Poradniki o Zdrowiu

tabletki na potencję bez recepty

Tabletki na potencję bez recepty – czy są skuteczne?

Tabletki na potencję bez recepty to suplementy diety, których zadaniem jest podniesienie sprawności seksualnej mężczyzn. Ich nazwy skutecznie pobudzają wyobraźnię, a reklamy sugerują, że po spożyciu magicznego środka nasze życie seksualne wejdzie na nowy, wyższy poziom. Jak wygląda to w rzeczywistości? Czy leki bez recepty uporają się z problemem równie dobrze, jak te przepisywane przez lekarza? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.


zabieranie leków za granicę

Czy zabierając leki za granicę możesz trafić do więzienia?

Choroba nie wybiera i może dotknąć nas w najmniej oczekiwanym momencie, np. tuż przed wakacyjną lub biznesową wyprawą na drugi koniec świata. Choć zaleconego leczenia nie powinno przerywać się z powodu podróży, warto sprawdzić, czy pomocny na co dzień lek nie wpakuje nas w tarapaty. Nie wszystkie ogólnodostępne preparaty medyczne są legalne w każdym kraju, a nieznajomość tematu może zakończyć się nawet pozbawieniem wolności. Jak się przed tym chronić? Zapraszamy do lektury!


zwolnienie lekarskie a kontrola pracodawcy

Zwolnienie lekarskie – czy pracodawca może skontrolować pracownika?

Zwolnienie lekarskie to pracowniczy przywilej wykorzystywany podczas problemów ze zdrowiem i stwierdzonej niezdolności do pracy. Szacuje się jednak, że część zaświadczeń wystawiana jest niezgodnie z prawem, godząc zarówno w budżet pracodawcy, jak i finanse państwa. Czy prawidłowość zwolnienia skontrolować może w takim wypadku nie tylko ZUS, ale i pracodawca? Odpowiedź znajdziecie w naszym artykule.


ambroksol wycofany z aptek

Popularny syrop na kaszel wycofany z aptek. Sprawdź, czy masz go w domu!

Ambroksol Takeda, czyli popularny lek na kaszel, został wycofany ze sprzedaży. Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął taką decyzję na wniosek samego producenta. Lek stosuje w przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych. Zobacz, które serie zostały wycofane z obrotu i sprawdź, czy nie masz ich w swojej apteczce.


amol wycofany z aptek

Amol wycofany z aptek!

Amol – lek, który znajduje się w niemal każdym polskim domu – został właśnie wycofany z aptek. Zobacz, które serie nie spełniają wymogów i sprawdź, czy nie masz ich w domu.


apteki całodobowe ktomalek.pl

Czy apteki całodobowe znikną?

Apteki całodobowe znikają lawinowo z polskich miast. Problem stanowi - jak zwykle - kwestia finansowa. Sporadyczne nocne wizyty nie są w stanie zrekompensować kosztów ponoszonych przez placówki w związku z całodobowym lub świątecznym dyżurem. Czy władze miast będą umiały rozwiązać ten problem? Czy pacjenci będą mieli możliwość zakupu niezbędnych leków o każdej porze? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.


Cyclaid wycofany ze sprzedaży

Producent pomylił opakowania leków. Uważajcie!

Jeśli jesteś osobą po przeszczepie, to koniecznie przeczytaj poniższą informację. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż leku Cyclaid. Podczas produkcji pomylone zostały opakowania leków i dawki lekarstwa zostały źle opisane. Może być to szkodliwe dla osób, które przechodzą właśnie przez kurację po przeszczepie. Stosują go jednak jeszcze osoby cierpiące na inne choroby. Sprawdźcie, kto powinien uważać i która seria leku została wycofana z obrotu.


suplementy dla kobiet w ciaży

Czy w czasie ciąży warto przyjmować suplementy?

Suplementy w ciąży to temat, wokół którego narosło wiele mitów. Niektórzy lekarze i ciężarne sądzą, że witaminy i minerały przyjmować powinno się jedynie z pokarmem w zróżnicowanej i zbilansowanej diecie. Inni stawiają na garść tabletek, które skutecznie uzupełnią ewentualne niedobory i codzienne zapotrzebowanie. Prawda jak zwykle leży po środku. My do tematu ustosunkujemy się, bazując na najświeższych zaleceniach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.


acodin thiocodin tussipect

Acodin, Thiocodin, Tussipect - jakie leki na kaszel?

Kaszel jest nieodłączną częścią większości przeziębień. Bywa uciążliwy, utrudnia spokojny sen, a w niektórych przypadkach nawet oddychanie. W jaki sposób możemy sobie z nim radzić? Dziś opowiemy Wam o popularnych lekach na kaszel. Pamiętajcie jednak, że ich przyjmowanie i dalsze leczenie warto skonsultować z lekarzem.


nadczynność i niedoczynność tarczycy - ktomalek.pl

Jakie są najczęstsze problemy z tarczycą?

Choroby tarczycy dotykają głównie kobiet i przebiegają zazwyczaj z objawami, które nie są dla nas jednoznaczne. Chora odczuwać może zmęczenie, nadmierną senność, pogorszenie nastroju, problemy z koncentracją i pamięcią, a także zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała. Jeśli z naszym organizmem dzieje się coś dziwnego i nie jesteśmy w stanie zidentyfikować przyczyny tego stanu, warto udać się do lekarza, który zleci odpowiednie badania krwi. Chorób tarczycy nie wolno bagatelizować, reagujmy zatem na znaki ostrzegawcze, jakie wysyła nam nasze ciało.


leki przecibólowe - ktomalek.pl

Czy leki przeciwbólowe niszczą wątrobę?

Nieumiejętnie zażywane leki przeciwbólowe mogą mieć duży wpływ na zdrowie naszej wątroby. Sięgając po silne środki na ból głowy czy stawów, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zaburzyć mogą one prawidłową pracę naszego organizmu. Jak chronić się przed chorobami wątroby w kraju, w którym aż 2/3 mieszkańców sięga po farmakologiczną pomoc w walce z bólem? Podpowiadamy!


leki na rzucenie palenia ktomalek.pl

Jak działają leki na rzucenie palenia?

Rzucenie palenia to ogromne wyzwanie, któremu ciężko podołać bez odpowiedniej pomocy i motywacji. Istotne jest nie tylko wsparcie najbliższych i umiejętność zajęcia umysłu inną aktywnością, ale i odpowiedni lek, który zmniejszy zapotrzebowanie organizmu na nikotynę, a z czasem całkowicie je zlikwiduje. Na jakiej zasadzie działają preparaty na rzucenie palenia? Zapoznajcie się z naszym artykułem, a może łatwiej będzie Wam podjąć decyzję o zrezygnowaniu z niezdrowych nawyków.


witaminy a, b, c

Witaminy na cerę. Jak dbać o siebie za grosze?

Witaminy są potrzebne nie tylko do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, ale i do utrzymania zdrowego wyglądu naszej cery. Hamują procesy starzenia się skóry, nawilżają i odżywiają ją od środka, sprawiając, że wygląda promiennie i młodo. Aby wspomóc jej pielęgnację, warto wprowadzić je do diety, przyjmować w formie suplementów lub stosować bogate w nie kremy. Podpowiadamy, które witaminy na cerę spisują się najlepiej.czy zmiana czasu jest zdrowa - ktomalek.pl

Czy zmiana czasu jest zdrowa?

Choć nie zawsze to odczuwamy, zmiana czasu na letni czy zimowy może mieć wpływ na nasze zdrowie. Obojętni na tę kwestię nie pozostali i politycy. Do sejmu wpłynął niedawno projekt ustawy, wnioskujący o zaprzestanie corocznych zmian czasu, a komisja administracji i spraw wewnętrznych jednogłośnie go poparła. Jeżeli zastanawiacie się, czy decyzja jest słuszna, wyjaśnimy, jak zmiana czasu oddziałuje na nasz organizm.


zwolnienie lekarskie l4

Kto najczęściej korzysta z L4?

Według raportu „Praca. Zdrowie. Ekonomia. Perspektywa 2012-2016” opracowanego przez Medicover Polska w oparciu o dane udostępnione przez ZUS i GUS najliczniejszą grupą korzystającą ze zwolnień L4 są kobiety po 30 roku życia. Dlaczego to właśnie one znalazły się na podium tej listy, kto jeszcze się na nią zakwalifikował i jakie zmiany wprowadzone zostaną, aby ułatwić pracodawcy kontrolę nad pracownikami? O tym w dzisiejszym artykule.


wysypki dzieci

Jak leczyć wysypki u małych dzieci?

Wysypki u małych dzieci nie są zazwyczaj powodem do niepokoju. Choć pojawiać mogą się dosyć często, nie zwiastują raczej poważnej choroby, a jedynie niewielkie reakcje alergiczne lub infekcje wirusowe czy bakteryjne. Leczenie przebiega w zależności od przyczyny zmian skórnych i jest dobierane indywidualnie przez lekarza. Jakie rodzaje wysypek pojawiają się najczęściej i które leki najskuteczniej sobie z nimi radzą? Tego dowiecie się z naszego artykułu.


Nootropy – czyli jak ludzie podkręcają działanie mózgu

Nootropy to leki, mające za zadanie podkręcić działanie mózgu, poprawiając naszą pamięć, koncentrację i ogólne zdolności umysłowe. Czy te magiczne pigułki, uważane przez wielu za w pełni bezpieczne i skuteczne rzeczywiście spełniają to zadanie? Choć użytkownicy popularnych forów wygłaszają na ich temat peany, wymieniając się informacjami o kolejnych nowościach, świat nauki i medycyny podchodzi do nich sceptycznie. Dziś przyjrzymy się tematowi leków nootropowych i zastanowimy nad ich efektywnością i bezpieczeństwem stosowania.