Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Redakcja KtoMalek

redakcja@ktomalek.pl

Jak wyleczyć zapalenie ucha zewnętrznego?

Jak wyleczyć zapalenie ucha zewnętrznego?

Choć infekcje ucha zewnętrznego bardzo często przytrafiają się dzieciom, nie brakuje przypadków zachorowania również u osób dorosłych. Zapalenie ucha zewnętrznego potocznie określa się mianem „ucha pływaka”, ponieważ wiele przypadków infekcji wywołanych jest ekspozycją przewodu słuchowego na wodę, w której bytują drobnoustroje. Zapaleniu towarzyszyć mogą ból i swędzenie, a nawet częściowa utrata słuchu. Jak rozpoznać pierwsze objawy zapalenia ucha zewnętrznego? W jaki sposób przebiega leczenie tej przypadłości?

Halitoza – jak walczyć z nieświeżym oddechem?

Halitoza – przekleństwo nieświeżego oddechu

Przykry zapach z ust to wyjątkowo wstydliwa i problematyczna kwestia, zwłaszcza w kontekście spotkań towarzyskich. Zazwyczaj nieświeży oddech to konsekwencja niezbyt dokładnej higieny jamy ustnej lub zjedzenia potrawy o intensywnym i drażniącym zapachu. Wystarczy jednak dokładne szczotkowanie zębów lub chwilowe żucie gumy, by nieprzyjemnego zapachu się pozbyć. Może się jednak zdarzyć, że pomimo podjętych działań przykry zapach nadal się utrzymuje. Mówimy wówczas o halitozie. Skąd bierze się halitoza i jak z nią walczyć?

Zwyrodnienie stawów – na czym polega i jak mu zapobiegać?

Zwyrodnienie stawów – na czym polega i jak mu zapobiegać?

Układ ruchu odpowiedzialny jest za wykonywanie ruchów oraz utrzymanie prawidłowej postawy, a zaliczające się do tego układu stawy sprawiają, że możliwe jest wykonywanie ruchów w różnych płaszczyznach. Z tego powodu stawy narażone są na urazy i zwyrodnienia, które mogą sprawiać ból i utrudniać wykonywanie najprostszych czynności. Najczęściej diagnozowanych schorzeniem stawów jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Jak rozpoznać jej objawy?

depilacja laserowa

Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu, przebieg i postępowanie pozabiegowe

Depilacja laserowa to szybka i trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia z dowolnej lokalizacji na ciele. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych laserów możliwe jest bezpieczne usuwanie włosków nawet z tak delikatnych okolic jak twarz czy okolica bikini. Jednak wybór lasera oferującego najnowsze osiągnięcia technologiczne to nie jedyny czynnik decydujący o powodzeniu zabiegu. Równie istotne jest odpowiednie postępowanie przed – i pozabiegowe. Na co zwrócić szczególną uwagę? O to zapytamy eksperta wykonującego zabiegi depilacji laserowej kosmetologa w Klinice medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Karolinę Grobelną..

Koronawirus - czy jest się czego bać?

Koronawirus - czy jest się czego bać?

Od kilku tygodni media żyją informacjami na temat koronawirusa, który rozprzestrzenia się na terenie Azji i pozostałych kontynentów. Każdego dnia pojawiają się nowe doniesienia o rosnącej liczbie osób zakażonych wirusem, a także zwiększającej się liczbie ofiar śmiertelnych. Sytuacja jest na tyle poważna, że Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła międzynarodowy stan zagrożenia zdrowia publicznego. Czym jest koronawirus z Wuhan i w jaki sposób można się nim zarazić? Dowiedzcie się, co można zrobić, by zminimalizować ryzyko zakażenia.