcja K. 2021-02-23 15:33
bloomea

W salonach kosmetycznych pojawia się coraz więcej zabiegów na zmarszczki, blizny czy przebarwienia. Warto wziąć pod lupę zabieg, który jest odpowiedzią na wszystkie te problemy. Na czym polega i jakie efekty daje zabieg Bloomea® Paris.

Zabieg Bloomea® to innowacja, która została opatentowana przez francuskich lekarzy i początkowo była stosowana w celu przyspieszenia procesu gojenia blizn. Zabieg składa się z trzech etapów, a każdy z nich wykorzystuje inną technologię.

3 etapy zabiegu Bloomea® Paris

Etap I. Makroeksfoliacja

Zabieg zaczyna się od makroeksfoliacji, czyli złuszczania, którego intensywność zależy od potrzeb skóry pacjenta. Odpowiednio złuszczona skóra jest w stanie przyjąć specjalne ampułki, nazywane inaczej koktajlem Bloomea®. W skład koktajlu mogą wchodzić między innymi kwas hialuronowy czy kolagen.

Etap II. Mikrowibracja

Mikrowibracja, czyli oddziaływanie na skórę za pomocą drgań na powierzchni skóry oraz na poziomie skóry właściwej. Dzięki temu bez przeszkód można wprowadzić w głąb skóry substancje odżywcze.

Etap III. Luminoterapia

Luminoterapia odbywa się z wykorzystaniem lasera (LED), który pobudza komórki do odbudowy struktury kolagenu oraz wzrostu liczby fibroblastów.

Jakie są wskazania do zabiegu Bloomea?

Zabieg Bloomea® w zależności na partię ciała stosuje się w innym celu. Zabieg genialnie sprawdzi się w przypadku:

  • zmarszczek i zwiotczałej skóry
  • przebarwień
  • bilizn 

W celu uzyskania trwałych i zadowalających efektów zaleca się wykonanie serii od trzech do sześciu zabiegów. Należy zachować odstęp między zabiegami od siedmiu dni do dwóch tygodni.

Aby zabieg był najbardziej efektywny przed i po zabiegu należy spożyć minimum 2 litry wody dziennie. Trzeba uniknąć sauny i innych basenów oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Nie zaleca się korzystania z peelingów i innych metod złuszczania skóry oraz preparatów z kwasami, alkoholem i retinolem. Z kolei po samym zabiegu należy przede wszystkim stosować filtry UV (zalecanym SPF 50).

bloomea zabieg

 

Jakie efekty można uzyskać dzięki zabiegowi?

Efekty zabiegu Bloomea® mogą być odmienne w zależności od partii ciała, jaka zostanie poddana zabiegowi. Zwykle zabiegowi poddana jest twarz wraz z szyją i dekoltem lub obszary ciała, które są pokryte rozstępami i bliznami, lub dłonie. 

Na twarzy można uzyskać efekt naturalnego liftingu z redukcją zmarszczek i bruzd. Jeżeli na twarzy, szyi i dekolcie są obecne blizny i przebarwienia, zabieg Bloomea® również zmniejszy ich widoczność i intensywność. Sama skóra pozostanie rozświetlona, napięta oraz widocznie gęstsza. Dzięki wykorzystaniu koktajlu Bloomea skóra będzie także głęboko nawilżona i dotleniona.

Bloomea® odnosi też wyraźne rezultaty w redukcji rozstępów i blizn. Z rozstępami zmaga się wiele osób, które gwałtownie przybrały na wadze lub, które w krótkim czasie urosły. Z rozstępami ciążowymi na piersiach zmagają się też kobiety w ciąży i młode mamy. Z kolei blizny najczęściej powstają na skutek operacji lub wypadku.

Kto może przystąpić do zabiegu?

Wśród przeciwwskazań do zabiegu Bloomea® można znaleźć niektóre typy trądziku oraz silne terapie przeciwtrądzikowe, nowotwory skóry, naczyniaki, czy zakażenia skóry wywołane przez wirusy, bakterie lub grzyby. W przypadku kobiet w ciąży i matek karmiących zgodę na wykonanie zabiegu musi wydać lekarz. 

W pozostałych przypadkach zabieg Bloomea® może wykonać każda osoba dorosła, a nawet dzieci powyżej 12 roku życia, gdyż ten zabieg jest stosunkowo bezpieczny w porównaniu z innymi zabiegami kosmetologii estetycznej.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów