Immunofort interakcje ulotka płyn doustny  125 g

Trudno dostępny w aptekach

 

Immunofort płyn doustny | 125 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty

Podmiot odpowiedzialny: TADEUSZ POLAŃSKI PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE LEKI NATURY



Opis produktu Immunofort

IMMUNOFORT

płyn doustny

Wskazania do stosowania

IMMUNOFORT jest stosowany pomocniczo w infekcjach górnych dróg oddechowych, gardła, migdałków, jamy ustnej i zatok; w skłonnościach do częstych przeziębień zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych; źle gojących się ranach.

Immunofort jest lekiem roślinnym, tradycyjnym i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Skład

100g leku zawiera:

Sok z ziela jeżówki purpurowej (Echinaceae purpureae herbae recentis succus) - 40,0g,Sok z owoców aronii (Aroniae fructi succus) - 30,0g,Sok z ziela pokrzywy (Urticae herbae recentis succus) - 10,0g,Sok z korzenia łopianu (Bardanae radicis recentis succus) - 10,0g,Ekstrakt z kwiatów rumianku (Chamomilae extractum fludium) - 10,0g.

Lek zawiera w dawce jednorazowej 1,0 mg kwasów polifenolowych w przeliczeniu na kwas kawowy.

Rodzaj i zawartość opakowania - Butelka, 125g.

Jak stosować lek IMMUNOFORT?

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3-5 ml leku do 4 razy dziennie, 30 min. przed jedzeniem, rozpuszczając lek w małej ilości wody. Rozpocząć terapię preparatem przy pierwszych objawach infekcji, kontynuując leczenie nie dłużej niż 10 dni.

Zanim zastosuje się lek IMMUNOFORT

Nie należy stosować leku w przypadku reakcji nadwrażliwości na którąkolwiek z substancji czynnych lub pomocniczych lub na rośliny z rodziny Złożonych (Compositae). Nie stosować w przypadku:

- postępujących chorób układowych (np. gruźlica, sarkoidoza, kolagenozy, stwardnienie rozsiane), zakażenia wirusem HIV oraz innych chorobach autoimmunologicznych i z autoagresji

- w onkologii u pacjentów leczonych cytostatykami

- u pacjentów po przeszczepach narządów

- w chorobach krwi, dotyczących układu białych krwinek (agranulocytoza, białaczka).

- w przypadku chorób alergicznych (np. pokrzywka, atopowe zapalenie skory, astma).

W przypadku wystąpienia gorączki, duszności, uporczywego kaszlu lub innych niepokojących objawów skontaktować się z lekarzem.

IMMUNOFORT zawiera alkohol etylowy (28-36% v/v). Dawka 3ml zawiera około 0,79-1,06% v/v etanolu, dawka 5ml zawiera około 1,32-1,78% v/v etanolu, co dopowiada średnio 6,5-8,8ml, 11-14,8ml wina lub 39,5-53ml, 66-89ml piwa. Preparat może powodować szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu. Zawartość etanolu należy wziąć pod uwagę lecząc kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz dzieci, a także osoby z grup wysokiego ryzyka, jak pacjenci z uszkodzeniami wątroby czy cierpiący na padaczkę.

Stosowanie leku IMMUNOFORT u dzieci:

Leku IMMUNOFORT nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia, ze względu na zawartość etanolu - 28-36% (v/v)

Ciąża i karmienie piersią:

Nie zaleca się stosowania leku IMMUNOFORT podczas ciąży i karmienia piersią.

 Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:

Ze względu na zawartość etanolu stosowanie produktu może wywierać wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn, z tego względu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych bezpośrednio po przyjęciu preparatu. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę.

Stosowanie innych leków:

Nie stosować z lekami immunosupresyjnymi (np. cyklosporyna, metotreksat, glikokortykosteroidy). Może nastąpić potęgowanie działania przeciwzapalnego małych dawek kwasu acetylosalicylowego. W badaniach in vitro wykazano indukcję aktywności enzymu CYP3A4 przez składniki aktywne z ziela jeżówki purpurowej, czym tłumaczy się obserwowane zwiększenie klirensu osoczowego midazolamu, natomiast hamowanie aktywności enzymu CYP1A2 może prowadzić do zmniejszenia klirensu kofeiny i tolbutamidu i w znaczący sposób obniżenia klirensu midazolamu. Produkty lecznicze zawierające koszyczek rumianku mogą potencjalnie nasilać przeciwzakrzepowe działanie warfaryny. Preparaty z korzeniem łopianu mogą wpływać na terapię lekami przeciwcukrzycowymi. Ze względu na obecność w produkcie leczniczym soku z ziela pokrzywy oraz korzenia łopianu może dojść do nasilenia działania leków moczopędnych.

W razie przyjęcia większej dawki niż zalecana

Przy znacznym przedawkowaniu leku mogą wystąpić objawy typowe dla zatrucia alkoholowego; biegunka, wymioty, zaburzenia koordynacji ruchowej, osłabienie mięśni, obniżenie ciśnienia tętniczego. 

W przypadku pominięcia dawki leku IMMUNOFORT:

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia dawki pominiętej.

Możliwe działania niepożądane:

Jak każdy lek IMMUNOFORT może powodować działania niepożądane. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na jeżówkę, charakteryzujące się wysypką, pokrzywką, skurczem oskrzeli, astmą i reakcją anafilaktyczną. Jeżówka może wywołać reakcje alergiczne u osób z atopią. Stwierdzono także związek z chorobami autoimmunologicznymi. W wyniku długiego stosowania (powyżej 8. tygodni) może wystąpić leukopenia. W przypadku wystąpienia tych lub innych objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania i skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie leku IMMUNOFORT:

Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25oC. Przechowywać w zamkniętych opakowaniach w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Dopuszczalne lekkie zmętnienie powstałe w czasie przechowywania.

Nie należy stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.


Charakterystyka produktu leczniczego Immunofort

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Interakcje Immunofort z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Immunofort z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty wzmacniające odporność

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.