Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Alugastrin tabletki do rozgryzania i żucia | 340 mg | 20 tabl. | (2 blist. po 10 tabl.)


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Dihydroxyaluminii natrii carbonas
Podmiot odpowiedzialny: URGO SP.Z O.O.Opis produktu Alugastrin

Kiedy stosujemy lek Alugastrin?

Objawowo:
- w nadkwaśności soku żołądkowego; 
- w uszkodzeniu błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołanym przez czynniki wrzodotwórcze (np. niesteroidowe leki przeciwzapalne);
- w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy

Alugastrin - działanie leku

Alugastrin jest lekiem zobojętniającym nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Nie powoduje nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego i wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego. Działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Łagodzi dolegliwości bólowe związane z nadkwaśnością soku żołądkowego. 


Jaki jest skład leku Alugastrin?

- Substancją czynną leku jest dihydroksyglinowo-sodowy węglan
- Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: mannitol, skrobia ziemniaczana, karmeloza sodowa, magnezu stearynian, substancja poprawiająca smak i samach miętowa, sacharyna sodowa


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Alugastrin?

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność nerek.


Alugastrin – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Działania niepożądane zostały podzielone zgodnie z częstością występowania. Zaburzenia żołądka i jelit – często: kredowy posmak, łagodne zaparcia, skurcze żołądka. Niezbyt często: nudności lub wymioty. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania – rzadko (przy długotrwałym stosowaniu lub podawaniu dużych dawek, jako objaw ubytku fosforu): ciągłe zaparcia, utrata apetytu, niezwykła utrata masy ciała, osłabienie mięśni. Niezbyt często: białawe zabarwienie kału. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej - rzadko (przy długotrwałym stosowaniu lub podawaniu dużych dawek, jako skutek utraty fosforanów): osteomalacja i osteoporoza (bóle kości, puchnięcie nadgarstków lub kostek).


Alugastrin - dawkowanie leku

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 6 lat: rozgryźć lub żuć 1 lub 2 tabletki w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości. W przypadku zastosowania większej dawki niż zalecana, może wystąpić biegunka, obrzęk stóp i podudzi.


Alugastrin – jakie środki ostrożności należy zachować?

Stosować ostrożnie u pacjentów ze skłonnością do zaparć. Podawanie produktu leczniczego dzieciom poniżej 6 lat musi być poprzedzone szczegółowym rozpoznaniem, określającym przyczynę dolegliwości. Długotrwałe przyjmowanie dużych dawek produktu leczniczego może doprowadzić do hipofosfatemii, gdyż glin zawarty w preparacie wiąże w jelicie cienkim fosforany, tworząc nierozpuszczalne związki. Lek zawiera 57 - 114 mg sodu na dawkę, należy to wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie. Jeśli po upływie 14 dni u dorosłych lub po upływie 7 dni u dzieci nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.


Przyjmowanie leku Alugastrin w czasie ciąży

Podczas ciąży (zwłaszcza w I trymestrze) i karmienia piersią, lek może być stosowany jedynie w przypadku uzasadnionej konieczności. Nie stosować długotrwale ani w dużych dawkach.


Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Produkty stosowane w nadkwasocie, zgadze i chorobie wrzodowej

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w nadkwaśności, refluksie, zgadze i chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Dostępne w postaci, tabletek, kapsułek, płynów, ziół do zaparzania itp.


Może Cię również zainteresować:

Czy tatuaże są zdrowe?

Uroda

Czy tatuaże są zdrowe?

Popularną formą zdobienia ciała są tatuaże. Decydują się na nie zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Warto się jednak zastanowić, czy tatuaże są bezpiecz...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.