Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Znajdź teraz najbliższe apteki

Redakcja KtoMalek

redakcja@ktomalek.pl

rozwój mózgu dziecka

Rozwój mózgu dziecka – co się zmienia w każdym tygodniu?

Mózg dziecka rozwija się intensywnie już w okresie życia płodowego i każdy tydzień przynosi nowe zmiany. Jednak nawet gdy maluszek przychodzi na świat, jego mózg nie jest tak dojrzały, jak u osoby dorosłej, a jego rozwój będzie trwał przez kolejnych kilkanaście lat. Czy można jakoś wspomóc skomplikowany proces kształtowania się mózgu i układu nerwowego malca? Oczywiście, że tak. Poznaj podpowiedzi, jak to zrobić.

soczewki kontaktowe 1

Jak zakładać i zdejmować soczewki?

Wielu zwolenników okularów tłumaczy swoją niechęć do soczewek kontaktowych trudnością w ich zakładaniu. Cały ten proces wydaje się nieprzyjemny ze względu na to, że podczas wkładania soczewek trzeba dotknąć oka. Nie da się jednak ukryć, że używanie soczewek kontaktowych jest bardzo wygodne i w różnych sytuacjach korzystniejsze, niż okulary, np. uprawianie sportu, prowadzenie samochodu czy przebywanie w zmiennych temperaturach. Jak poprawnie zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Stetoskop

Jak skutecznie obniżyć poziom GGTP (gamma-glutamylotranspeptydazy)

Gamma-glutamylotranspeptydaza jest jednym z enzymów występującym głównie w komórkach wątroby odpowiadającym za rozkład aminokwasów. Znaleźć go możemy również w nerkach, trzustce, jelitach oraz w gruczole krokowym. Oznaczenie aktywności gamma-glutamylotranspeptydaza jest szeroko stosowane w diagnostyce, jako wskaźnik zaburzeń funkcji wątroby, a także główny znacznik nadużywania alkoholu. Badanie to uważane jest też za tzw. biomarker stresu oksydacyjnego związanego z metabolizmem glutationu ( glutation należy do najważniejszych antyoksydantów - odpowiada za regulację stresu oksydacyjnego oraz funkcji odpornościowej - głównymi konsumentami glutationu są intensywnie pracujące mięśnie, nerki, płuca, limfocyty i mózg).

jaka maść na blizny

Jak pozbyć się blizn? Jaka maść na blizny?

Blizny to nieestetyczne pamiątki, powstające w wyniku przerwania ciągłości skóry. Choć są naturalnym następstwem gojenia się ran, dla wielu osób mogą być źródłem dyskomfortu i kompleksów. Blizny powstałe w wyniku łagodnych uszkodzeń zwykle znikają, jednak część z nich pozostaje z nami na stałe. Jak się ich pozbyć? Na rynku dostępnych jest wiele preparatów wspomagających leczenie blizn. Możemy stosować maść na blizny, kremy i żele, a także plastry silikonowe.

psycholog dziecięcy

Jak rozmawiać z psychologiem dziecięcym?

Niestety ciągle jeszcze konieczność udania się z dzieckiem do psychologa dziecięcego uważana jest za temat wstydliwy, a przez to objęty pewnym tabu. Na szczęście to się już zmienia – następuje przemiana w sposobie myślenia, która jest kształtowana, między innymi, przez media i popkulturę – coraz więcej znanych osób przyznaje się, że korzysta z pomocy psychologa dziecięcego, gdy ma problem ze swoim dzieckiem. Taka konieczność wcale nie oznacza, że jest się złym rodzicem. Wręcz przeciwnie! To świadczy o mądrości i miłości rodzica, który wie, że nie da rady pomóc dziecku tak, jak na to zasługuje i szuka dla niego najlepszej pomocy. Dowiedz się jak rozmawiać z psychologiem dziecięcym, sprawdź jak przygotować się do wizyty, o co może pytać i jak wygląda pierwsza wizyta dziecka u psychologa. Wiedza jest doskonałym narzędziem w rozwiewaniu strachu. Przekonaj się, co czeka Ciebie i dziecko u psychologa dziecięcego!

odtrucie alkoholowe 2

Odtrucie alkoholowe – na czym polega najskuteczniejszy sposób na kaca?

Odtrucie czy detoks alkoholowy to czynności, które jeszcze do niedawna kojarzyły się jedynie z uzależnieniem od alkoholu. Od kilku lat metoda wykorzystująca wlewy dożylne zyskała jednak uznanie jako skuteczny środek niwelujący nieprzyjemne objawy kaca. Zastanawiasz się na czym dokładnie polegają kroplówki na kaca? Szukasz sprawdzonego odtrucia alkoholowego w Warszawie? Dowiedz się więcej, by nigdy już nie tracić czasu na walkę z kacem!

zioła na menopauzę

Zioła na menopauzę - naturalny sposób na łagodzenie dolegliwości

Zioła na menopauzę to naturalny i bezpieczny sposób na łagodzenie przykrych dolegliwości. Od wieków stosuje się różne rodzaje ziół na przeróżne schorzenia i dolegliwości, a dodatkowo okazuje się, że mogą być one pomocne w walce z objawami przekwitania. Menopauza to okres w życiu każdej kobiety, który niestety może się wiązać z występowaniem różnych nieprzyjemnych objawów. Często towarzyszą temu uderzenia gorąca, trudności z zasypianiem, zmienne nastroje, czy też gorsza koncentracja i pamięć. Mogą występować również problemy z nadmierną potliwością i rumieniem skóry. Kiepskie samopoczucie i towarzyszące temu wspomniane dolegliwości nie należą do przyjemnych, dodatkowo kiedy mogą trwać nawet około dwóch lat. Sposobem na to może być stosowanie odpowiednich ziół, które dzięki zawartości różnych cennych substancji, pomagają pozbyć się tych symptomów. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

kosmetyki atopowe zapalenie skóry

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry. Co wybierać?

Problem skórny, który dotyka coraz większą liczbę osób to tak zwane AZS. Jest to jedno z tych schorzeń, które może powodować wstyd, ponieważ wiąże się z powstawaniem nieestetycznych zmian wywołujących pieczenie i swędzenie. Tymczasem atopowe zapalenie skóry to przypadłość, której skutki można zatrzymać poprzez wyeliminowanie czynników drażniących i regularne stosowanie produktów przeznaczonych właśnie do zwalczania podrażnień. Ale jakie kosmetyki warto wybrać, aby przywrócić skórze zdrowy wygląd?

esperal katowice

Esperal Katowice – w jaki sposób wszywka alkoholowa zniechęca do picia?

Wszywka alkoholowa to obecnie najczęściej wybierana metoda wspomagania leczenia alkoholizmu. Pomaga nałogowcom przerwać ciąg alkoholowy, wzbudza motywację do walki z nałogiem i strach przed kolejnymi kieliszkami wódki. By źródło przyjemności i relaksu stało się postrzegane przez organizm alkoholika jako zło i zagrożenie, potrzeba odpowiednich narzędzi i umiejętności terapeutycznych. Potrzebny Ci Esperal? Katowice mają dla Ciebie specjalną ofertę.