BioCardineOmega-3 interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

BioCardineOmega-3 kapsułki | 60 kaps.

Rodzaj: żywność specjalnego przeznaczenia

Podmiot odpowiedzialny: MARINEX INTERNATIONAL SP. Z O.O.


Opis produktu BioCardineOmega-3

Kiedy stosujemy BioCardineOmega-3?

W czasie zaburzeń i chorób zapotrzebowanie organizmu człowieka na wyższe nienasycone kwasy tłuszczowe wzrasta kilkukrotnie, dlatego, jak wykazało 25 wieloośrodkowych
i wielokierunkowych badań naukowych przeprowadzonych u pacjentów z zaburzeniami kardiologicznymi i neurologicznymi, BioCardine®Omega-3 (żspm) przeznaczony jest do postępowania dietetycznego równolegle z leczeniem chorób, w których organizm człowieka wymaga zwiększonych ilości tych tłuszczów i ww. procesów:

• zaburzeń profilu lipidowego, np. hipertrójglicerydemia, hipercholesterolemia, dyslipidemia,

• miażdżycy, zaburzeń rytmu i przewodzenia, zapalenia mięśnia sercowego, nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca,

• reumatoidalnego zapalenia stawów,

• łuszczycy, atopowego zapalenia skóry,

• chorób metabolicznych, np. cukrzyca,

• schizofrenii, depresji, stwardnienia rozsianego.

Oraz:

• w okresie rekonwalescencji po poważnych incydentach sercowo-naczyniowych, np. zawał serca, udar mózgu;

• w okresie okołooperacyjnym i podczas rekonwalescencji po zabiegach,

• w trakcie stosowania diety ketogenicznej.

BioCardineOmega-3 - działanie

Wyższe nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju rybim BioCardine®Omega-3, przede wszystkim EPA + DHA + DPA + ETE grupy omega-3 i NA kwas nerwonowy stanowią genetyczny i fizjologiczny fundament budowy i procesów wytwarzanych przez mózg i układ nerwowy, serce i układ krążenia, system przeciwzapalny. Tłuszcze te są włączane w procesy obronne i regeneracyjne, uruchamiane przez wyżej wymienione narządy i systemy.


Jaki jest skład BioCardineOmega-3?

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego (żspm) BioCardine®Omega-3 to połączenie biologicznych, pełnowartościowych, naturalnie czystych i niewzbogacanych olejów z mięśni sardynek, sardeli i makreli (Południowy Ocean Spokojny), w tym najważniejsze tłuszcze zgodne z genetyczno-fizjologicznym zapotrzebowaniem organizmu człowieka:

Składniki

4 kapsułki

kwas dokozaheksaenowy (DHA)

1120 mg

kwas eikozapentaenowy (EPA)

1172 mg

kwas dokozapentaenowy (DPA)

460 mg

Kwas eikozatrienowy (ETE)

4 mg

kwas nerwonowy (NA)

8 mg


Wartość odżywcza

2 kapsułki (3,15 g)

100 g produktu

Wartość energetyczna

83,74 kJ / 20 kcal

2658 kJ / 635 kcal

Białko – żelatyna

602 mg

19 g

Węglowodany – glicerol

266 mg

8,4 g

Tłuszcz rybi ogółem, w tym:

2,28 g

72 g

· cholesterol

< 5 mg

< 0,16 g

· kwasy tłuszczowe nasycone

0,24 g

7,58 g

· kwasy tłuszczowe jednonienasycone

0,31 g

9,76 g

· wyższe wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym omega-3

1,63 g

51,88 g

Składniki otoczki: żelatyna, glicerol (nośnik), woda.

Składniki dodatkowe: aromaty – naturalny smak cytrynowy, przeciwutleniacze – mieszanina tokoferoli (E306).Jakie są przeciwwskazania do stosowania BioCardineOmega-3?

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Przeciwwskazaniem do stosowania powyżej 4 g na dzień wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 są: skaza krwotoczna, hemofilia, planowane zabiegi operacyjne.


BioCardineOmega-3 – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Od momentu wprowadzenia BioCardine®Omega-3 na rynek w 2004 roku, nie zarejestrowano żadnych ogólnoustrojowych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem produktu.BioCardineOmega-3 zalecane spożycie

Produkt jest przeznaczony do postępowania dietetycznego u dorosłych i dzieci o masie ciała powyżej 10 kg.

Jeżeli lekarz lub specjalista ds. odżywiania nie zaleci inaczej, to BioCardine®Omega-3 (żspm) należy spożywać w następujący sposób:

Równolegle z leczeniem chorób w fazie ostrej: świeżego zawału serca i udaru mózgu,

schizofrenii i depresji,

stosować jednocześnie z dietą niskotłuszczową

12 kapsułek (120 kcal) lub 0,21 ml oleju

na kg masy ciała na dzień

do 6 miesięcy

Równolegle z leczeniem chorób w fazie przewlekłej: chorób serca i układu krążenia, RZS, łuszczycy, schizofrenii i depresji oraz przebytych incydentów wieńcowych

6 kapsułek dziennie (60 kcal) lub 0,11 ml oleju na kg masy ciała na dzień bezterminowo

Równolegle z diagnozowaniem zaburzeń lub chorób: serca i układu krążenia oraz o podłożu zapalnym, mózgu i układu nerwowego

4 kapsułki dziennie (40 kcal) lub 0,07 ml oleju na kg masy ciała na dzień bezterminowo

BioCardine®Omega-3 (żspm) należy przyjmować 15-20 minut przed posiłkiem – dzięki temu zapewnione jest optymalne wchłanianie lipidów zawartych w produkcie.
Wyliczając dzienną dawkę produktu, należy kierować się należną masą ciała dla danego wzrostu. Z reguły dzienną ilość produktu przyjmuje się w 2-3 porcjach. W przypadku stosowania większych ilości, zaleca się podzielenie jej na większą liczbę porcji (nawet do 6). Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie produktu przed każdym posiłkiem.
Kapsułki można połykać w całości, jednak rekomenduje się spożywanie samego oleju w nich zawartego, ponieważ to on dostarcza substancji budulcowych i organizm człowieka powinien je otrzymywać już przez błony śluzowe jamy ustnej. Przed połknięciem zaleca się przetrzymanie oleju przez kilkanaście sekund w jamie ustnej – w ten sposób błony śluzowe ulegają bezpośrednio fizjologicznej odbudowie i regeneracji.
Jeśli rybi posmak oleju jest trudny do zaakceptowania lub gdy występuje uczucie „odbijania się rybą”, porcję oleju można wymieszać z naturalnym sokiem owocowym np. malinowym lub wiśniowym, ale nigdy nie z cytrusowym.Jeżeli zaburzenia gastryczne występują przy stosowaniu oleju na czczo, olej można stosować do lub po posiłku, pod warunkiem, że posiłek jest ubogi w inne tłuszcze znajdujące się w żywności. Można również porcję oleju przegryźć kawałkiem pieczywa lub popić niewielką ilością przegotowanej wody lub herbaty ziołowej.
W przypadku występowania refluksu żołądkowo-przełykowego lub zgagi, olej można stosować równocześnie z posiłkiem, należy jednak w takiej sytuacji pamiętać, aby sam posiłek był niskotłuszczowy.
W fazie ostrej, równocześnie z produktem BioCardine®Omega-3 (żspm), należy stosować dietę niskotłuszczową, aby umożliwić organizmowi człowieka prawidłowe wykorzystanie tej kompozycji tłuszczów złożonych.

Dawkowanie, dzieci

Produkt jest przeznaczony do postępowania dietetycznego u dorosłych. W przypadku dzieci o masie ciała powyżej 10 kg, BioCardine®Omega-3 (żspm) można stosować po konsultacji z lekarzem.BioCardineOmega-3 – jakie środki ostrożności należy zachować?

Produkt przyjmuje się według wskazań lekarza lub pod jego nadzorem. BioCardine®Omega-3 (żspm) nie zastępuje terapii zaordynowanej przez lekarza, lecz przeznaczony jest do równoległego stosowania z leczeniem. Produkt niekompletny pod względem odżywczym, nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia osób, dla których został przeznaczony. Nie przekraczać zaleconej porcji do spożycia w ciągu dnia. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.Przyjmowanie BioCardineOmega-3 w czasie ciąży

W przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią BioCardine®Omega-3 (żspm) można stosować po konsultacji z lekarzem.Skład


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.