Aknemycin Plus interakcje ulotka płyn do stosowania na skórę (0,04g+0,25mg)/g 25 ml | butelka

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Aknemycin Plus płyn do stosowania na skórę | (0,04g+0,25mg)/g | 25 ml | butelka

Rodzaj: lek na receptę
Substancja czynna: Erythromycinum, Tretinoinum
Producent: ALMIRALL HERMAL GMBHTen produkt występuje w więcej niż jednym opakowaniu. Wybraliśmy ten z najobszerniejszym opisem.
Aby wybrać opis innego opakowania tego produktu, kliknij tutaj.

Opis produktu Aknemycin Plus

Wskazania

Wszystkie postaci trądziku, w tym postaci niezapalne z zaskórnikami i zapalne z grudkami krostkowymi, zwłaszcza u pacjentów z dużym łojotokiem.


Skład

1 g płynu na skórę zawiera 40 mg erytromycyny (Erythromycinum) i 0,25 mg tretynoiny (Tretinoinum).


Przeciwwskazania

Nie należy stosować produktu leczniczego:

- w nadwrażliwości na substancje czynne produktu leczniczego - erytromycynę i tretynoinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,

- w ostrym wyprysku, 

- w trądziku różowatym,

- w ostrych stanach zapalnych skóry, zwłaszcza w okolicy ust (okołowargowe zapalenie skóry)

- w pierwszym trymestrze ciąży.


Działania niepożądane

Do oceny częstości występowania działań niepożądanych zastosowano następującą klasyfikację: 

Bardzo często 

(≥ 1/10)

Często 

(≥ 1/100 do < 1/10)

Niezbyt często 

(≥ 1/1000 do < 1/100)

Rzadko 

(≥ 1/10 000 do < 1/1000)

Bardzo rzadko 

(< 1/10 000)

Rzadko: 

zmniejszenie pigmentacji skóry, podrażnienie skóry w postaci zaczerwienienia, pieczenia, suchości i złuszczania.

Bardzo rzadko: 

powyższe działania niepożądane mogą być objawem reakcji nadwrażliwości (alergiczny wyprysk kontaktowy).

W początkowym okresie leczenia może nastąpić zaostrzenie zmian trądzikowych z nasileniem odczynu zapalnego.


Dawkowanie

Do stosowania miejscowego na skórę.

Dorośli

Produkt leczniczy Aknemycin Plus należy stosować na chorobowo zmienioną skórę raz do dwóch razy na dobę, po uprzednim oczyszczeniu skóry.

Aknemycin Plus należy nanieść bezpośrednio na skórę za pomocą dołączonego aplikatora.

Aplikator zapobiega przedostaniu się zanieczyszczeń ze skóry do płynu.

Czas leczenia zależy od ogólnego stanu skóry, lecz nie może przekraczać okresu 12 tygodni. 


Środki ostrożności

Należy uważać, aby produkt leczniczy Aknemycin Plus nie dostał się do oczu lub pod powieki.

W razie kontaktu produktu leczniczego z oczami, należy starannie przemyć oczy dużą ilością wody.

Produktu leczniczego Aknemycin Plus nie należy nanosić w okolice warg i nozdrzy.

W początkowym okresie leczenia może nastąpić zaostrzenie zmian trądzikowych z nasileniem odczynu zapalnego - jest to wskazówka, że lek rozpoczął swoje działanie, a objawy te mają zwykle charakter przemijający. Nie stanowi to powodu do przerwania leczenia, można natomiast zmniejszyć okresowo częstość stosowania produktu leczniczego.

Produkt leczniczy należy zawsze nanosić za pomocą dołączonego aplikatora. Jeśli mimo użycia aplikatora dojdzie do kontaktu z palcami, należy dokładnie umyć ręce.

Podczas terapii może wystąpić reakcja nadwrażliwości na światło. Podrażnienie skóry występujące podczas stosowania produktu leczniczego może ulec nasileniu na skutek działania promieniowania UV (światło słoneczne, lampy kwarcowe, solarium), promieniowania RTG lub kąpieli w słonej lub chlorowanej wodzie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które przez długi czas są narażone na działanie światła słonecznego oraz pacjentów szczególnie wrażliwych na promieniowanie słoneczne. Podczas terapii produktem leczniczym Aknemycin Plus pacjenci powinni unikać bezpośredniej ekspozycji na promieniowane słoneczne lub inne źródła promieniowania ultrafioletowego (UV) takie jak solaria, lampy opalające lub łóżka opalające. Przed rozpoczęciem terapii produktem leczniczym Aknemycin Plus należy wyleczyć wszelkie oparzenia słoneczne.


Przyjmowanie leku Aknemycin Plus w czasie ciąży

Ciąża 

Ze względów bezpieczeństwa produktu leczniczego Aknemycin Plus nie należy stosować w okresie pierwszych trzech miesięcy ciąży.

Należy unikać stosowania produktu leczniczego w pozostałym okresie ciąży i u kobiet, które zamierzają zajść w ciążę.

Karmienie piersią

Należy zachować szczególną ostrożność w razie konieczności stosowania w okresie karmienia piersią. W celu uniknięcia bezpośredniego kontaktu produktu leczniczego ze skórą noworodka, w okresie karmienia piersią nie należy stosować produktu leczniczego Aknemycin Plus na piersi.


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Leki przeciwtrądzikowe

    W tej kategorii znajdziesz leki stosowane w leczeniu trądziku w postaci leków doustnych (np. tabletki, kapsułki) oraz naskórnych (kremy, żele, maści itp.).


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:

kobieta trzymająca sie za nos z powodu bólu zatok

Zdrowie

Ból zatok – objawy i leczenie

Ból zatok pojawić może się jako jeden z objawów przeziębienia. Nieleczony może doprowadzić do poważnych schorzeń. Sprawdź, jak sobie jego przyczyny i ...


Statystyki Aknemycin Plus

Ostatnie 3 lata doprowadziły do zmiany w kupnie w kategorii leki stosowane w dermatologii. Według posiadanych informacji ta różnica wynosi 0.2%. Jesteśmy w stanie zakomunikować Wam na podstawie dostępnych dla nas danych, że leki z kategorii leki stosowane w dermatologii ewidentnie kupowane są w najwyższej liczbie w wymienionych rejonach: łódzkie, pomorskie, zachodniopomorskie. Okres z liczbą najniższej sprzedaży różni się od okresu z największą liczbą sprzedanych opakowań o 100.12%.

Aknemycin Plus - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Lubelskie, małopolskie, podkarpackie to województwa, w których lek Aknemycin Plus był poszukiwany z całą pewnością najczęściej. Możemy dodatkowo udzielić wiadomości na temat miejscowości, w których najwięcej użytkowników szuka Aknemycin Plus. Są to wskazane miasta: Lublin, Warszawa, Wrocław.

Należy jeszcze napisać, iż lek Aknemycin Plus zalicza się do kategorii leki stosowane w dermatologii. Wymieniona grupa znajduje się w 50% przeprowadzanych zapytań w wyszukiwarce internetowej https://ktomalek.pl. Ze statystyk dostępnych w serwisie KtoMaLek.pl wynika, iż województwo mazowieckie to region, w którym wyszukuje się grupy leki stosowane w dermatologii. Jeżeli poszukujecie środków z tożsamej samej kategorii, to są nimi m. In.: Aknemycin Plus (WIĘCEJ).

W miesiącach styczeń, wrzesień, listopad zauważyliśmy największe ilości wyszukań dla produktu Aknemycin Plus. Najniższa liczba zapytań dla tego środka została przez nasze algorytmy zauważona w takich miesiącach kwiecień, lipiec, sierpień . Między wypisanymi miesiącami różnica jest równa 10.42%.

Substancje czynne leku Aknemycin Plus?

W skład leku Aknemycin Plus wchodzi substancja czynna Erythromycinum, Tretinoinum. Pośród leków w bazie wyszukiwarki leków KtoMaLek.pl taką samą substancję czynną posiada następująca liczba towarów: 0.86%.

Jaka jest dostępność leku Aknemycin Plus?

Na terenie naszego kraju lek Aknemycin Plus ma na stanie mniejszość aptek. Możemy więc powiedzieć bez cienia wątpliwości, iż są to leki trudno dostępne.

Czy Aknemycin Plus jest lekiem refundowanym?

Aknemycin Plus nie jest lekiem refundowanym.

Czy Aknemycin Plus jest lekiem na receptę?

Aknemycin Plus jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na witrynie internetowej KtoMaLek powinieneś wiedzieć, iż podczas zakupu leku w aptece musisz posiadać przy sobie receptę.


Aknemycin Plus opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: