Anticol interakcje ulotka tabletki 0,5 g 30 tabl.

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Anticol tabletki | 0,5 g | 30 tabl.

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Disulfiramum
Podmiot odpowiedzialny: WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.Ten produkt występuje w więcej niż jednym opakowaniu. Wybraliśmy ten z najobszerniejszym opisem.
Aby wybrać opis innego opakowania tego produktu, kliknij tutaj.


Opis produktu Anticol

Kiedy stosujemy lek Anticol?

Uzależnienie od alkoholu.Jaki jest skład leku Anticol?

Jedna tabletka zawiera 500 mg disulfiramu ( Disulfiramum ).


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Anticol?

• Nadwrażliwość na disulfiram i tiokarbaminiany lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

• Stan upojenia alkoholowego, picie napojów zawierających alkohol etylowy lub stosowanie produktów zawierających alkohol w ciągu ostatnich 24 godzin.

• Stwierdzona niewydolność serca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, uprzednio przebyta niewydolność obwodowa krążenia.

• Zaburzenia psychiczne, psychozy (z wyjątkiem przebytych ostrych psychoz alkoholowych), próby samobójcze w wywiadach.

Nie należy stosować produktów zawierających disulfiram bez świadomej zgody pacjenta.


Anticol – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Może wystąpić senność, nudności, wymioty, metaliczny posmak lub smak czosnku w ustach, przemijająca impotencja, pacjent może się łatwo męczyć. Jeśli działania niepożądane są nasilone można zmniejszyć dawkę leku.

W rzadkich przypadkach odnotowywano reakcje psychotyczne, w tym stany depresyjne, paranoiczne, schizofrenię, manię.

Odnotowywano skórne reakcje alergiczne, zapalenie nerwów obwodowych, uszkodzenie hepatocytów.


Anticol – dawkowanie leku

Dawkowanie

Podawanie produktu można rozpocząć po co najmniej 24 - godzinnym okresie abstynencji. Dawka początkowa zwykle wynosi 500 mg na dobę (1 tabl.). Tabletkę stosuje się raz na dobę rano lub w przypadku znacznego nasilenia efektu uspokajającego wieczorem. Dawkę tę należy stosować zwykle przez 1 do 2 tygodni. Następnie podaje się dawkę podtrzymującą, która wynosi 250 mg na dobę (125 do 500 mg na dobę). Maksymalna dawka doustna wynosi 500 mg na dobę.

Podawanie produktu należy kontynuować przez okres zalecony przez lekarza, jednak nie dłużej niż 6 miesięcy bez ponownej oceny pacjenta.


Anticol – jakie środki ostrożności należy zachować?

W okresie leczenia disulfiramem oraz w ciągu tygodnia od zakończenia terapii obowiązuje bezwzględny zakaz picia napojów alkoholowych. Picie alkoholu w trakcie stosowania disulfiramu może powodować wystąpienie objawów zagrażających życiu. Dlatego też produkt może być stosowany wyłącznie za zgodą pacjenta oraz pod warunkiem poinformowania go o zagrożeniach w razie picia alkoholu w czasie stosowania leku. Disulfiram można zastosować po przeprowadzeniu bardzo dokładnego wywiadu i rozważeniu wszystkich zalet i wad takiego leczenia alkoholizmu. Objawy nietolerancji alkoholu mogą wystąpić także po zastosowaniu płynów zawierających alkohol (np. płyny do płukania jamy ustnej, sosy, ocet, syropy przeciwkaszlowe, środki rozgrzewające, płyny po goleniu i inne kosmetyki).

Podczas stosowania disulfiramu należy zachować ostrożność u pacjentów z: niewydolnością nerek, wątroby, chorobami układu oddechowego lub serca, cukrzycą, padaczką. Wystąpienie reakcji disulfiramowej może pogłębić stopień zaawansowania tych chorób.


Przyjmowanie leku Anticol w czasie ciąży

Ciąża

Nie zaleca się stosowania produktu u kobiet w ciąży.

Karmienie piersią

Nie wiadomo czy disulfiram przenika do mleka kobiecego. Nie zaleca się stosowania produktu w okresie karmienia piersią.


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.

Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.

Alkohol

Interakcja
 bardzo istotna

Dotyczy leków
Anticol

Alkohol

W okresie leczenia oraz w ciągu tygodnia od zakończenia terapii obowiązuje bezwzględny zakaz picia napojów alkoholowych. Alkohol może powodować wystąpienie objawów zagrażających życiu takie jak: uderzenia gorąca, nudności i wymioty, zaburzenia widzenia, duszność, przyspieszenie akcji serca i obniżenie ciśnienia krwi. Objawy nietolerancji alkoholu mogą wystąpić także po zastosowaniu płynów zawierających alkohol (np. płyny do płukania jamy ustnej, sosy, ocet, syropy przeciwkaszlowe, środki rozgrzewające, płyny po goleniu i inne kosmetyki).


Inne opakowania


Grupy

  • Pozostałe leki działające na układ nerwowy

    W tej kategorii znajdziejsz wszytskie inne leki działąjace na układ nerwowy, w tym leki stosowane w leczeniu oraz łagodzeniu objawów choroby Alzheimera, leki wykorzystywane w leczeniu nałogów itp.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Statystyki Anticol

W okresie ostatnich 3 lat sprzedaż w grupie leki stosowane w chorobach układu nerwowego zmieniła się o 8.1% w stosunku do poprzedzającego okresu. Największą dynamiką kupna charakteryzują się takie oto regiony: lubelskie, opolskie, warmińsko-mazurskie. Różnica w sprzedaży pomiędzy najlepszym a najsłabszym miesiącem w roku wynosi 71.08%.

Anticol - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Lek jest najczęściej poszukiwany przez osoby z następujących regionów: dolnośląskie, mazowieckie, wielkopolskie. Miasta z największa liczbą wyszukiwań dla produktu Anticol to Ciechanów, Łomża, Warszawa.

Leki stosowane w chorobach układu nerwowego, do których zaliczany jest Anticol, znajdują się w 50% wszystkich wyszukań na stronie KtoMaLek.pl. Najczęściej po leki stosowane w chorobach układu nerwowego sięgają mieszkańcy województwa mazowieckiego. Inne popularne leki z tej grupy to Disulfiram WZF (WIĘCEJ).

Lek Anticol jest najczęściej wyszukiwany w miesiącach: luty, grudzień, a najsłabiej w miesiącach: luty, grudzień. Różnica w wyszukiwaniach pomiędzy najlepszym, a najsłabszym miesiącem w roku wynosi 43.20%.

Substancje czynne leku Anticol?

Lek zawiera następujące substancje czynne: Disulfiramum - 0.14% opakowań z grupy leki stosowane w chorobach układu nerwowego zawiera ten składnik.

Jaka jest dostępność leku Anticol?

Mniejszość aptek korzystających z serwisu KtoMaLek.pl ma ten lek obecnie w swojej ofercie. Jest więc lekiem trudno dostępnym na terenie Polski.

Czy Anticol jest lekiem refundowanym?

Anticol nie jest lekiem refundowanym.

Czy Anticol jest lekiem na receptę?

Anticol jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na stronie internetowej KtoMaLek.pl musisz być świadomy, że przy odbiorze leku w aptece będziesz musiał mieć przy sobie receptę.


Anticol opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: