Absenor

tabletki o przedłużonym uwalnianiu | 0,3 g | 100 tabl. | Natrii valproas

lek na receptę | refundowany | ORION CORPORATION

Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż,
gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź
potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj
on‑line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz
w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece


Absenor interakcje ulotka tabletki o przedłużonym uwalnianiu 0,3 g 100 tabl.

Wskazania

Napady padaczkowe pierwotnie uogólnione:

- typowe i nietypowe napady nieświadomości (petit mal),

- napady miokloniczne,

- napady toniczno-kloniczne (grand mal),

- mieszane postaci napadów toniczno-klonicznych i napadów nieświadomości,

- napady atoniczne.

Lek może być również stosowany w innych rodzajach padaczki, niereagujących odpowiednio na inne leki przeciwpadaczkowe, jak:

Napady padaczkowe częściowe

- zarówno proste (ogniskowe), jak i złożone (psychomotoryczne),

- napady wtórne uogólnione, zwłaszcza napady akinetyczne i atoniczne.

W przypadku napadów pierwotnie uogólnionych lek często można stosować w monoterapii. W napadach częściowych częściej zachodzi konieczność wprowadzenia leczenia skojarzonego, podobnie jak w napadach wtórnie uogólnionych i mieszanych postaciach napadów pierwotnie uogólnionych i częściowych.

Leczenie fazy maniakalnej w zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych.

Leczenie epizodów maniakalnych w chorobie afektywnej dwubiegunowej, w przypadku gdy lit jest przeciwwskazany lub źle tolerowany. Kontynuację leczenia walproinianem można rozważać u pacjentów, u których uzyskano odpowiedź kliniczną na leczenie walproinianem ostrej fazy manii.Skład


Przeciwwskazania


Działania niepożądane


Dawkowanie


Środki ostrożności

Absenor cena

41,83


interakcje leków z innymi lekami

Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


interakcje leków z żywnością

Interakcje z żywnością

Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.

Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.

Alkohol

Interakcja
 istotna

Dotyczy leków
Absenor

Alkohol

Walproinian może nasilać działanie alkoholu. W czasie trwania terapii należy rozważyć niebezpieczeństwo związane z jednoczesnym stosowaniem leku i alkoholu.


Inne opakowania


Grupy

  • Leki przeciwpadaczkowe

    W tej kategorii znajdziesz leki stosowane w leczeniu oraz łagodzeniu objawów padaczki.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Statystyki Absenor

Zgodnie z dostępnymi w bazie ABD statystykami jesteśmy w stanie zakomunikować, że sprzedaż w kategorii leki stosowane w chorobach układu nerwowego zmieniła się o 8.1%. Najwyższa sprzedaż w grupie leki stosowane w chorobach układu nerwowego została przez ktomalek.pl zanotowana dla wymienionych województw: opolskie, lubuskie, podlaskie. Między okresem z ilością najwyższej sprzedaży produktów z grupy leki stosowane w chorobach układu nerwowego, do których należy Absenor, a miesiącem, w którym zanotowaliśmy najmniejszą sprzedaż, daje się zanotować dysproporcja, która jest równa 71.08%.

Absenor - statystyki wyszukiwań w serwisie KtoMaLek.pl

Absenor to lek, którego ilość zapytań bardzo wzrosła w poprzednim terminie. Zgodnie z statystykami wyszukiwarki internetowej KtoMaLek.pl wynika, że lek Absenor jest wyszukiwany przez internautów następujących regionów małopolskie, lubelskie, mazowieckie. Potrafimy poza tym udzielić wiadomości na temat miejscowości, w których najwięcej mieszkańców poszukuje Absenor. Są to wymienione lokalizacje: Tychy, Tarnobrzeg, Warszawa.

W wyszukiwarce internetowej KtoMaLek.pl można wspomnieć o grupie leki stosowane w chorobach układu nerwowego. Jednym ze środków, które jesteśmy w stanie do niej zaliczyć jest Absenor. Województwo mazowieckie jest bez dwóch zdań na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ilość zapytań o preparaty w grupy leki stosowane w chorobach układu nerwowego. Jeżeli poszukujecie preparatów z tożsamej samej kategorii, to są nimi na przykład: Depakine, Convival Chrono, Convulex (WIĘCEJ).

Potrafimy napisać, iż w miesiącach listopad, październik, maj przeprowadzono najwięcej zapytań dla produktu Absenor. Najmniej intensywnie lek był natomiast wyszukiwany przez osoby w następujących miesiącach lipiec, sierpień, luty. Ponad 500% to ilość, która równa jest różnicy między opisanymi porami roku.

Substancje czynne leku Absenor?

W skład leku Absenor wchodzi substancja czynna Natrii valproas. Pośród leków w bazie internetowej wyszukiwarki leków KtoMaLek.pl taką samą substancję czynną posiada następująca liczba preparatów: 0.58%.

Jaka jest dostępność leku Absenor?

Na terenie naszego kraju lek Absenor ma na stanie mniejszość aptek. Jesteśmy w stanie więc poinformować bez cienia wątpliwości, iż są to leki trudno dostępne.

Czy Absenor jest lekiem refundowanym?

Absenor jest lekiem refundowanym. Stopień refundacji preparatu Absenor wynosi Bezpłatny, R - Ryczałt, IB - Inwalida wojenny i rodzina, PO - Pełniący obowiązki obronne.

Czy Absenor jest lekiem na receptę?

Absenor jest lekiem na receptę.

Rezerwując lek na witrynie internetowej KtoMaLek powinieneś wiedzieć, iż podczas zakupu leku w aptece musisz posiadać przy sobie receptę.


Absenor opinie.


Powyższe dane statystyczne są danymi archiwalnymi. Aby uzyskać najnowsze dane skontaktuj się z  PEX PharmaSequence sp. z o.o. .


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje: